האיש שלא ידע פחד: שחקן העבר יצחק מונסה נפטר בגיל 80

17 ינואר 2021
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מונסה, ששיחק 10 עונות במדיה של בית"ר ירושלים, ונחשב לקיצוני יוצא מן הכלל, עם שערים, בישולים (אחד שלא יישכח) וסיפור אחד ענק, הלך לעולמו לאחר מאבק במחלת הסרטן. יהי זכרו ברוך
כותב: מערכת האתר

מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים מרכין את ראשו לאחר שהבוקר נודע על פטירתו של שחקן העבר, יצחק מונסה, והוא בן 80. מונסה ז"ל נפטר אמש בשעות הבוקר והלווייתו התקיימה במוצאי השבת.

השם יצחק מונסה אמנם לא אומר הרבה לדור החדש, אבל בואו נגיד שגם היום היינו שמחים לשחקן כזה, שלא ידע פחד מהו. מונסה היה ידוע בכינוי "מונסילון", בגלל המהירות האדירה שהיתה לו, והיה שותף לעליית הליגה שלנו ב-1966 בה גם כבש 11 שערים. הוא עלה לבוגרים בגיל 16, ובאותה עונה כבש את שערו הראשון בקריירה.

ההיסטוריון האגדי של בית"ר ירושלים, רוני דיאון, סיפר לאתר הרשמי שני סיפורים משעשעים ומעניינים. הראשון, הזכיר דיאון את התרגיל הייחודי בו הקפיץ את הכדור עם העקב מעל לראש של המגן מולו כדי לעבור אותו, והצליח לא מעט פעמים להשאיר את המגינים משתאים. הוא גם בישל את שער הניצחון לאודי רובוביץ', השער האגדי מול עמידר, במשחק שהסתיים ב-0:1.

אבל הסיפור המשעשע יותר, כפי שמספר דיאון היה דווקא בליגה למקומות עבודה עם העירייה בבית צפאפה, שם לפני מלחמת ששת הימים היה גבול. מונסילון, שהצטיין במשחק הזה, וכבש ארבעה שערים, בעט טיל אדיר שעבר את החומות. הוא לא חשב פעמיים וחצה את הגבול כדי להחזיר את הכדור מול חיילי הלגיון שאיפשרו לו לשוב לצד שלנו. הוא כבש במדי הקבוצה כ-51 שערים ב-10 עונות.

משפחת בית"ר ירושלים משתתפת בצערה הגדול של המשפחה, וכולנו מייחלים שלא יידעו עוד צער.