אבוקסיס: "מאמין בקבוצה הזאת" אספרייה: "חייבים יותר ריכוז"

13 אוקטובר 2022
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
בית"ר "גשם" ירושלים ממשיכה בהכנות לקראת קרית שמונה, המאמן נשמע דרוך והתייחס למגוון נושאים: "נדע לצאת מזה". הקשר הקולומביאני: "יודע מה זה בית"ר ירושלים, טוב לי פה, אנחנו קבוצה טובה"
כותב: מערכת האתר

בית"ר "גשם" ירושלים ערכה הבוקר (חמישי) את מסיבת העיתונאים לקראת המשחק מול הפועל קרית שמונה שיתקיים במוצאי שבת ב-19:45 באצטדיון טדי. מדובר בעוד משחק חשוב למועדון, וכמובן שאנחנו מחכים לראות אתכם איתנו.

המאמן יוסי אבוקסיס ענה לשאלות הכתבים ואמר: "זאת תקופה מאוד קשה שאנחנו עוברים, אנחנו מנסים דברים כדי לצאת מזה. אני מקווה מאוד שבשבת יהיו לנו את כל השחקנים ושנוכל לרוץ בהרכב מלא, אולי דגני יחזור, ודנילו יחזור מהרחקה ושחקנים שחוזרים מפציעה.

ננסה לעשות את ההרכב הטוב ביותר. אבל זה לא משנה איך ועם מי נשחק, נצטרך להפסיק לקבל שערים מיותרים, אנחנו עובדים על זה, אבל בלחץ וחוסר הביטחון גורמים לנו לספוג הרבה שערים. הגיע הזמן שנתחיל לקחת נקודות. אנחנו מנסים פעם קו 4 ופעם אחת קו 5, אבל זה לא משנה, אם נספוג ונתחיל לרדוף זה יהיה בעייתי. אני באמת מאמין שאנחנו יכולים להיות קבוצה הרבה יותר טובה.

אם לא הייתי מאמין לא הייתי אומר את זה. הסגל שלנו מספיק טוב לא להיות במקום האחרון. אנחנו מצרפים שחקנים תוך כדי תנועה, זה לא משהו הכי בריא לקבוצה, אבל אין מה לעשות. אני רואה את זה ברצון של השחקנים, אני רואה שיש פה אנשים מההנהלה, מהצוות, מהמועדון, שיודעים שאפשר לצאת מזה.

"אני יודע שהאוהדים לא מרוצים, ואני מקבל את זה, כמו שידענו לקבל מחמאות, צריך לדעת לקבל ביקורות, כולל אני, שעומד בראש המערכת המקצועית. אנחנו עושים את הכל כדי לצאת מהמצב הזה, גם מבחינה מנטאלית יש לנו בעיה שאנחנו סוחבים ממשחקים קודמים.

המחצית הראשונה נגד חדרה היא המשך ישיר למשחק נגד ריינה, הראש של השחקנים היה עוד שם, בספיגה בדקה ה-93. אני מנסה לקחת מהמחצית השניה נגד חדרה, בעשרה שחקנים, את הדברים הטובים אבל החוכמה היא להיות חזק ב-0:0 ולא ב-0:2".

על השמועות לגבי המשך העסקתו: "ברק אמר לי בבוקר שפורסם, אמר לי שלא היה ולא נברא. אף אחד לא דיבר איתו. יותר מזה לא מעניין. מבחינתי אפשר לצאת מהמשחק הזה, אני באמת מאמין שאפשר לצאת מהמצב הזה.

הקבוצה לא התחילה כמו קבוצת כדורגל נורמלית, אבל יחד עם זאת, שנגיע לתיאום, אנחנו נהיה הרבה יותר טובים. כשאתה במקום האחרון אתה תמיד בחשש ובהרגשה לא נעימה, אמנם אנחנו רק מחזור 8 אבל זה לא נעים להיות בתוצאה כזאת. אנחנו בטח לא צריכים להיות במקום הזה, זה מבאס ומאכזב, ומשפיע על כולנו בכל דרך, אבל נדע לעשות את זה ולצאת מזה".

על שי אייזן: "הוא שחקן חופשי, שהיתה אפשרות לצרף אותו, אף אחד לא אומר שהוא יציל אותנו, היתה לנו אפשרות לצרף אותו כמעט ללא עלות. אנחנו מנסים, ואם הוא יהיה טוב, הוא ישתלב. הוא עשה דברים יפים בהפועל תל אביב ואני מאמין בו.

גם אוראל דגני אמור להשתלב במשחק אבל את זה נראה לפי האימונים האחרונים. לגבי ירדן שועה, אין עוררין לגבי היכולת שלו, הכל תלוי לאורך זמן, לא מחצית טוב וחודשיים לא טוב אח"כ. הוא עשה דברים טובים נגד חדרה, חזרנו בעשרה שחקנים למשחק, אבל יש לו יכולות אדורות והוא ימשיך הלאה, ואם הוא ימשיך וישתפר הוא יראה דברים טובים. כולם רוצים תוצאות ואני מאמין שנעשה את זה בעזרת השם".

דנילו אספרייה התראיין גם כן ואמר: "הסיטואציה רעה עבורינו, כולנו בזה ביחד, האוהדים והשחקנים. כולם רוצים ניצחון. אנחנו צריכים לעבוד כפול ולצאת מהסיטואציה הזאת. אני חושב שאנחנו צריכים לעבוד משחק אחר משחק ולא להציב מטרות ארוכות כרגע.

יש לנו קבוצה טובה, אבל אנחנו במקום האחרון לכן קשה לחשוב הרבה קדימה, צריך ללכת צעד צעד. אני לא מרגיש לחץ שמשתק, וכולנו מחכים לעשות דברים טובים שיוציאו אותנו מהסיטואציה. עד עכשיו לא הגענו לזה, אבל אני מקווה שנצליח לעשות את זה כבר בשבת. יש לנו שחקנים טובים, אנחנו רק צריכים למצוא את הקצב שלנו, ולהמשיך את העבודה הקשה. בית"ר לא ראויה להיות איפה שאנחנו נמצאים".

על הטעויות בהגנה: "כקבוצה אנחנו צריכים להיות יותר מרוכזים במשחק, אנחנו משחקים ואסור לנו לקבל גול כל פעם עשר דקות מההתחלה. אני חושב שהשחקנים לומדים את זה ושנצליח לעשות את זה בקרוב". על היותו ירושלמי והשתלבותו הנפלאה בסגל: "אני מרגיש מאוד שמח בבית"ר. יש פה סיטואציה קשה, אבל מאז שבאתי, אני מרגיש מאו שמח. זאת הסיבה שבחרתי לבוא לפה, אני יודע מה זה בית"ר ירושלים".