ניצן: "אנחנו בדרך הנכונה להיות אחת הקבוצות הכי חזקות"

איתמר ניצן ורוני לוי במסיבת עיתונאים
29 דצמבר 2019
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
שוער הקבוצה התייחס למשחק מחר ואמר: "כולם מחויבים למטרה, זה פקטור מאוד משמעותי". המאמן רוני לוי: "רוצים לנצח את המשחקים הקרובים"
כותב: מערכת האתר

בית"ר "מילניום" ירושלים שתפגוש מחר (שני) את הפועל חיפה באצטדיון סמי עופר (20:15) במסגרת המחזור ה-16 של ליגת "הבורסה לניירות ערך", ערכה את האימון המסכם לקראת המפגש. רוני לוי והצוות ערכו אסיפת וידאו ונתנו במהלכה דגשים אחרונים וחשובים לקראת מחר בערב.

לפני זמן קצר, נערכה מסיבת העיתונאים בהשתתפות המאמן רוני לוי, ושוער הקבוצה, איתמר ניצן.

בפתיחת מסיבת העיתונאים אמר רוני לוי לקראת המפגש והשיפור בקבוצה: "ראשית השיפור טוב אצלנו בקבוצה, גם ברמה הקבוצתית וברמה האישית. מילת המפתח מבחינתנו זה המשכיות, אנחנו חייבים להמשיך באותו קצב ואפילו להשתפר. לגבי המשחק אנחנו מבינים שאנחנו הולכים לקראת משחק חוץ קשה מאוד. זו קבוצה שניצחה אותנו בסיבוב הראשון, וזאת קבוצה שמגיעה אחרי שני הפסדים, ובטוח שהם יבואו בכל הכוח נגדנו. אנחנו יודעים שהמסוכה היא קשה ומבחינתנו ההמשכיות היא מילת המפתח".

על ההגנה: "קבוצה היא מילת המפתח אצלי. כל המערכים הם חשובים, ההגנה, ההתקפה, קישור. אני חושב שלוקח זמן לחבר את כל הגורמים ביחד. באופן יחסי עשינו את זה די מהר. אבל אנחנו צריכים להמשיך באותו קצב של המשחק הקבוצתי שלנו. אנחנו יכולים עדיין להשתפר ולהיות טובים יותר. מבחינתי המשחק מחר הוא סוג של משחק קשה, שאנחנו צריכים לדעת לעבור את המשחקים האלה ולנצח אותם ולא למעוד בהם".

יחסי הכוחות בין הקבוצות: "ראשית זה משחק חוץ לנו, הפועל חיפה בבית שלה. קבוצה שמגיעה אחרי הפסדים הם מכווצים ומאוד רוצים ומשקיעים. וחיפה היא כזאת עם הרבה שחקנים מוכשרים ואיכותיים, ואם אנחנו לא נבוא במלא הריכוז והמוכנות יהיה לנו בעיות קשות. בגלל זה אני מתייחס למשחק בצורה מאוד רצינית ומרוכזת ומקווה שגם השחקנים יגיעו ככה מחר".

על החזרה של אנטואן קונטה: "עדיין יש התלבטויות. זה ברך שהוא סבל ממנה בעבר, כרגע מומלץ על מנוחה עד המשך טיפול כזה או אחר. ייקח קצת זמן".

על ינואר וחלון ההעברות: "את מה שאני רוצה אני אומר ליוסי ומושיקו. כרגע אני מרוכז במשחק וזה מה שמעניין אותי. כשנצטרך לדבר על צירוף של שחקנים כאלה ואחרים נעשה את זה בתוך המועדון".

ההסתכלות על הצמרת: "אנחנו מסתכלים על כל הטבלה. גם למעלה וגם למטה. אנחנו תמיד רוצים לראות איפה אנחנו עומדים ולמה אנחנו יכולים לשאוף, ולחלום ולרצות. אבל יחד עם זאת אנחנו תמיד עם הרגליים על הקרקע ורוצים לנצח את המשחקים הקרובים. והמשחק הקרוב מבחינתנו הוא תמיד הכי חשוב. אני אומר לשחקנים תמיד שאנחנו צריכים להיות מרוכזים בעצמנו ולעשות את העבודה ואז מצבנו יהיה טוב".

על השידרוג של שחקנים בקבוצה: "אני תמיד אומר לשחקנים שהרגע שהקבוצה היא טובה, גם השחקנים יכולים לבוא לידי ביטוי. הדברים האלה הם דברים שנבנים לאורך זמן ולא ביום אחד שחקן קופץ מדרגה. אני חושבת שרמת האימון שלנו היא גבוהה מאוד. הרצינות היא גבוהה מאוד. וברגע שנהיה קבוצה טובה, השחקנים יבואו לידי ביטוי ויתקדמו".

על החוזק של הקבוצה: "אנחנו צריכים להוכיח את עצמנו בשטח ולא בדיבורים. משחק כמו מחר, אם נבוא וננצח אותו ועוד משחקים כאלה, יתנו את התשובה לכולם אם כן או לא. אנחנו רוצים לבדוק את עצמנו. אנחנו ברצף, רוצים המשכיות גם במגרשים קשים ואז נוכל להשוות את עצמנו לאחרים".

על החזרה של עידן ורד: "היום הוא עשה אימון מלא. אני מניח ששבוע הבא הוא יעשה את כל האימונים מלאים. הוא הולך ומשתפר בצורה טובה מאוד. כולם מחכים שיחזור כמה שיותר מהר. אני מאמין שתוך שלושה שבועות הוא יתחיל להתקרב לקבוצה".

איתמר ניצן, רוני לוי ואסף נחום

שוער הקבוצה, איתמר ניצן אמר לגבי השינוי בבית"ר מבחינה הגנתית: "כולם מחויבים למטרה, זה פקטור מאוד משמעותי. זה לא שינוי של שחקן בודד, אלא של קבוצה שלמה. יש לי הרבה פחות עבודה ביחס לשנה שעברה. אני צריך להיות שם בשביל מהלך אחד או שניים ושם אני מנסה להיות הכי טוב. התפקיד שלי הוא להיות הכי טוב שאני יכול כל אימון וכל משחק, ולהתקדם כמה שאני יכול ולעזור לקבוצה שלי. אני שמח שאני במועדון הזה".

על השינוי שחל בבית"ר: "ללא ספק אני חושב שאנחנו בדרך הנכונה. אנחנו משיגים המון תוצאות טובות וזה מגיע מדרך מסוימת ואנחנו בדרך הנכונה להיות אחת הקבוצות הכי חזקות בליגה. אנחנו כבר שמה, אבל ככל שהזמן יעבור זה ילך ויתחזק".

לקראת המפגש: "משחק מאוד משמעותי עבורנו. זאת קבוצה עם יכולת התקפית מאוד טובה, שניצחה אותנו בסיבוב הראשון וזה אומר המון. עוד אחד מהמכשולים שאנחנו צריכים לעבור, כדי להגיע לאן שאנחנו רוצים להגיע".