איתכם לנצח, לעולם: שחקני בית"ר נפגשו עם לוחמים פוסט טראומטיים

4 מאי 2022
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
ארבעה סיפורים מרגשים סופרו היום בבית וגן על ידי מאיר, שלום, עידן ויהלום, אשר הגיעו כחלק מההתמודדות שלהם, וכחלק מהרצון להעביר את המורשת הלאה. לאחר מכן עמדו בצפירה יחד איתנו והוזמנו כאורחים למשחקי הקבוצה
כותב: מערכת האתר

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה הוא אחד הימים הקדושים בשנה, ומועדון הכדורגל בית"ר "גשם" ירושלים, החליט לקשור אותו עם נפגעי פוסט טראומה מהשירות הצבאי, אשר הגיעו היום (רביעי) למתחם האימונים בבית וגן.

אל המתחם עצמו הגיעו עידן ויהלום טריקי, אחים, אשר לחמו במבצעים במהלך שירותם הצבאי, ומצאו את עצמם מתמודדים עם חוויות לא פשוטות. אליהם הצטרפו מאיר אפללו ושלום סנדרוסי, חברי עמותת "אחים לחיים", אשר הפכו להיות בני בית במועדון. הארבעה הגיעו לאימון הקבוצה, וחלקו עם השחקנים והצוות את אשר על ליבם, כשלא פעם נעצרה ההרצאה בשל דמעות והתרגשות מצד כל הנוכחים.

כל אחד מהחברים שהגיעו, בחר לגעת בנקודה אחרת. מאיר הנציח את חברו לפלוגה, אלכס חייט ז"ל, חייל בודד, אשר עלה לארץ לאחר מות אימו ומצא כאן בית וחברים, אך לצערנו נהרג בציר פילדלפי, כשהוא חלק מחטיבת "גבעתי". מאיר לקח על עצמו את הנצחתו ופועל רבות על מנת לעשות זאת, כבר במשך 18 שנה.

אחריו דיבר יהלום טריקי, ולא השאיר עין אחת יבשה. בגרון חנוק סיפר כיצד ב"צוק איתן" איבד את חבריו לפלוגה ברגע שהכי לא צפה, כשהם בדרך החוצה, בשטח כינוס עם הסיגריה שאחרי, והחיוך שמבשר כי ״שרדנו את זה״. דווקא באותה נקודה נשמעה שריקת הפצמ"ר ואחריה הגיע הפיצוץ.

יהלום, שהיה בתוך הטנק באותו זמן מיהר לצאת ולעזור לחבריו, אך המפקד שלו עצר אותו בכדי שיוכל להמשיך לתפקד בתוך הטנק. שעות ארוכות של לחימה שבאו לאחר מכן הותירו אותו מצולק לכל חייו, כשהוא מתמודד עם פוסט טראומה ומטפל בה עד היום.

טריקי היה נרגש כ״כ לשבת ולספר את סיפורו מול שחקני הקבוצה, כשהוא מספר עד כמה בית"ר הפכה להיות המפלט שלו כאשר הוא מגיע למשחקים מאז לשעתיים של "ניקיון הראש".

שלום סנדרוסי סיפר כיצד קיבל כדור בצוואר בזמן שמירה, בזמן תקיפה של מחבלים על המוצב בו שירת, וניצל מכמעט 40 כדורים שהיו מכוונים למקום בו היה עד שהאירוע הסתיים. שלום הודה על הנס שהתרחש, וריגש את כולם שקרא להם להמשיך ולהאמין בחיים, ועוד סיפר עד כמה עמותת "אחים לחיים" עזרה לו להתמודד כנגד כל הסיכויים.

בסיום, ביקש גם עידן טריקי, אחיו הגדול של יהלום לדבר, למרות שבתחילה הגיע רק כדי ללוות את אחיו. עידן סיפר איך הוא מתמודד עם הפוסט טראומה בחייו, לאחר שלחם במלחמת לבנון השנייה. עידן הוסיף כי אפילו שקל לסיים את חייו ודווקא באותה נקודה עשה את השינוי, ובצעד מפתיע החליט שהוא חוזר לצבא, והגיע עד לרמטכ״ל עצמו במטרה לאשר את חזרתו לשירות הצבאי. היום עידן מ״פ במיל׳ בגדוד לוחם.

בסוף ההרצאה חיבקו השחקנים את הלוחמים המרגשים, ואף ביקשו להצטלם איתם. הארבעה, ביחד עם ילדיו של מאיר שליוו אותו למפגש, הוזמנו גם לצפות באימון הקבוצה ועמדו איתנו במהלך הצפירה, במרכז המגרש.

יש לציין כי עמותת "אחים לחיים" קשרה את גורלה עם בית"ר ירושלים, כאשר לאורך העונה ישנן לא מעט פעילויות משותפות, אישיות וקבוצתיות. ביום שני האחרון נפגשו הלוחמים עם ילדי מחלקת הנוער, לשיחה מרתקת על אהבת הארץ, השירות הצבאי וגם העזרה שהם יכולים לתת לפגועי מלחמות פיזיים ונפשיים. אנו כולנו תקווה כי הקשר הזה ימשיך בעתיד ומי ייתן ונוכל להמשיך ולעזור להם במלחמה היומיומית שלהם. הארבעה כמובן הוזמנו למשחקי הקבוצה ככל שיחפצו.

הרצאה לשחקני מחלקת הנוער