"ואהדת פני זקן": בית"ר ירושלים נרתמת לסייע מיידית

ואהדת פני זקן
30 מרץ 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
במיוחד בימים אלה, כשנראה שאת הפסח ניאלץ לחגוג בנפרד, אתם יכולים בקלות להתנדב ולעזור לקהילה המבוגרת - בלי לצאת מהבית. מחכים לכם!
כותב: מערכת האתר

הם נמצאים כל כך קרובים לכולנו, אבל כל כך רחוקים. האוכלוסיה המבוגרת בישראל זקוקה לעזרה – ואנחנו כאן כדי להושיט אותה. המועדון, בשיתוף המשרד לשוויון חברתי– מטה ישראל דיגיטלית, ארגון הג'וינט – אשל, עיריית ירושלים ומומחים מהאקדמיה, החליט להרים את הכפפה ולהירתם מיידית לעזרה למען האוכלוסיה המכובדת והמדהימה הזאת.

לאחר הפעילויות הרבות של המועדון כלפי האוהדים הצעירים, החלטנו הפעם להתמקד באוכלוסייה שזקוקה לעזרה יותר מכולם – אוכלוסיית המבוגרים, בני 65+. היום אנו משיקים את השלב הראשון בתוכנית, שהפכה להזדמנות חשובה לכל אחד מאיתנו – יחד אתכם, לקחת חלק בעשייה משמעותית ודחופה. המטרה: להגדיל מאוד את מספר הזקנים שיוכלו לעשות שימוש מועיל בטלפון הנייד החכם.

להרשמה לחצו כאן

יוזמת "ואהדת פני זקן", עליה אנו שוקדים מעל לחודש ימים, עוד לפני מגיפת הקורונה, הגיעה במטרה לייצר שינוי חברתי באהדה ודאגה לזקנים בישראל באמצעות ההשפעה הרחבה שיש לאוהדים שלנו ולקבוצה, תוך כדי השפעה על כל עולם הכדורגל הישראלי ולספק פתרונות מיידיים לצרכים של אזרחים ותיקים בימי הקורונה.

בידוד – הגנה ; בדידות – סכנה!

תוכנית הפעולה הראשונה שאנו משיקים היום ממוקדת בהדרכה של זקנים כיצד להשתמש באופן מועיל בטלפון החכם, וואטסאפ, שיתוף תמונות וכו', לטובת קשר עם בני המשפחה וכן במידת הצורך, עם גורמי חירום בקהילה. בישראל כיום מאות אלפי אזרחים וותיקים חסרים מיומנות דיגיטלית כזו, שעשויה להיות מצילת חיים.

אנחנו פונים אליכם, אוהדים ומתנדבים מהקהל הרחב להצטרף ליוזמה ולתרום מזמנכם לטובת האזרחים הוותיקים. כל המתנדבים שיוצבו לפעילות יעברו סדנת הדרכה מקצועית קצרה שתתקיים באמצעות אפליקציית zoom ע"י מומחים בנושא. את המיומנות שתרכשו תוכלו ליישם גם עם בני משפחה או שכנים זקנים. כל שעת התנדבות יכולה לעשות שינוי משמעותי בחייו של אדם, כשהשאיפה היא שהמתנדבים ישקלו מחויבות של חודש ימים, בזמנם הפנוי.

מיד לאחר סדנת ההכשרה, יוצב כל מדריך להדרכה של אזרחים ותיקים, שהביעו רצון וצורך ברכישת מיומנות דיגיטלית. ההדרכה הזו תתבצע באמצעות הטלפון וווטסאפ. ככל שתעמידו שעות התנדבות רבות יותר, יגדל מספר התושבים הוותיקים אליהם נגיע.

אנו גאים באוהדים ובתומכי המועדון, שמוכיחים כל השנה, ובמיוחד בעתות מצוקה ומשבר כמו הקורונה- לכידות חברתית, רוח ספורטיבית והתגייסות כשצריך. מידע על שתי תוכניות הפעולה הנוספות יפורסם בימים הקרובים.

בעלי המועדון, משה חוגג: "זהו אחד הפרויקטים המעניינים והמועילים ביותר שאנו מוציאים לפועל, בעיקר בתקופה הזאת שמתחבר למסר המרכזי שלנו 'ואהבת לרעך כמוך'. לכל אוהד עם ידע בסיסי יש אפשרות לעזור כאן ולגרום לאושר לקשישים עם פעולות פשוטות שעשויות אף להציל חיים. מאז פרוץ המשבר אנחנו משתדלים לעזור לאוכלוסיות שונות ברחבי הארץ ואני שמח שאנחנו ממשיכים בדרך".

את התוכנית "ואהדת פני זקן" יזם בעלי בית"ר ירושלים, מר משה חוגג, והיא מנוהלת על-ידי צוות המועדון המנכ"ל, מוני ברוש, הסמנכ"לית לקשרי קהילה, הגר אוחנה, בייעוץ מקצועי של דר' ינון שנקר, מומחה בבריאות הציבור ועידית שבתאי סידיס מ"פוליסי" כיועצת.

להרשמה לחצו כאן