יחיד ומיוחד: אתם קבעתם – סטפן שאלוי הוא הזר הגדול ביותר ששיחק בבית״ר

שאלוי
26 אפריל 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
ההונגרי האגדי, שכיכב 5 עונות בבית״ר של שנות ה-90 וחורר אינספור רשתות - הוא הבחירה שלכם בפרויקט המשותף עם אתר ONE לזר הגדול והמשפיע ביותר ששיחק במדים הצהובים שחורים
כותב: מערכת האתר

סטפן שאלוי. אגדה בית״רית. שם שכל אוהד מכיר. השחקן ההונגרי הנפלא הגיע לכאן בשנות ה-90 ופרץ לתודעה בצורה מופלאה עם 5 עונות נהדרות ו-2 זכיות באליפות המדינה. ועכשיו יש לו תואר נוסף – הזר הבית״רי הגדול בכל הזמנים בפרויקט המיוחד שלנו ושל אתר ONE.

שאלוי גבר על עשרות השחקנים הזרים השונים שהועמדו לבחירתכם, מכל שלושת העשורים האחרונים. שני עשורים שהוא כבר לא נמצא בארץ, אבל שחקן כזה קשה לשכוח.  לדעתנו – הוא בחירה ראויה בהחלט.

מהבחירות שנערכו בכל עשור נלקחו השניים המובילים לשלב הגמר, בו שאלוי הגיע למקום הראשון עם 41% מהקולות אחרי שגבר על יריבים ראויים כמו דרק בואטנג (27%) וז’רום לרואה (13%) משנות ה-2000, סרגיי טרטיאק (9%) איתו שיחק יחד בשנות ה-90, קלאודמיר פריירה (6%) ואנטואן קונטה (4%) שבלטו במיוחד בעשור האחרון.

שאלוי כבש את צמד שעריו הראשונים בבית״ר בניצחון הביתי על מכבי הרצליה 1:8 בעונת 94/95. בתקופתו בקבוצה הוא שיחק לצד אגדות כמו אלי אוחנה ורונן חרזי, ושיתף פעולה עם שחקנים הונגרים נוספים – אישטוון פישונט ואישטוון האמר. הוא כבש 59 שערים בסה״כ וסיים 3 פעמים כמלך שערי הקבוצה.

לפני מספר שבועות דיברנו עם סטפן, וביקשנו ממנו שישלח ברכה קצרה לאוהדים. שאלוי כמו שהוא רק הוא יודע, לקח את זה צעד קדימה. אז קיבלנו ממנו את הסרטון הבא. והאמת? זה היה שווה כל רגע.

https://vimeo.com/404971388