הילדות הקשה, הדרך להצלחה: מגבו ריגש בשיחה עם ילדי מחלקת הנוער

26 אפריל 2021
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
אם חד הורית מופלאה, צרות כלכליות - וההצלחה. המגן שלנו סיפר את סיפור החיים המטורף שלו לקבוצת ילדים א' צפון שהזמינה אותו להרצאה. עוד סיפר: "לעלות כקפטן בית"ר נגד הפועל - פסגת הקריירה"
כותב: מערכת האתר

כחלק משיתוף הפעולה בין קבוצת הבוגרים של בית"ר "גשם" ירושלים, לבין מחלקות הנוער והילדים של המועדון, ערכה קבוצת ילדים א' צפון פגישה עם אחד השחקנים החמים של הקבוצה הבוגרת בתקופה האחרונה, אורי מגבו.

השחקנים של המאמן גלעד אריאן עברו הרצאה עם משה כהן המאמן המנטלי ולאחר מכן התפנו למפגש עם מספר 28 שלנו  לשיחה מרתקת, על שחקן שעבר המון בחיים ובקריירה שלו. המפגש אורגן ע״י מיכל בן עמי, מנהלת מחלקת הנוער. מדובר בהרצאה אחת מיני רבות שקדמו להן במהלך העונה שיחות עם איתמר ניצן, עידן ורד, אור זהבי, טל בן חיים, אביאל זרגרי, מאמני הקבוצה ועוד.

מגבו, שבימים אלו משמש כבורג מרכזי בקבוצה ואף שימש כקפטן במשחק האחרון, שיתף את הילדים בחייו של שחקן מקצועי ואורח חייו, ואיך הוא מביא את הכוח המנטלי שלו למגרש. הילדים שאבו ממנו השראה על ההקרבה ורוח הלחימה על המגרש ומחוצה לו.


"הילדים ידעו על הפגישה עם אורי כבר שבוע לפני", סיפר גלעד, מאמן הקבוצה, "הם הגיעו בציפייה גדולה לקראת המפגש וכשזה הגיע, כולם היו מרותקים, הקשיבו ושאלו שאלות לאורך כל השיחה. אחרי השיחה שיחקנו נגד עירוני מודיעין, שהיא קבוצה טובה מאוד וניתן היה לראות את הלחימה וההקרבה של הילדים במשחק. מטרת השיחה הייתה להראות לילדים ששחקן עם לב, שעובד קשה, עם ראש על הכתפיים, יצליח. הם הבינו איך לתת את הלב ושכל אחד ייתן מעצמו עוד למען הקבוצה".

אילו שאלות שאלו הילדים במהלך הפגישה?
"עיקר השאלות היו, איך מתקיים סדר יום של שחקן מקצועי, גם ביום יום וגם ביום של משחק. שאלה נוספת ששאלו הילדים היא איך מכינים את עצמך למשחק למרות שאתה יודע שאתה לא פותח במשחק? אורי סיפר לילדים, שהוא מכין את עצמו אותו דבר כאילו הוא פותח בהרכב".

מה פגישה בין ילדים לשחקן בבוגרים יכולה לעשות לילדים בתחילת דרכם בכדורגל?
"אני חושב שזה חשוב, כי בסופו של דבר מדובר בילדים, כידוע בגיל הזה קשה לראות את העתיד שלהם וזה נוגע מאוד בחלק המנטלי שלהם, ילד יכול לוותר מהר בעיקר בגלל הצד המנטלי. דווקא שיחה עם מגבו, עם כל מה שעבר, יכולה לתת להם זריקת עידוד בחלק המנטלי לא לוותר ולתת מעצמך ולהשקיע. אני מכיר הרבה שחקנים צעירים שמה שהפיל אותם היה החלק המנטלי. דווקא שחקן כמו מגבו, הוא דוגמה טובה למה שהילדים צריכים לראות, להשקעה ולמחויבות שלו. כיום, גם אם לילד יש כדורגל הוא צריך ליווי מנטלי כדי להצליח"..

לאחר מכן שיתף השחקן בתחושותיו לאחר שיחה עם דור העתיד של המועדון: "זאת זכות גדולה לבוא ולדבר עם הילדים ולשמש דוגמה לילדים של בית"ר. בגיל הזה לא הייתה לי קבוצה ואפילו חוג כדורגל, לא היה לי אף שחקן בוגרים שידבר איתי ויחלוק את הניסיון שלו איתי".


בתור שחקן שעבר דרך ארוכה בכדורגל ועכשיו מגיע לדבר עם הילדים, האם זה מחזיר אותך אחורה לתחילת הדרך?
"כן, עברתי הרבה ירידות ועליות לאורך השנים, התחלתי לשחק כדורגל מקצועי רק מגיל 15. גדלתי בבת ים לאמא חד הורית, ללא הרבה אמצעים, לכן לא יכולתי בכלל להיות בחוג כדורגל. כילד, הייתי תמיד ספורטיבי ובאו לבית ספר מכל מיני תחומים כדי לבדוק אותנו ולתת מלגות לחוגים שונים. בדקו אותי בכמה תחומים ואפילו נתנו לי מלגה לטניס אבל לא התחברתי לזה ותמיד חיכיתי לקבל מלגה מכדורגל. בסוף הצלחתי לקבל מלגה לחוג כדורגל אבל לא היה לנו מספיק כסף אפילו גם לזה".

מגבו המשיך ושיתף "פעם אחת לקחו אותי חברים יחד איתם לאימון, בקבוצה התלהבו ואמרו לי רק תבוא, אפילו הביאו לי בגדים ודברים, אבל גם לזה לא היה למשפחה היה כסף לנסיעות לאימון. לי לא היה מאמן שייתן לי דגש מקצועי איך לשחק, לילדים האלה יש מזל שיש להם את האפשרות לשחק כדורגל וללמוד ממאמן איך לשחק מקצועי, ועוד בבית"ר ירושלים, זה בכלל מזל וזכות".

במשחק האחרון נגד הפועל ת"א עלית לשחק כקפטן הקבצה, איך התחושה?
"זאת תחושה מרגשת מאוד, הרגשתי כאילו עליתי מהנוער לבוגרים, זה חלום שהתגשם לשחק כקפטן ועוד בבית"ר ירושלים. יותר מזה, אפילו לא העזתי לחלום להיות קפטן, אז לעלות למגרש כקפטן בביתר, זה מדהים".

זה רגע משמעותי בקריירה שילווה אותך הלאה בקריירה?
"ללא ספק, זה הרגע הכי עוצמתי שחוויתי בקריירה, לעלות כקפטן בית"ר ירושלים ועוד נגד הפועל תל אביב, במשחק עם קהל. באמת, זה הרגע הכי משמעותי שלי, יותר מהגול נגד הפועל בשנה שעברה והשער בגמר גביע הטוטו נגד מכבי. בכל פעם שאני מגיע לבית וגן אני מתרגש להגיע וללבוש את המדים של בית"ר. זו זכות גדולה מבחינתי".