מקס גרצ'קין: "אני ושאר השחקנים חייבים לקחת אחריות"

מקס גרצ'ין מבשל
21 ינואר 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מגן הקבוצה התראיין לאחר הניצחון על נתניה: "הייתה לי תקופה שהמאמן רצה שאני אשב על הספסל ולקחתי את זה כמו מקצוען". רוני לוי: "כל השחקנים ששיחקו היום עשו את העבודה ומגיע להם כל הכבוד"
כותב: מערכת האתר

לאחר הניצחון על מכבי נתניה באצטדיון טדי, מאמן הקבוצה, רוני לוי ענה על שאלות לאתר הרשמי.

על ההבדלים ברמה בין המחציות של הקבוצה:

"בהחלט, אני חושב שהיו הבדלים בין שתי המחציות. לקח לנו קצת זמן להיכנס למשחק. אי אפשר להתעלם מזה שהיו לנו הרבה שינויים כאלו ואחרים. וגם אי אפשר להתעלם מזה שהשבוע עשינו שלושה משחקים אז גם משהו שנתן את אותותיו. מכבי נתניה קבוצה עם חלק קדמי מאוד איכותי, מאוד מסוכן, הם הפעילו לחץ, באו לשחק על כל הקופה. וזה היה קשה מהרגע הראשון. אבל ככל שהמשחק התקדם היינו יותר אינטנסיביים, לחצנו טוב מאוד במרכז השדה והגענו להרבה מאוד מצבים ואני חושב שניצחנו בצדק.

 

על הסגל החסר של הקבוצה:

"כן הסגל חסר, אבל בשביל זה יש קבוצת נוער שממנה הבאנו ארבעה שחקנים שימלאו את הספסל ושיהיו לנו אפשרויות לחילופים. ואני שמח ששחקן מקבוצת הנוער עשה הופעת בכורה. כל השחקנים ששיחקו היום עשו את העבודה ומגיע להם כל הכבוד, כי הם עובדים טוב מאוד באימונים ומחכים להזדמנות שלהם ושמגיעה ההזדמנות הם צריכים להראות שהם שווים. אני חושב שלמאמן ולקבוצה זה סממן ומדד טוב, כשיש הרבה חילופים הם נכנסים ועושים את העבודה. כל מי שנכנס במשחקים האחרונים עשה את העבודה כמו שצריך. זה מראה שהקבוצה עובדת כמו שצריך".

כמה אתה מרוצה מליווי גארסיה שנכנס לכושר הבקעה?

"ליווי הוא שחקן מאוד מוכשר. הוא עדיין צעיר ויש לו הרבה מה להתקדם. יש לו המון איכויות ואם הוא ינתב את זה לרצון ולרעב להבקיע שערים, הוא יכול להבקיע המון שערים. הוא מגלה רק חלק מסוים מהיכולות שלו ויש לו יכולות ענקיות. הוא עלה למשחק במצב גבולי, כמו עלי ודיוגו שהיו חולים. מקווה שהוא יתאושש מזה עד המשחק הבא".

איך אתם נערכים לחלון ההעברות?

"ינואר זה מאוד קשה. קשה למצוא שחקנים איכותיים. בשוק הישראלי אתה יודע מה אתה מקבל. בזרים אתה לוקח סיכון. אנחנו בודקים במועדון את כל האפשרויות. אני מאמין שנמצא מה שאנחנו מחפשים".

מה לגבי אח של גארסיה, ג'ודה, שמתאמן אתכם?

"הוא מרשים. הוא ישחק בבית"ר ירושלים שאני כבר לא יהיה מאמן. הוא בן 16, שונה מליווי אבל מוכשר מאוד".

רוני לוי

עם שני בישולים במשחק אחד, המגן מקס גרצ'קין התראיין גם הוא לאתר הרשמי.

על ההבדל בין המחציות:

"מחצית ראשונה קצת מפוזרת שלנו. עם גול בדקה שלא הועילה לנו, לפני המחצית, אבל אני שמח שהצלחנו להתאפס על עצמנו ועלינו למחצית השנייה מלוע של תותח. כך אנחנו צריכים להמשיך להיראות".

מה הביא את השינוי במחצית השנייה?

"כמו תמיד, זה תלוי רק בנו. שינינו את הגישה שלנו, התרכזנו והתאפסנו על עצמנו. עשינו את הדברים הפשוטים והבסיסיים שאנחנו עושים תמיד וזה גם מה שהביא להצלחה".

 

הייתה תקופה שלא פתחת בהרכב, ספר על התחושות האלה שישבת בספסל?

"כדורגל הוא מאוד דינמי. במועדון גדול כמו בית"ר ירושלים אנחנו משתדלים שעל כל עמדה יהיה שני שחקנים איכותיים. הייתה לי תקופה שהמאמן רצה שאני אשב על הספסל ולקחתי את זה כמו מקצוען. אני מרגיש שהתקופה הזאת עשתה לי רק טוב ואני מקווה להמשיך ולהתקדם".

שני בישולים זה משהו שעוד לא ראינו העונה ממך:

"מקווה שתמשיך לראות את זה".

איך מתמודדים בחדר ההלבשה עם כל מה שקורה?

"הדברים מאוד דינמיים. יש פציעות, הרחקות. הסגל שלנו הוא צעיר אבל איכותי. יש הרבה שחקנים שמחכים לקבל את ההזדמנות, הם רעבים להזדמנות הזאת. אני חושב שהאחריות שלי ושל השחקנים זה לקחת את הזמן הלא פשוט הזה ולהמשיך להתקדם. אנחנו כבר שלושה משחקים בלי גדי, אנחנו מאחלים לו את כל ההצלחה, הוא היה חשוב לנו גם בפן המקצועי וגם בפן החברתי, אבל אנחנו עם הפנים להמשך העונה".

גרצ'קין התייחס לעניין גדי קינדה ואמר:

"כל שחקן שואף להתקדם, זה דרכו של הכדורגל. אנחנו רוצים שהוא יצליח. אני מקווה בשבילו שיקבל את ההחלטה הכי טובה בשבילו, אנחנו נהיה שמחים ומאחוריו בעתיד".

כמה השחקנים מחוברים למאמן ולצוות המקצועי?

"מחוברים מאוד לצוות המקצועי. השחקנים מאוד מחוברים גם בפן החברתי ואני חושב שרואים את זה במגרש".