עידן ורד: "כדורגל בלי קהל הופך להיות קר ומנוכר, אין טעם לשחק ככה"

עידן ורד
13 מרץ 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן הקבוצה, רוני לוי, דיבר גם הוא על המצב המסובך: "נקווה שייפתר עניין הקהל ושנוכל לראות אותם במגרשים. האווירה יכולה להיות נפלאה"
כותב: מערכת האתר

יומיים לפני שאנחנו צפויים לפגוש את הפועל באר שבע במשחק הראשון של הפלייאוף העליון ועם האפשרות שהליגה כולה תידחה, תפסנו הבוקר את מאמן הקבוצה, רוני לוי למספר שאלות על המצב הקשה ועל הקבוצה:

רוני, מה דעתך על ההחלטה להתחיל את הפלייאוף ללא קהל?
"אנחנו עוברים במדינה ובעולם תקופה קשה מאוד, אנחנו מקווה שכולם יהיו בריאים, אנחנו רוצים לשחק עם קהל ועם אוירה טובה, אבל הנסיבות כרגע הם לשחק בלי קהל, נישמע להוראות ועכשיו נשחק במצב הזה אם צריך".

"מצד אחד אנחנו מגיעים אחרי אכזבה גדולה בגביע המדינה, מצד שני ניצחנו את שני משחקי הליגה האחרונים. האנרגיה של השחקנים טובה באימונים, יש רצינות, אנחנו מגיעים לפלייאוף מהמקום השלישי עם הרבה תקווה להמשיך את היכולת מהליגה ולשמור עליה".

https://vimeo.com/397372252

 

איך אתה רואה את הפלייאוף העליון באופן כללי השנה?
"כל הגדולות נמצאות בפלייאוף, שזאת בשורה טובה מאוד, נקווה שייפתר עניין הקהל ושנוכל לראות את זה במגרשים. האווירה יכולה להיות נפלאה. הפלייאוף תחרותי. מכבי ת"א וחיפה רצות לאליפות, יש מאבק על אירופה והמקום השלישי. יש עניין לכולם והפלייאוף יהיה מאוד קשה ואינטנסיבי".

גם קפטן הקבוצה, עידן ורד ענה על מספר שאלות – איך ההרגשה להתאמן בצד כל האירועים שמסביב?
"זה מאוד מוזר, בכלל כל מה שקורה בכל העולם, עכשיו ביטלו את ה-NBA, את הליגה הספרדית והאיטלקית, וזה לא הכי נוח, אבל אנחנו מחויבים להגיע לכל אימון ולהתאמן ולתת מאה אחוז״.

"אין טעם לשום ספורט וכדורגל בלי קהל, אין לזה שום ערך. זה הופך להיות משואו ואירוע כייפי למשהו ריק ועצוב, אני חושב וככה כולנו בחדר ההלבשה, שאין טעם לספורט בלי קהל. יש עכשיו פלייאוף טוב, עם מועדונים גדולים וקהלים גדולים, וזה הופך את זה להיות משהו קר, מנוכר ולא כייפי".

https://vimeo.com/397372666

 

על המשחק עצמו אמר: "עברנו שבוע לא קל ספורטיבית, אני אישית היה לי מאוד חשוב להגיע לחצי גמר ולגמר אחרי מה שהיה בגמר לפני שנתיים. כולנו התאכזבנו מאוד ולקחנו את זה קשה, אבל זאת היסטוריה וזה מאחורינו. יש לנו משחק מאוד חשוב נגד באר שבע, ואנחנו יכולים לעשות צעד מאוד חשוב ולהבטיח את אירופה".