קונסטנטין: "יצאנו מפיגור והתפוצצנו במחצית השנייה. עידן אחד הטובים בארץ"

שי קונסטנטין
23 פברואר 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן הקבוצה רוני לוי: "ייצרנו הרבה מצבים ונתנו מספר שערים יפים. המשחק ההגנתי טעון שיפור". המגן הוסיף: "אני ואנטואן מסתדרים מדהים"
כותב: מערכת האתר

לאחר הניצחון אמש (שבת) על הפועל חדרה באצטדיון נתניה, התראיינו לכלי התקשורת השונים מאמן הקבוצה רוני לוי והמגן שי קונסטנטין ודיברו על החזרה של עידן ורד לכושר, תוספת הכוח של עטר וממן לקבוצה והצורה שבה התפתח המשחק:

רוני, האם אתה שלם עם הכדורגל שהציגה הקבוצה היום?
"אני חושב שהיו הרבה מאוד פרקים טובים במשחק. ייצרנו הרבה מצבים, נתנו מספר שערים יפים. תמיד יש מה לשפר. נכנסנו למשחק הזה רע, ספגנו שער וזה ערער קצת את הביטחון ואת השקט של השחקנים. ככל החצי הראשון התקדם נכנסנו למשחק יותר, היינו יותר רגועים, מצאנו יותר שטחים להניע את הכדור. המשחק ההתקפי והנעת הכדור הייתה בסדר, המשחק ההגנתי טעון שיפור".

https://vimeo.com/393198359

כמה היה חשוב לנצח אחרי ההפסד להפועל ת״א בשבוע שעבר?
"תמיד חשוב לנצח, גם אם ניצחנו בשבוע שעבר. אחרי הפועל יצאנו מאוד מאוכזבים, גם בשביל הקהל הגדול שדחף אותנו. אני חושב שהיום הקהל עזר לנו מאוד לחזור למשחק, כשהוא תמך בשחקנים גם ברגעים קשים וזה המקום להודות לו".

היה חשש מ-דז'ה וו להפועל ת״א אחרי השער של חדרה?
"לא. אתה יכול לבדוק מה אמרתי לשחקנים בחדר ההלבשה, הייתי רגוע ובטוח שאם לא נילחץ מהסיטואציה – אנחנו נחזור למשחק וננצח אותו".

עידן הוא שובר השיוויון שלכם במאני טיים?
"הוא שחקן מוכשר אבל הוא אחת מהנשמות של בית״ר. חיכינו לו המון זמן וזה עוד ייקח זמן עד שהוא יחזור לעידן שאנחנו רוצים, זה לא פשוט. הוא נעדר תקופה ארוכה. הוא שחקן שמעבר לאיכויות שלו גם מביא ערך מוסף גדול. שמחים שהוא חזר".

אמרתם במהלך החלון שההצטרפות של עטר וממן היא מאוד חשובה ונראה שהם פורעים את השטרות
"גם אלירן וגם חנן שחקנים מאוד איכותיים שהגיעו מקבוצות שבהם הם לא קיבלו דקות משחק. אמנם הם היו במסגרת קבוצתית אבל הם צריכים כמה משחקים כדי להיכנס לקצב משחק וזה עובד. משבוע לשבוע הם יראו טוב יותר. צריך סבלנות כדי לשלב שחקנים חדשים במסגרת חדשה. היתרון הוא שהם שחקנים ישראלים שמכירים את הליגה ואת בית״ר והחיבור שלהם מהיר. שימשיכו ככה".

החילוף במשחק היום נעשה מוקדם מהרגיל. יש סיכוי שנראה את עידן פותח כבר במשחק הבא?
"כן, יש סיכוי לזה. אנחנו צריכים לראות איך הוא מגיב גופנית למשחקים שבהם הוא משחק יותר. צריך גם מאוד להיזהר, אני לא רוצה לדחוף אותו מהר למים ואז לאבד אותו חזרה לתקופה ממושכת".

גם שי קונסטנטין ענה לשאלות אחרי המשחק:
"בסך הכל לא ניצחנו משחק אחד. התגעגענו? תמיד כיף לנצח, אין ספק".

https://vimeo.com/393198824

 

מה היה שונה היום מהמשחק האחרון?
"ניצול מצבים, חד משמעית".

במחצית הראשונה היה לכם קשה, גם רוני אמר שלא נכנסתם טוב למשחק
"היה קשה, ידענו לצאת מזה. השוונו ל-1:1, שזה מאוד חשוב לפני המחצית לא לרדת בפיגור. ומחצית שנייה התפוצצנו".

בנוגע לניצול המצביםשבוע שעבר ראינו שיצאתם מאוד מתוסכלים מהמשחק
"נכון אבל זה חלק מהמשחק. יש ימים שהפס האחרון פחות הולך. ויש ימים שכל פס וכל הרמה הולכת מדויק. אנחנו עובדים על זה".

שמענו את החגיגות הגדולות שלכם עם עידן, ספר לנו על זה
"אני בתור אחד שנוסע עם עידן כל יום במשך חצי שנה, יודע מה הוא עבר. רואים את זה גם על הקבוצה – כמה הם אוהבים אותו וכמה הם חיכו שהוא יחזור ויתפוצץ. עידן לטעמי אחד השחקנים הכי טובים בארץ".

איך משפרים את משחק ההגנה?
"בשביל זה יש אימונים, אנחנו עובדים טקטית. רוני אחרי כל משחק עובד איתנו על הדברים הפחות טובים. אנחנו גם מסתכלים על הוידאו ומנסים שיהיה אפס טעויות".

נראה שממן ועטר הוסיפו לקבוצה מימד התקפי שהיה חסר לה
"לפני שהם הוסיפו בחלק ההתקפי, זה תוספת חשובה בחדר ההלבשה ועל המגרש אני חושב שראו את זה היום. הם מביאים לנו וויב אחר של רצון ושמחה וכיף ורואים את זה כלפי חוץ".

היו דיבורים רבים על המיקום של קונטה על המגרש אבל נראה שתפסת את המקום בצד ימין
"אני משחק המון עם אנטואן ואנחנו מסתדרים מדהים והוא אחד השחקנים שאני הכי אוהב לשחק איתם. אני חושב שגם רואים תוצאות, אם אני ממשיך בהרכב זה אומר הכל".

משחק שני שאתם פותחים עם פנדל על ההתחלה
"אני לא נכנס לשיפוט או לטעויות מקצועיות שלנו. זה קורה, זה חלק מהמשחק. גם מזה נלמד ונשפר".