אבוקסיס: "התוצאה משקפת"; עדי: "צריך להגיד מילה חמה לאוהדים"

20 פברואר 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
בית"ר סיימה ב-0:0 עם הפועל חיפה, המאמן החזיר את הפרופורציות: "יש נגדנו קבוצות טובות ומאורגנות"; הקשר: "רוצים להשיג את המטרות שלנו"
כותב: מערכת האתר

בית"ר "גשם" ירושלים ממשיכה במסע בליגה ושלושה משחקים לסיום העונה הסדירה, הקרב על הפלייאוף חם. בית"ר נמצאת במקום השישי בטבלה, כשכמעט 6 קבוצות מתמודדות על העלייה לפלייאוף ועל שלושה המקומות הנותרים.

מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס, התראיין לאחר ה-0:0 מול הפועל חיפה, שמציב אותנו במקום השישי שלושה משחקים לפלייאוף ואמר: "בהתחלה ניסינו לשחק קצת יותר גבוה, לחצנו רע מאוד והם השתחררו. בחצי השני עברנו לקו של שלוש והיינו יותר צפופים מה שגרם להפועל חיפה להתקשות. בחצי הראשון הם הרגו אותנו, במיוחד בקו הימני הם הצליחו לעשות יתרון מספרי ועשו לנו הרבה צרות. במחצית שינינו את זה וזה היה נראה יותר טוב.

אני חושב שבמשחק ההתקפה שלנו לא היינו מספיק טובים היום, לא יצרנו מספיק מצבים, למרות שהמצבים הטובים במשחק היו של ניקו שיכל להכריע את המשחק, ודנילו שקיבל כדור אדיר מאבישי ובמקום בנגיעה אחת ניסה לעצור. יכול להיות שלתוצאות של אתמול היה אפילו השפעה, שמעתי את השחקנים במלון מדברים על התוצאות של הקבוצות האחרות ולפעמים זה מחלחל. אם אתה יודע שאתה משחק אחרון והתוצאות הם לטובתך, אז אתה משחק עם יותר ביטחון ואם הם לרעתך אז זה יכול להיות קצת מלחיץ, בטח בשלב כזה בכניסה לפלייאוף. בסך הכל אני חושב שהשחקנים נתנו הכל, לא היינו מאורגנים קצת בהתחלה אבל בחצי השני היינו יותר מאורגנים".

לאחר מכן אבוקסיס הוסיף: "לקחנו נקודה שאולי באמת תעזור לנו בסוף. אתה מדברים על בית"ר ירושלים אבל אתם שוכחים שהפועל חיפה קבוצה טובה ויש לנו מתמודדות, ואם אנחנו קצת חלשים אז פתאום זה נראה לכם כאילו מוזר וזה בסדר. אולי הרגלנו אתכם אבל אתם צריכים להבין שהפועל חיפה באמת קבוצה טובה. זאת קבוצה שעשתה ביחד איתנו ועם נתניה את המהפך של הסיבוב השני מכל הקבוצות בליגה מבחינת נקודות, מבחינת יכולת מבחינת זה שהם לא סופגים הרבה שערים כמו בתחילת העונה, ככה שמולנו עמדה קבוצה חזקה וטובה. אני חושב שגם מבחינת מצבים היה שוויון ככה שהמשחק הזה הוא משחק של תיקו. לשתי הקבוצות לא הגיע לנצח".

כאשר נשאל על תוצאת המשחק אבוקסיס אמר: "תראו באנו לנצח. שיחקנו עם ההרכב שניצחנו איתו בשבועות האחרונים, שיחקנו בהרכב עם המון שחקני התקפה, עם קשרים באמצע שמצטרפים, עם שלושה שחקנים בחלק הקדמי, עם מגנים שתוקפים. שיחקנו בשביל לנצח אבל בסופו של דבר מבחינת היכולת לא הגיע לנו יותר מתיקו, אז אנחנו הולכים עם הנקודה הזאת ואני חושב שזה מה שהגיע לנו במשחק הזה".

לאחר מכן הגיע תמיר עדי והוסיף: "מבחינת כל ההכנה שלנו לשבוע הזה ידענו שאנחנו באים ורוצים לנצח את המשחק. לצערנו המשחק לא התפתח כמו שרצינו ואני חושב שהמשחק עצמו היה קשה. הפועל חיפה באמת צופפו יפה. למרות זאת עדיין הצלחנו להגיע למצבים שלנו, ולפעמים אתה לא מצליח להביא את הנקודות אבל אני חושב שתיקו זאת תוצאה משקפת. אני לא חושב שהיה איזה משהו חריג. לפעמים יש דקות במשחק שאתה צריך לשמור ולהגן וזה משתחרר ואני חושב שברגעים מסוימים גם הצלחנו להשתחרר, וכמו שאמרתי לוקחים את התיקו הזה איתנו וממשיכים הלאה למאבקים הבאים".

כאשר נשאל על משחק ההתקפה של הקבוצה עדי אמר: "אני לא חושב שדברים לא עבדו יותר מידי. לפעמים היציאה שלנו להתקפה לא הייתה מספיק טובה או לא היה לנו מספיק שקט, אבל כן הגענו למצבים ולפעמים צריך לקחת את הנקודה". עדי התייחס גם לאוהדים שהגיעו בהמוניהם ואמר: "קודם כל צריך להגיד מילה חמה מאוד לאוהדים שהגיעו היום, כמעט עשרת אלפים צופים במשחק חוץ. זה לא משהו שאתה רגיל אליו, זה באמת מדהים ושאפו ענק".

לסיום, עדי התייחס למשחק הקרוב נגד מכבי חיפה ושאר המשחקים ואמר: "אנחנו נתכונן למשחק הזה כמו לכל משחק, מגיעים ומנסים להביא שלוש נקודות. לפני שישה משחקים ידענו שכל משחק מאותו רגע יהיה כמו גמר גביע ועכשיו נשארו שלושה. אני חושב שאנחנו יכולים להשיג את התוצאות שאנחנו רוצים בשביל להתבסס בפלייאוף העליון ולהשיג את המטרות שלנו".