אבוקסיס: "נצטרך להיות בשיא"; מחיאס: "הקהל – הטוב שחוויתי בקריירה"

4 נובמבר 2022
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
בית"ר "גשם" ירושלים מתכוננת למשחק מול מכבי חיפה בטדי, המאמן הדגיש את חשיבות הריכוז: "אסור לעשות טעויות, בכר מאמן אדיר". הבלם: "האופי של השחקנים בא לידי ביטוי"
כותב: מערכת האתר

בית"ר "גשם" ירושלים תפגוש ביום ראשון הקרוב את מכבי חיפה (20:30, אצטדיון טדי) לאחד המשחקים המסקרנים ביותר בליגה, באחד המשחקים האחרונים לפני פגרת הנבחרת. הכרטיסים ליציע המזרחי כבר אזלו, אבל עדיין יש כרטיסים למשחק, ואותם תוכלו לרכוש כאן כדי להיות בחלק מהחוויה.

מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס, התראיין במסיבת העיתונאים הרשמית לקראת המשחק והחמיא ליריבה: "מכבי חיפה סיימה את הקמפיין שלה באלופות ועכשיו הראש שלה יהיה מרוכז רק נטו בליגה. ראיתם את היכולת של מכבי חיפה, לא צריך להוסיף על זה. אנחנו צריכים להיות בשיא היכולת שלנו, מאוד מרוכזים, מוכנים, גם בהגנה וגם בהתקפה כדי להביא תוצאה טובה, זה יהיה משחק קשה מאוד.

"אנחנו מאמינים שאנחנו יכולים לעשות תוצאה טובה, נצטרך לדעת לנטרל אותם כמו שעשו קבוצות אחרות. צריך להיות כמו שאמרתי ללא טעויות, כי כשאתה עושה טעות מולם אתה משלם, אם נהיה מרוכזים מבחינה הגנתית אז נוכל מבחינה התקפית לעשות דברים יפים.
רק דרך ההגנה

“חבל לי מאוד שנגד הפועל חיפה ביתרון מספרי לא הצלחנו לנצח את המשחק, זה משהו שבאמת יכולנו לעשות. במשחק האחרון היינו פחות טובים מבחינה התקפית. במשחק מול מכבי חיפה משחק ההגנה של כל השחקנים במגרש יצטרך להיות בשיא”.

אבוקסיס גם דיבר על הסגל, וכשנשאל על ניקולסקו אמר: "זה שחקן שרצינו הרבה זמן והאמנו בו. גם הוא ועוד שחקנים העלו את הרמה שלהם, משחק ההגנה שלנו השתפר וזה נותן ביטחון לחלק הקדמי. צריך לשמור על זה ולהביא את היכולת של המשחקים מול אשדוד וקריית שמונה".

"יש פה מערכת טובה וחזקה ויציבה וגם בתקופות הכי פחות טובות שלנו ראיתי את החיבור בין השחקנים, יש להם ניסיון וזה גורם להם גם להרים אחד את השני. לכל אורך הדרך האמנו שאנחנו יכולים להיות קבוצה הרבה יותר טובה ממה שיינו בתחילת העונה, אני שמח שזה נראה טוב יותר, אבל יש לנו עוד דרך מאוד ארוכה כי התחלנו את העונה בצורה רעה ואנחנו רק עכשיו מתחילים להחזיר נקודות שפספסנו בהתחלה”.

על ברק בכר הרעיף אבוקסיס מחמאות: "ברק מאמן אדיר, קשה גם מולו כמאמן וגם מול מכבי חיפה כקבוצה. כמו שאמרתי, נצטרך לבוא מוכנים, בלי טעויות כי מכבי חיפה מאוד חדים בהתקפה ועל כל טעות אתה משלם. כקבוצה נצטרך להיות כמו שאמרתי גם מבחינה הגנתית והתקפית בשיאנו כדי להביא תוצאה טובה. על הסגל עצמו: "זהבי ונחמני קצת פצועים, עזריה עדיין לא חזר מהפציעה שלו, שאר השחקנים בסדר”.

ג’וסואה מחיאס, שהתראיין לראשונה מאז שהגיע לישראל הוסיף: “אני מרגיש טוב מאוד בקבוצה, שמחתי מאוד לחזור לבית”ר ולירושלים השנה. אני מרגיש הרבה יותר טוב משנה שעברה כי אני מכיר כבר את כל השחקנים והצוות". כשנשאל על ההבדלים בין ישראל לספרד הוסיף: "כמובן שהרמה בספרד היא הגבוהה ביותר בעולם, יש כאן כמה קבוצות ברמה טובה מאוד. אני חושב שבישראל הכדורגל משתפר לאט לאט”.

"כקבוצה, התחלנו את העונה לא טוב, אבל עכשיו כולם עושים את הדברים הרבה יותר מדויק. החשיבות שלי היא כמו שיש לכל השחקנים בקבוצה. לא ספגנו בשלושה משחקים רצופים, כי האופי של כל השחקנים בא לידי ביטוי. היינו יותר מסודרים יחד ומה שחשוב בליגה, שזה ריצה ארוכה, לא להפסיד ולצבור נקודות בכל משחק”.

על הקהל של בית”ר אמר: “זה הקהל הכי טוב שחוויתי בכל הקריירה שלי. ראיתי קהלים באירופה בכלל ובספרד בפרט, אבל פה זה משהו מיוחד. בפרט השנה אני מרגיש שהקהל עם הקבוצה ומאוד תומך בה”.