אחרי מבול של שערים: בית״ר והפועל חיפה נפרדו ב-3:3 בטדי

2 ינואר 2021
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
קצב כיבושים מטורף במחצית השניה הסתיים רק בחלוקת נקודות. שטיין כבש ראשון, עדי, עטר ושועה הפכו, ממן איזן עם צמד משלו
כותב: מערכת האתר

כל כך קרוב, אבל עדיין לא מספיק ל-3 נקודות. למרות 6 שערים שהובקעו הערב בטדי, 5 מהם במחצית השניה – בית״ר סיימה רק בתיקו 3:3 את המשחק המטורף מול הפועל חיפה. הקבוצה עדיין צמודה לתחתית, כאשר ביום רביעי הקרוב היא תצא לאצטדיון נתניה ותפגוש את הפועל חדרה.

אז מה היה לנו? המחצית הראשונה התחילה עם הרבה גישושים. שוערה של הפועל חיפה נפצע בשלב די מוקדם והוחלף. כמה דקות לאחר מכן החיפאים גם הבקיעו אך השער שלהם נפסל עקב נבדל מוצדק. מצבים מצוינים של עטר והאסלביינק בדקה ה-31 וה-34 לא הפכו לשערים, כאשר המצב הראשון נגמר בהחמצה והשני ביציאה טובה של שוער היריבה. עמוק בתוספת הזמן של המחצית השנייה הגיע שער היתרון של האדומים. גל אראל העביר מסירת רוחב ימינה, שטיין הגיע לבד מול איתמר ניצן וקבע 1:0 לחיפאים.

המחצית השניה נפתחה בסערה. ברדה ודראפיץ׳ ערכו 4 חילופים על מנת לעורר את הקבוצה וכך גם היה. ההתקפה התחילה לזרום, הבעיטות לכיוון השער התגברו ובדקה ה-49׳ הובקע השיוויון המיוחל – תמיר עדי קיבל כדור מחוץ לרחבה, הוריד לקרקע ובעט לחיבורים מ-20 מטר. שער ענק של הקשר. 

השער השני לא איחר לבוא – שועה פרץ כל הדרך בימין, מסר לורד בצד השני שהכניס כדור מדוייק לעטר, 1:2. המהפך הושלם. בדקה ה-74 השלים שועה מהלך אישי נהדר משלו. החלוץ קיבל את הכדור 30 מטר מהשער, עבר את והבה, הגיע עד לרחבה והכניע את סוארי. 1:3 לבית״ר.

הכיבושים לא פסקו פה – 4 דקות לאחר מכן, קיבל חנן ממן מסירה גדולה מאגאדה, נכנס לרחבה וקבע 2:3. וה-3:3? הגיע מיד לאחר מכן. ממן קיבל כדור מ-30 מטר הרים את הרגל ובעט לתוך החיבורים של ניצן.

למרות היתרון המבטיח והמחצית השניה המוצלחת, בית״ר יוצאת מטדי רק עם נקודה ותרצה להמשיך ביכולת ההתקפית הטובה גם במשחקים הבאים שלה.

הרכב הקבוצה: איתמר ניצן, אנטואן קונטה, אוראל דגני, אור זהבי, אורן ביטון, אופיר קריאף (ק), עלי מוחמד, תמיר עדי, מיכאל אוחנה, אלירן עטר, גליאופיליו פלייטר האסלביינק.

על הספסל: נתנאל דלויה, אורי מגבו, סנטיאגו אוקמפוס, לירן רוטמן, רועי פדידה, שי קונסטנטין, שלום אדרי, ירדן שועה, עידן ורד.

מהלך המשחק

דקה 17׳: אורן ביטון הרים כדור גובה טוב לעטר שבעט מהאוויר לידיים של השוער

דקה 18׳: קונטה הרים יפה מימין לעטר שהגיע לכדור אך בעט סמוך לקורה

אלירן עטר

דקה 31׳: ביטון בעוד הרמה שמוצאת את הראש של האסלביינק, האחרון נגח מעל השער

דקה 34׳: אוחנה בצ׳יפ מדהים משאיר את האסלביינק מול השוער שהדף לקרן

דקה 45׳: גל אראל העביר מסירת רוחב ימינה, רז שטיין הגיע לבד מול ניצן וקבע 1:0 לחיפאים.

מחצית שניה

בפתיחת המחצית: 4 חילופים בביתר – קונטה, קריאף, אוחנה והאסלביינק בחוץ, ורד, קונסטנטין, שועה ופדידה נכנסו במקומם.

דקה 49׳: גול! שועה ניסה להכניס מסירת עומק, הכדור חזר לתמיר עדי שבעט מ-20 מטר ישר לחיבורים של הפועל חיפה. 1:1. 

עדי חוגג את השיוויון

דקה 63’: גול! שועה פרץ בימין כל הדרך, מסר לורד בצד השני שהכניס כדור מדוייק לעטר, 1:2. המהפך הושלם. 

עטר עם המהפך

דקה 74׳: גול! שועה במהלך אישי נהדר. ירדן קיבל את הכדור 30 מטר מהשער, עבר את והבה, הגיע עד לרחבה והכניע את סוארי. 1:3 לבית״ר!

שועה חוגג את השלישי של בית״ר

דקה 78׳: ממן הגיע לבד מול ניצן וקבע 2:3.

דקה 82׳: ממן עם שער יפה מרחוק. 3:3 בטדי.

סיום בטדי: 3:3 קצבי בטדי. בית״ר יוצאת מהמשחק עם נקודה בלבד.