סיכום עונה: מה נאמר בחדר ההלבשה אחרי המשחק?

8 יולי 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
משה חוגג ואלי אוחנה שוחחו עם השחקנים, ששמחו לצאת מהבידוד סוף סוף. רוני לוי לאתר הרשמי: "בנינו משהו מההתחלה. לוקח זמן להפוך לקבוצה מנצחת". ומהם הרגעים הגדולים שבחר?
כותב: מערכת האתר

זהו, אחרי הרבה מאוד חוסר ודאות, עונת 2019/2020 ננעלה הערב, כשבית"ר שלנו מסיימת את העונה במקום השלישי. לאחר סיום המשחק נכנסה הנהלת הקבוצה לשיחה עם הצוות המקצועי והשחקנים, כשהבעלים משה חוגג והיו"ר אלי אוחנה נשאו דברים קצרים.

הבעלים משה חוגג אמר לשחקנים "אני מברך אתכם על סיום העונה, תודה רבה לרוני ולצוות. צריך להגיד באמת בכנות שהיו משחקים טובים ופחות טובים. אני מאמין ששנה הבאה נתבגר ונעשה דברים יותר טוב. במשחקים האחרונים היה חוסר מזל, והיינו צריכים לנצח נגד מכבי, ב"ש וגם את חיפה".

"הפגרה היא פגרה קצרה מאוד. רוב השחקנים ימשיכו איתנו, מי שלא, אני מעריך שזה יהיה מסיבות טובות. מי שיילך מפה ויתקדם הלאה אני אאחל לו בהצלחה. יש פה שחקנים שראוי שיתקדמו, ואני מאחל ברכה והצלחה.

 

"השנה אתם לא יכולים לטוס, אז נצלו את החופש, תאזרו כוחות. אירופה זה משמעותי מאוד וזה מעבר לדלת. מיכאל יחזור, אלירן יחזור, תהיה פה קבוצה טובה ואנחנו צריכים לתקוע יתד חזק מאוד באירופה ובליגה.  ומאחל לכולם חופש קצר ומוצלח, כי אירופה מעבר לפינה. אני מאמין שמי שלא יהיה פה זה רק בגלל דברים טובים וגם בשנה הבאה תעמוד כאן קבוצה טובה ואיכותית. הבעלים ביקש שלא להאמין לכל מה שקורה בכלי התקשורת, וסיים כשהודה "לכל הצוות על העבודה הקשה שעשה".

יו"ר הקבוצה, אלי אוחנה, הוסיף בקצרה: "אני מברך אתכם על סיום עונה מוצלחת. היינו יכולים לעשות יותר, אבל מכאן רק נלמד ונשתפר. תנוחו, תעזרו כוחות, ובעיקר תיזהרו בתקופה הזאת של הקורונה. שימרו על עצמכם".

רוני לוי מסכם עונה: "התחלנו כאן משהו. צריך זמן וסבלנות"

מאמן בית"ר ירושלים, רוני לוי, התפנה לאחר סיום המשחק בין בית"ר למכבי חיפה (2:2) והתראיין לאתר הרשמי של המועדון. לוי סיכם את העונה, וגילה מה היו הרגעים הגדולים מבחינתו.

"וואו, קשה מאוד לעשות עונה כזאת ארוכה, עם כל מה שקרה עם הקורונה, והיא התמשכה מאוד. אני מסכם את הרוב בהנאה גדולה. התחלנו כאן משהו מהתחלה, היו לנו תקוות, רצון והשקעה. חייב להגיד תודה ליוסי בניון על העזרה והבנייה של הצוות. חיים שבו, שהוא מאמן ראשי לכל דבר מבחינתי בליגת העל, ועברתי עוזרי מאמנים, טלמו שהביא לנו רעיונות חדשים, משה בן דוד, שהוא כבר חלק בלתי נפרד מבית"ר ירושלים, אושרי וכל הצוות שעמד קרוב כל הזמן. אני מודה לכולם".

