אבוקסיס לאחר ההפסד לריינה: "איכזבנו את הקהל. השער השני מאוד מאכזב אותי"

18 ינואר 2024
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן הקבוצה סיכם את המשחק במסיבת העיתונאים בטדי. הדברים המלאים בפנים
כותב: מערכת האתר

בסיום ההפסד למכבי בני ריינה בטדי, דיבר מאמן הקבוצה יוסי אבוקסיס על הירידה ביכולת של הקבוצה, האכזבה מהשערים שספגה והתקווה להתברג בפלייאוף העליון

יוסי מה קרה היום במשחק?
‏"אני חושב שבמחצית הראשונה לא הצלחנו להשתחרר, איבדנו המון כדורים גם בחלק האחורי שלנו, גם בקישור. שחקנים משמעותיים אצלנו היו ביום פחות טוב וזה קורה אבל עדיין אסור לשים כדורים כאלה כמו בגול הראשון, אסור לנו להיות מופקרים כמו בגול השני.

 
בטח כמו במחצית השנייה בדקות טובות שכן הצלחנו להשתחרר. ברבע שעה טובה אחד אחד ופתאום אני רואה התקפה שעשו לנו שלוש ארבע מסירות בתוך ה-16 וזה אסור שיקרה בקבוצת כדורגל. לא במשחק בית ולא במשחק חוץ, בטח ובטח שזה בשוויון.

"ההתקפה של הגול שלהם מתאימה לדקה 90׳ שאתה בפיגור 2:1 וכולם עולים למעלה, אבל אבל לא בדקה 65׳ כשאתה ב-1:1 במומנטום. המגנים לא במקום, הקשרים לא במקום, חזרה איטית להגנה. מאוד מאכזב אותי הגול השני אפילו יותר הגול הראשון שהיה בו טעות של אורי שעוד פעם אסור שיקרה וזה גם היה טיפה יהירות מצד אורי לעבור שחקן אחרון אבל הגול השני מבחינת מחויבות בחזרה להגנה מבחינתי המיקום נורא.

ראיתי את זה עכשיו ובאמת לא מתאים לקבוצה ששואפת ורוצה להתקדם. רבע שעה פתחנו עם מומנטום טוב את המחצית השנייה, חזרנו למשחק ופתאום התקפה של הפקרות שמתאימה לדקה ה-90׳ בפיגור וזה באמת מעצבן אותי".

האכזבה היום היא מהמשחק או כי אולי אתה מפספס את הצמצום לפלייאוף העליון?
"גם וגם. במשחק עצמו שלא היינו טובים איכזבנו את הקהל. האמת שהקהל שרק בוז במחצית בצדק, אני אני מסכים איתו שהמחצית הראשונה שלנו הייתה רעה מאוד. שחקנים משמעותיים שלנו היו פחות טובים.

כל החלק הקדמי שלנו היה לא טוב, גם בהגנה ובכדורים בפתיחת המשחק היינו לא סבלניים אבל זה קורה בכדורגל, יש ימים שהחצי הראשון לא טוב אבל אסור לרדת בפיגור במחצית כזאת. אני מאוכזב מאוד כמו שאמרת גם מהתוצאה של המשחק, גם בזה שאנחנו עכשיו במרדף הרבה יותר גדול לקראת הפלייאוף העליון".

איך אתה מסביר את השינויים האלו ביכולת מהמשחק הקודם?
"זה משהו שאנחנו דיברנו עליו, לייצר המשכיות. ירידה מאוד מאוד גדולה ביכולת כמה ימים, אני לא רוצה להשתמש בתירוץ של העייפות, כי ריינה נחו פחות מאיתנו אבל אנחנו לא הצלחנו לייצר מסירות טובות ולא הצלחנו להשתלט על המשחק במחצית הראשונה, זה היה רק את רק בדקות של הרבע שעה הראשונה במחצית השנייה.

זה מאכזב ושמע אני באמת האמנתי שאפשר לעשות ניצחון שני ולהמשיך קדימה ולהתקדם אבל כל פעם שאנחנו לוקחים צעד קדימה אנחנו חוזרים אחורה וזה מה שקרה היום".

בית״ר מפסידה על גולים שלא מחייבים את המציאות
"בדיוק אמרתי את זה עכשיו לצוות שלי. במהלך כל העונה אנחנו מקבלים גולים של יהירות וטעויות קריטיות. זה קורה בכמה משחקים כמו נגד באר שבע, הפועל תל אביב והיום. אנחנו מאבדים כדורים בהגנה וזה קורה ביותר מדי משחקים. אני חושב שהשחקנים שלנו קצת נלחצו והיו דקות שלא הצלחנו להניע כדור אז ניסו בכוח לעשות פעולות וזה דבר שאסור שיקרו".

6 נקודות מהפלייאוף העליון, זה פער לא קטן
"מסכים, יהיה לנו מאוד קשה להגיע ככה. אנשים צריכים להבין שכשאתה במינוס 4 נקודות כל נקודה היא קריטית, אנחנו עכשיו 6 הפרש ובגלל המינוס 4 היינו חייבים לקחת יותר נקודות מכולם וכרגע אנחנו לא עושים את זה ולא מצליחים לייצר רצף.

"חבל כי אני חושב שבחודש וחצי האחרונים יש בקבוצה התקדמות, היום היה משחק פחות טוב שלנו אבל בשאר המשחקים אנחנו משחקים הרבה יותר טוב, אנחנו אנרגטיים ואנחנו כובשים אבל היום היה יום פחות טוב שלנו בגלל חוסר משמעת ואחריות. בכדורגל אתה צריך לדעת לבוא גם בימים לא טובים ולנצח, הימרנו על המשחק מהר מדי".

חשבת על פיתרון למשחק הבא ללא ירדן שועה?
"עוד לא חשבנו על פיתרון, כרגע אני נסער ומאוכזב עוד מההפסד והשער השני. בטח אחרי שדיברנו על חזרה להגנה מה שלא היה בהתקפה הזאת אבל נמצא את הפיתרון ומי שישחק יצטרך לעשות את העבודה למרות שזה חיסרון משמעותי עבורינו".

איך אתה מסכם את הבכורה של זוהר זסנו שפתח במקום מוזי?
"מוזי היה בספק גדול למשחק, ידענו שישחק גג מחצית ובגלל זה השתמשנו במחצית הראשונה בזוהר כקשר ובמחצית השנייה כמגן. הוא היה בהופעה בסדר, הקבוצה עצמה לא שיחקה טוב וגם לו היה קשה להשתלב אבל אני מאמין שנהנה ממנו בהמשך".