גיבורים בצהוב שחור: ערב ההנצחה של המועדון לאוהדי בית״ר שנפלו ונרצחו

9 מאי 2024
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
הערב, שהתקיים במועדון ״הזאפה״ בירושלים, נערך בהשתתפות המשפחות השכולות, ראש עיריית ירושלים, מר משה ליאון, בעלי המועדון, ברק אברמוב, יו״ר ההתאחדות לכדורגל ויו״ר מנהלת הליגות
כותב: מערכת האתר

מועדון הכדורגל בית״ר ירושלים ערך הערב (חמישי) טקס הנצחה לזכרם של אוהדי הקבוצה, אשר נפלו ונרצחו מאז השבת השחורה ועד היום. הטקס, שהתקיים במועדון ״הזאפה״ בירושלים, נערך בהשתתפות המשפחות השכולות, ראש עיריית ירושלים, מר משה ליאון, בעלי המועדון, ברק אברמוב, יו״ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ, ויו״ר מנהלת הליגות, ארז כלפון.

ערב ההנצחה נערך כאשר מלחמת חרבות ברזל עדיין בעיצומה. 83 אוהדי הקבוצה קיפחו את חייהם, והמשפחות שהגיעו נעטפו באהבה על ידי המועדון ועל ידי המשפחות השכולות. במהלך הערב התקיימו קטעים אמנותיים, בהם שולבו המשפחות, שיחות על הבמה עם אמא שכולה ואח שכול, סרטונים, תמונות ועוד. המועדון העניק לכל משפחה בלוק עם תמונת בנם או בתם, נר נשמה עם שם הנרצח והנופל ומנוי זוגי לכל החיים.

בעלי המועדון, ברק אברמוב אמר: ״מאתיים ושישה עשר ימים עברו מאז היום שהפך את מדינת ישראל למדינה אחרת, את החברה שלנו לעצובה יותר ואתכם – למשפחות שונות לחלוטין. הלב כבה, הכאב מרחף בכל מקום אליו אתה מגיע, והשאלה מה שלומך, הפכה להיות השאלה שהכי קשה לענות עליה.

כאשר מביטים על רשימת הנופלים והנרצחים אוהדי בית"ר ועל מקום מגוריהם, אני רואה אל מול עיניי את כל הפסיפס המופלא שנקרא מדינת ישראל. 83 אוהדים. דתיים וחילונים, מזרחים ואשכנזים, עירוניים, מושבניקים וקיבוצניקים, אנשים מהצפון הרחוק, מהדרום החם, מתל אביב וכמובן מירושלים.
חלקם היו עם הצעיפים בנובה ובבסיסים, חלקם צעדו עם דגלים וצעיפים ללב עזה ודאגו להתעדכן תוך כדי מלחמה בנעשה עם בית"ר.

מהרגע שהאסון פקד אותנו, הפנינו את כל המשאבים של המועדון לטובת הכלל. בהתגייסות יוצאת דופן של השחקנים, ההנהלה והצוות, ניסינו לצאת מההלם ששרר במדינה ולהיות מענה. הקמנו חמ"ל בית"רי והשתדלנו להיות כתף לכם, משפחות יקרות ואהובות.

הדלת שלנו פתוחה לכל דבר שתצטרכו, תמיד. הערב הזה הוא רק ההתחלה. המועדון יפעל ויקים אנדרטה לזכר הנופלים והנרצחים במתחם האימונים שלנו, כדי שכל ילד וכל שחקן יבין מה הוא מייצג כאן מאחורי הסמל של המנורה. כמו כן, כל משפחה תקבל מאיתנו מנוי זוגי כדי שתמשיכו לגעת באהבה, ושתיקחו את יקירכם איתכם בלב גם לטדי.
היום, שלושה ימים לפני יום הזיכרון הראשון שלכם, אני מבטיח לכם שאעשה הכל כדי שבחלקת בית"ר היפה והקטנה שלנו- תחייכו קצת איתנו, דרך הקבוצה של המדינה, נשמח אתכם ככל האפשר בעצב שלא ייגמר לעולם.

הדלת שלנו פתוחה לכל דבר שתצטרכו, תמיד. הערב הזה הוא רק ההתחלה. המועדון יפעל ויקים אנדרטה לזכר הנופלים והנרצחים במתחם האימונים שלנו, כדי שכל ילד וכל שחקן יבין מה הוא מייצג כאן מאחורי הסמל של המנורה. כמו כן, כל משפחה תקבל מאיתנו מנוי זוגי כדי שתמשיכו לגעת באהבה, ושתיקחו את יקירכם איתכם בלב גם לטדי.
היום, שלושה ימים לפני יום הזיכרון הראשון שלכם, אני מבטיח לכם שאעשה הכל כדי שבחלקת בית"ר היפה והקטנה שלנו- תחייכו קצת איתנו, דרך הקבוצה של המדינה, נשמח אתכם ככל האפשר בעצב שלא ייגמר לעולם".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: ״שמונים ושלושה אוהדי בית״ר ירושלים נפלו מאז פרצה המלחמה, זהו מספר בלתי נתפס, וכמוהו גם עוצמת הכאב של בני המשפחות השכולות. בערב המרגש הזה, ובכל ימות השנה, נזכור את היקרים לכם מכול.
תודה לכם, אנשי בית״ר ירושלים על המחווה המרגשת ועל העמידה האיתנה שלכם לצד המשפחות, בכלל.

"המחווה הערב מוכיחה שוב,
שבית"ר מעבר להיותה מועדון גדול, היא גם משפחה גדולה.
יהי זכרם של בנינו היקרים נצור בלבנו לעד.״