"בנינו סגל שחקנים חדש, הרבה מאוד שחקנים חדשים. לפעמים כשאתה מחבר כל כך הרבה שחקנים ביחד, גם אם הם הכי איכותיים ומבטיחים, לפעמים זה לוקח זמן כדי להפוך לקבוצה טובה ומנצחת. לשנות את המנטאליות והאיכות, זה משהו שלוקח זמן. באופן כללי עשינו את זה בצורה טובה מאוד. הגענו למקום השלישי, זכינו בגביע הטוטו, יש לנו כרטיס לאירופה, וזאת קפיצת מדרגה שאפשר להתקדם איתה בשנה הבאה. הכיוון הוא טוב מאוד ועם תקווה לעתיד.

על הסגל של הקבוצה הוסיף: "אני כל השנה מדבר עם השחקנים, הם חבר'ה נהדרים. שחקנים נמדדים בכל המצבים, וגם ברגעים קשים, ולא נעימים, ועברנו כל מיני תקריות כאלה ואחרות, הם היו מאוד מגובשים ומחוברים, גם הם וגם הצוות. אני מאוד אוהב את הסגל שיש פה והשחקנים, מאוד מחובר אליהם. מאוד היה לי כיף לעבוד איתם. אני חושב ובטוח שזה סוג של מקום שאפשר להשתפר ולהיות טובים יותר".

"זה הכדורגל. זה לא ביום אחד שבאים ומשנים, ומסדרים קבוצה שתהיה הקבוצה הכי טובה בארץ והכי חזקה. זה עניין של תהליכים, של זמן וסבלנות. עניין של לבנות סגל נכון ולעשות חיזוקים נכונים כדי לעשות קפיצת מדרגה ואז קורים דברים טובים. עשינו את הצעד הראשון פלוס, עשינו צעד גדול מאוד השנה.

"יותר מזה אני חושב שהיה לנו יותר קשה השנה. לצעד שחקנים איכותיים היה לנו סגל קצר. לא כתירוץ, אלא כעובדה. מיכאל נפצע, כששחקן כזה נפצע זה פוגע בקבוצה. גדי קינדה נמכר ותמיד כשהמועדון מרוויח כמה לירות, זאת ברכה, אבל מקצועית זאת היתה פגיעה. אלירן שהחליף אותו נפצע. כשהוא נכנס ראינו מה הוא יכול לעשות".

"יש הרבה שחקנים מצוינים, צריך טיפה זמן לחדד את זה. היה לנו סגל קצר, הצלחנו לשלב שחקנים אלמוניים שקיבלו הרבה דקות משחק. היו הרבה דברים טובים שאני מוצא. שיהיה ברור לכולם, נראה שאני שומר על השחקנים גם במשחקים פחות טובים, אני מעדן את הדברים, אבל אני מחמיר איתם ואיתי".

הרגעים של העונה: "היו לנו כמה משחקים נהדרים. בחוץ נגד הפועל באר שבע, שעוד היתה פקטור לאליפות, עשינו שם משחק הצגה, שהיה חד משמעי. וגם נגד הפועל חיפה בחוץ, משחק נהדר. היו משחקים שאמרתי וואוו, גם נגד מכבי חיפה בבית, נס ציונה, נתניה. גמר גביע הטוטו הוא גם רגע.

"המועדון לא לקח הרבה שנים גביע, תואר בכלל, אמנם זה טוטו, אבל כשנדבקים בך דברים טובים, אז באים גם דברים גדולים יותר. אני חושב שהדרך היתה טובה, ניצחנו שם את באר שבע ואת מכבי תל אביב, שהיא אלופת המדינה. תמיד אני רוצה להיות יותר טוב ולהשתפר. אנחנו מקום שלישי בליגה בכיבוש, ורביעי באי ספיגת שערים. היו הרבה דברים טובים".