בואו לקחת חלק: בית"ר ירושלים מצטרפת למצעד החיים

we remember
20 אפריל 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
עקב התפרצות מגפת הקורונה, מצעד החיים לא יתקיים השנה, אבל כולנו יכולים לקחת חלק במצעד הווירטואלי ברשת. כדי להמשיך את המסורת, הושק פרויקט הנצחה מרגש, שתוכלו לקחת בו חלק בקלות
כותב: מערכת האתר

בתוך כל תקופת הקורונה, החגים והתאריכים נראים לנו דומים, אבל יש יום אחד שגם בתקופה קשה זאת, כולנו נציין ביחד – יום הזיכרון לשואה ולגבורה. הפעם ניאלץ לעזור לניצולי השואה בעיקר בחיבוק מרחוק, על מנת לשמור על בריאותם. בעקבות המצב הקיצוני, לא יתקיים השנה מצעד החיים בצורה שכולנו רגילים אליו, אלא באופן וירטואלי. בית"ר "מילניום" ירושלים התגייסה על מנת להעלות את המודעות למצעד ולקחת חלק חשוב בתהליך.

מצעד החיים

איך אפשר לקחת חלק? בצורה פשוטה מאוד. נכנסים ללינק, כותבים את השם וטקסט פשוט בו תוכלו לכתוב כל שתרצו – וזהו. עשיתם את זה? שילחו לנו ברשתות החברתיות, או תייגו אותנו, ואנחנו נפרסם את השלט המכובד שלכם.

להשתתפות: https://nevermeansnever.motl.org/he/#contact

טקסט של נשיא המדינה

זו הפעם הראשונה ב-32 שנים שמצעד החיים, מהאירועים הבולטים של יום הזיכרון לשואה ולגבורה, לא מתקיים. אחד הרגעים המרגשים במצעד החיים הוא הנחת שלטי זיכרון אישיים קטנים, שכל משתתף במצעד מקבל וכותב עליהם בכתב ידו, בכניסה למחנה ההשמדה בירקנאו. בפרויקט החדש יוכלו גולשים מרחבי העולם "להניח" שלט זיכרון וירטואלי ולצפות בשלטים של אלפי המשתתפים האחרים.

בארגון מצעד החיים רוצים להעביר מסר ברור נגד האנטישמיות הגואה, שאף התעצמה לאחרונה עם מגפת הקורונה. על כן את הפעילות של המצעד ילווה השנה הסלוגן NeverMeansNever# שמדגיש את הצורך המיידי בפעולות אפקטיביות וחינוכיות למיגור התופעה.