"כאילו קמו לתחייה": הביקורים המרגשים של שחקני בית"ר ב"בית פינגר"

הביקור בבית פינגר
23 דצמבר 2019
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
הסיפור המרגש של קריאף, ורד, אדרי וקינדה, שגרמו לאושר ענק עבור הדיירים, והתארחו גם במשחק מול הפועל ראשל"צ. גם זהבי, וארן, גרסיה ואזולאי שימחו ילדים שזקוקים לעוד שימחה בחיים. היה מרגש
כותב: מערכת האתר

הכרת הטוב היא חלק מהערכים אותם מנסה מועדון בית"ר "מילניום" ירושלים להפיץ. מאות אלפי אוהדים יש לקבוצה, וכל שחקן שמגיע יודע שהדבר הכי חשוב (מלבד הכדורגל) הוא כמובן הקהילה והתרומה לה. בדיוק בשביל זה משתדלים השחקנים, בין משחקים, אימונים ומשפחה, גם להגיע להתנדב ולשמח רבים.

אז בואו ותראו איך מעשה אחד גורר חיוך עצום. בבית פינגר גר בחור מדהים בשם רן בינדר, אוהד שרוף של בית"ר ירושלים. רן יתום מאב ואם ומתמודד בגבורה עם ניוון שרירים. בשבועיים האחרונים רן היה מדוכדך ובמצב נפשי לא טוב. חנה, אחת מעובדות המקום, בדקה איתו מה ישמח אותו ובסוף השיחה הבטיחה לו שהיא תהפוך את העולם להביא לו שחקנים של בית"ר ירושלים.

אופיר קריאף ורן

"מאותו רגע רן כאילו קם לתחייה", סיפרו בבית פינגר, "אופיר קריאף הגיע והעניק לו מתנה כדור עם חתימות השחקנים והבטיח ביקור חוזר". ביום חמישי התייצבו שחקני הקבוצה, אופיר קריאף, שלום אדרי וגדי קינדה, מלווים בנציגת המועדון, אורטל בוטביקה ב"בית פינגר", מרכז שיקום לנכים פיזיים קשים הסובלים משיתוק מוחין וטרשת נפוצה והמקום לבש חג עבורם. הדיירים התרגשו בטירוף לקראת הביקור וכל הקישוטים בחדר היו בצהוב שחור.

המקום, שהוקם על ידי כולל חב"ד בשיתוף משרד הרווחה לפני שנתיים, מכיל 24 דיירים, המטופלים באמצעים הטיפוליים המתקדמים ביותר הכוללים חדר מוסיקה מהמשוכללים בעולם, חממה משוכללת לטיפול בגינון, בית דפוס דיגיטלי וחדר אומנות לייצור מוצרי דפוס וקרמיקה התורמים לפרנסתם.

המרכז שפועל באמצעות למעלה מ-30 אנשי מקצועיים, שם לעצמו כמטרה לשפר בכל רגע נתון את מצבם ובעיקר להעניק להם איכות חיים, שיפור עצמאות וחיבור לאוכלוסייה נורמטיבית בקהילה.

"כשהגיעה אליי הפנייה מבית פינגר, לא היססתי לרגע", סיפר אופיר קריאף, אשר נחשב ל'ותיק' בתחום ההתנדבות בקבוצה, "בשנייה שהגענו לשם קיבלנו אהבה בלתי נגמרת, וההתרגשות שאחזה בנו היתה גדולה מאוד. זה מה שבית"ר בעיניי, הפצה של אהבת חינם, להביא לידי מעשה את 'ואהבת לרעך כמוך', להיות כל הזמן במוקד העשייה ולהבין את החשיבות הגדולה של להיות שחקן בקבוצה. נקשרתי לחבר'ה האלה וכמה שמחתי לראות אותם גם אחר כך במשחק נגד ראשון לציון, יושבים ומעודדים אותנו".

https://vimeo.com/381152987

הקשר עם בית פינגר ממש לא הסתיים בכך. ביום ראשון האחרון, הגיע הקפטן שלנו, עידן ורד, גם הוא למקום, כדי להדליק נר חנוכה ראשון עם הדיירים. מיותר לציין שההתלהבות היתה אדירה, וגם עוגה שהוכנה במיוחד לאירוע תרמה לאווירה המאושרת והחגיגית.

הקהילה, האושר והאפשרות לתרום התאפיינו במספר פעילויות בחודש האחרון, כשבין היתר אפשר היה לראות את שחקני הקבוצה אור זהבי, אנתוני וארן וליוואי גרסיה במרכז שלוה בירושלים, מתאמנים ביחד עם הקבוצות המיוחדות של המועדון. אגב, גרסיה, שהתחבר לבית"ר בצורה מדהימה, לא ויתר על האירוע למרות שבאותו יום התבשר כי חברו הטוב נהרג במדינתו, והגיע על מנת לשמח את הילדים, שבסופו של דבר גם שימחו אותו.

הפעילויות האלה מצטרפות גם לביקור שערכו שחקני הקבוצה, שלומי אזולאי, גדי קינדה ושלום אדרי, ב"בית הילד", שם חתמו, הצטלמו ושיחקו עם הילדים. בנוסף גם העניקו להם טלוויזיה שנתרמה על ידי הספונסר שלנו, "צומת חשמל".

ומה לנו נותר להגיד? שיהיה חג שמח, שנמשיך לשמח ולהיות חלק מהקהילה. יאללה בית"ר!!