דימונה בידינו: בית ספר לכדורגל של בית"ר ירושלים נפתח בעיר

מעמד חתימה בית ספר לכדורגל בדימונה
18 ספטמבר 2019
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
הבוקר נפגשו יו"ר המועדון, אלי אוחנה ונציגי המועדון עם ראש העיר ונציגי בית הספר לכדורגל, וחתמו על ההסכם. יוסי בניון בירך: "מי ייתן שהכוכב הבא יגיע מהעיר האהובה עליי"
כותב: מערכת האתר

בית"ר "מילניום" ירושלים צועדת קדימה – ובגדול. אחרי בתי הספר בעוטף עזה, לכיש, ובמקומות נוספים ברחבי המדינה, רשם הבוקר המועדון עוד ציון דרך מכובד וחשוב, הפעם בעיר שהוציאה לנו את היהלום והמנהל המקצועי – דימונה.

התכנונים והגישושים התחילו לפני כשנתיים, כאשר הוזמן אלי אוחנה ע"י ראש העיר, מר בני ביטון, לבקר בדימונה ולהיות אורח כבוד בטורניר הכדורגל "האוהדים של ליגת העל", בו התחרו בית"ר ירושלים ומכבי ת"א (אגב, הגביע עלה לירושלים…). באותו האירוע, העלה ראש העיר רעיון לפתוח שלוחה של בית ספר לכדורגל בעיר על מנת לנסות ולגלות כישרונות בפריפריה, יו"ר בית"ר ירושלים אהב את הרעיון ומאותו הרגע יצאנו לדרך.

בחודשים האחרונים שלוחת בית הספר לכדורגל בדימונה הפכה מרעיון למציאות. כל הצדדים הכשירו את השטח, ועשו הכל על מנת שבית ספר יוקם בעיר (ואולי לנסות אפילו ולגלות את יוסי בניון הבא). עיריית דימונה עשתה מאמצים והיקצתה את כל המשאבים שצריך, כולל מתקני אימון מתקדמים ביותר. העירייה והמתנ"ס אף קבעו שמגרש האימונים בו יתאמנו ילדי הבית ספר יהיה סמוך למגרש האימונים של הקבוצה הבוגרת של דימונה, ובעצם להפוך את המתחם לאזור ספורטיבי שנושם וחי כדורגל.

היום (רביעי), התקיים טקס מעמד החתימה בלשכת ראש עיריית דימונה בנוכחות ראש העיר מר בני ביטון, יו"ר המועדון אלי אוחנה, מנכ"ל המועדון מוני ברוש, מנהל מחלקת הנוער תומר כרמל, אחראי השלוחות חזי ויטקובסקי ומנהל המיזם אבי הרוש (צ'ומפי). לבית הספר נרשמו כבר למעלה מ-100 ילדים, שהתחילו להתאמן ובנוסף, ישתתפו בטורנירים שונים, יגיעו למשחקי הבית של בית"ר "מילניום" ירושלים ובהמשך יתקיים משחק ראווה בעיר לפתיחה רשמית של בית הספר בשיתוף הקבוצה הבוגרת. כמו כן, כל ילד יקבל ערכה של בית"ר ירושלים, עם תלבושת קיץ וחורף, תיק, מגנים וכדור של המועדון.

וזה לא הכל. בית"ר מינתה גם את שחקן העבר, עידן טל, שיהיה המנהל המקצועי מטעם המועדון. טל יגיע פעמיים בחודש לדימונה, ויעבוד עם צוות האימון על תוכנית האימונים שהוגשה למאמני בית הספר. מי שמנהל עבור בית"ר ירושלים ועיריית דימונה את המיזם הוא אבי הרוש (צ'ומפי), אחת מהדמויות הוותיקות והמוכרות בעיר.

ראש העיר, בני ביטון, אמר במעמד החתימה: "אפשר לחלום, וחלומות מתגשמים, בית"ר ירושלים הגיעה עם המון רצון טוב לבוא ולתמוך ולגדל את ילדי דימונה, בהתבסס על ערכי המועדון. מעבר לכדורגל, בית"ר ירושלים מספקת את המאמן המקצועי של המועדון, אשר מגיע לשלוחה פעם בחודש, מאמנים שעובדים מול צוות האימון בראשותו של תומר כרמל".

יו"ר בית"ר "מילניום" ירושלים, אלי אוחנה אמר: "זוהי תחילתה של ידידות מופלאה, העיר חשובה לנו, ראש העיר נתן לנו את ההרגשה שרוצים אותנו. אין לי ספק שאפשר למצוא את בניון הבא כאן בדימונה, ובגלל זה אנחנו כאן. זהו יום חג עבור ילדי דימונה, זה לא סוד שיש המון אוהדי הקבוצה, ואכן חשוב לנו שאותם אוהדים יביאו את הילדים שיגדלו כאן". מנכ"ל המועדון, מוני ברוש, הוסיף ואמר: "זה באמת משהו שחשוב גם למועדון, לבוא ולגעת בכל חלקי הארץ, ואנחנו רוצים תמיד להגיע. אני מברך על המהלך".

תומר כרמל, מנהל מחלקת הנוער, וחזי ויטקובסקי, מנהל השלוחות, שהיו חלק מהעשייה והקמת המקום, הוסיפו: "אנחנו רואים שבדימונה יש מערך מקצועי שאפשר להתקדם קדימה. ניתן את כל המענה למחלקת הנוער. אנחנו רואים את בית הספר כחלק בלתי נפרד מהמועדון".

המנהל המקצועי של המועדון, יוסי בניון, שגדל, כזכור, בדימונה, אמר גם הוא: "אין מאושר ממני על המהלך שקרם עור וגידים ויצא אל הפועל בצורה הטובה ביותר. אני מאחל לשני הצדדים ששיתוף הפעולה הזה יימשך כמה שיותר. דימונה היא מקום יקר עבורי, וכמובן שגם בית"ר, ולראות את שתי האהבות האלה מתחברות הופך את העניין למרגש עוד יותר. מאחל למנהלים ולילדים בהצלחה, ומי ייתן שהכוכב הבא של בית"ר יגיע מהעיר האהובה עליי".

שיתוף הפעולה בין בית"ר לדימונה הוא המשך ישיר לעוד שלושה בתי ספר לכדורגל שכבר נפתחו בשנה האחרונה בבית שמש, שדות נגב, לכיש, ובנוסף ישנה שלוחה בפסגת זאב ובבית וגן. בשלב הבא, מנסים במועדון ובשלוחה למצוא ספונסר, שיהיה חלק מהפרויקט המבורך והמתעצם הזה.

רוצים עוד פרטים? התקשרו ל-08-6559935 והבטיחו את מקומם של הילדים. מכאן, אנחנו נדאג להם.

יאללה בית"ר!