בוביי מקס! גרצ׳קין האריך חוזה והושאל לזוריה לוהנסק

5 אוגוסט 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
המגן בן ה-24 האריך חוזה בבית"ר והושאל לאוקראינים לעונה עם אופציית רכישה. בניון: "מאחלים לו הסתגלות טובה ובטוחים שאם הוא יתמיד, הוא יגיע רחוק"
כותב: מערכת האתר

הוא הגיע אלינו לפני שנה והספיק לעשות התקדמות מטאורית. אחד השחקנים האהובים ביותר בחדר ההלבשה של בית״ר, מקס גרצ׳קין הושאל לקבוצת זוריה לוהנסק מהליגה האוקראינית הבכירה.

גרצ׳קין, ששקל את ההצעה בכובד ראש בעקבות החיבור שיש לו לבית״ר, ביקש לעשות את קפיצת המדרגה המקצועית ונענה בחיוב ע״י הנהלת המועדון והצוות המקצועי. יש לציין כי גרצ׳קין, בן ה-24, חתום לשנתיים נוספות בבית״ר, עם אופציה לעונה נוספת מצד הקבוצה (2022/2023). לקבוצה האוקראינית יש אופציית רכישה בסוף העונה.

המנהל המקצועי של בית״ר ירושלים, יוסי בניון אמר: "מקס הגיע אלינו עם הצעה שתשדרג אותו מבחינה מקצועית וכלכלית. בשם כולנו, אנו מאחלים לו הסתגלות טובה ובטוחים שאם הוא יתמיד, הוא יגיע רחוק".

מקס עצמו כתב: "איך מסכמים את העונה הזאת? הגעתי בקיץ שעבר לבית"ר ירושלים אחרי עונה אחת בלבד בליגת העל. ידעתי שמדובר במועדון גדול אך רק שהייתי בפנים התחלתי להבין את הכח והעוצמות. מאוד מאוד סמלי שבדיוק היום לפני שנה עליתי עם הקבוצה למשחק גביע הטוטו, משחק 'רגוע' נגד הפועל תל אביב במושבה , כזה שהיה מותח מהרבה משחקי ליגה. זכיתי להבקיע במשחק הזה שער ניצחון והפכתי רשמית להיות חלק מהדבר המדהים הזה שנקרא בית"ר ירושלים.

עברתי שנה מדהימה, שנה של התפתחות והתחשלות. חוויתי, השתפרתי, למדתי, ספגתי, נהניתי מכל רגע. גם שהייתי על הספסל ולא אהבתי את זה היה ברור לי שזהו חלק מדרך ועונה שהיוו עבורי בית ספר לכדורגל. אני רוצה להודות לכל אחד ואחד במועדון הזה- מהבעלים מושיקו חוגג ויוסי בניון שהסכימו באופן חריג לשחרר אותי להשאלה ועד אחרון העובדים במועדון. הייתם עבורי משפחה ואני בטוח שעוד ניפגש בעתיד. תודה מיוחדת אני רוצה לומר לרוני לוי, מאמן ענק שיורד לפרטים הכי קטנים וסייע לי רבות להתפתח בעונה הזאת. אני רוצה להודות לכל החברים לקבוצה שעזרו לי להתקדם, להשתפר ולהתפתח בעונה הזאת וכמובן לקהל המדהים שגרם לי להרגיש בבית מהשניה הראשונה. תודה רבה לסוכנים שלי שלומי בן עזרא וגלעד קצב שאיתי לאורך כל הדרך ומזמן הפכו למשפחה בשבילי.

"אני יוצא היום לדרך חדשה בחיים. אני יוצא מתוך רצון להישאר הרבה שנים באירופה אך גם יודע שאם יהיו תקלות תמיד יהיה בית חם לחזור אליו. תמיד חלמתי לשחק מעבר לים ולהתפתח כמה שיותר ובגיל 24 אני צריך לנצל את ההזדמנות הזאת , לעשות קפיצת מדרגה בקריירה ולנסות להמשיך ולהגשים כמה שיותר חלומות. תודה על הכל. תמיד".

בעקבות השאלתו של גרצ׳קין, חתם המגן השמאלי אורן ביטון בן ה-26 שחתם לשנתיים במועדון.