אבוקסיס: "משחק הלחימה הכי טוב שלנו העונה"

15 אוקטובר 2022
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן בית"ר ירושלים היה מרוצה לאחר הניצחון על קרית שמונה. הקפטן אופיר קריאף: "ללבוש את החולצה הזאת זה לפעמים קצת כבד ומשפיע על שחקנים. שמח על השינוי גישה"
כותב: מערכת האתר

בית"ר "גשם" ירושלים רשמה את הניצחון השני שלה העונה, 0:2 על קרית שמונה, עם יופי של כדורגל ומשחק לחימה. הצהובים שחורים עלו ליתרון משער של דנילו אספרייה אחרי בישול משוגע של שועה, ושער עם נחישות ולחימה של איאון ניקולסקו, שקבע את תוצאת המשחק. לאחר המשחק התפנו המאמן יוסי אבוקסיס והקפטן אופיר קריאף למסיבת העיתונאים המסורתית.

"זה היה משחק לחימה אולי הכי טוב שלנו השנה, גם החלק הקדמי עבד קשה היום ולקרית שמונה היתה בעיה להגיע למצבים. פרט לתמיר עדי פעם אחת, לא היו להם מצבים", אמר אבוקסיס והוסיף: "במחצית השניה היו הרבה דברים טובים, חטפנו כדורים גבוה, גם אחרי ה-0:1, היה המון ביטחון אחרי השער, ואנחנו צריכים לעשות את זה ככה, אנחנו חייבים המשכיות, יש דרך ארוכה, אבל ראינו הרבה דברים טובים".

על ההמשך אמר: "צריך לייצב את משחק ההגנה בכדורגל, אין דרך אחרת, התמקדנו בהגנה, והתייצבנו, זה יפה להגיד התקפה התקפה וסיסמאות כאלה, בקטע הזה צריך לעשות הגנה, וזה לא סותר שאם עושים הגנה לא עושים התקפה, אבל צריך להתחיל בזה. אם אתה עושה הגנה זה לא אומר שאתה מחפף בהתקפה. החצי הראשון היה בסדר, אבל המסירה האחרונה לא היתה טובה. היום התחלנו משהו ואני מקווה שתהיה המשכיות".

 

על תחילת העונה אמר: "לא נורמלי ולא כיף לבנות קבוצה תוך כדי תנועה, אבל אין לנו מקום לתירוצים, אנחנו צריכים להיראות יותר טוב, קיבלנו המון גולים, כל משחק התחלנו לרדוף אחרי קבוצות. מאמין שכל משחק שיהיה ניצור תלכיד שירוץ ביחד כמה משחקים ויהיה יותר תיאום בין השחקנים. יש לנו חוב גדול לעונה הזאת, ונקודות להשלים. אנחנו לא מארבע הקבוצות הראשונות, אבל בטח שלא מהאחרונות. כל משחק הוא מבחן עבורינו, גם כקבוצה, גם כשחקנים וגם כמאמן".

"אני צריך שחקנים עם ניסיון. יש לנו סגל מאוד ארוך. אף שחקן לא מחוק אצלי, חס וחלילה. בגלל שהתחלנו את מה שהתחלנו וצירפנו שחקנים תוך כדי תנועה, יש פה סגל ארוך מדי. הבאנו שחקנים בהתחלה וצירפנו תוך כדי, ויש מלחמה על הסגל. יחד עם הניסיון, היום שיחק ילד בן 18 כי ראיתי שהוא משחק מצוין. עדי יונה פתח היום והגיע יפה מאוד למצבים, הוא הגיע חולה ועדיין עשה עבודה יפה.

"איתמר ישראלי נתן עבודה יפה מאוד היום. עצר את תמיר עדי היום, ויצא מצוין, זה השאיר אותנו במשחק. שוער טוב צריך להשאיר אותך במשחק. הוא לא עשה טעות היום, גם ביציאות, אבל צריך המשכיות, אין לנו זמן, מחר אימון, והראש כבר לקראת אשדוד. יש דרישות להיות טובים יותר".

הקפטן אופיר קריאף התראיין גם הוא לאחר המשחק, ונשאל על ירדן שועה: "ירדן בן 24, אבל עבר דברים לא פשוטים בקריירה שלו. הוא מראה על בגרות ועל שינוי, אני מאוד גאה בו". לגבי הוסיף: "עשיתי סדרת בדיקות, רציתי להוריד קצת הילוך ואחרי ניתוח, וזה השפיע עליי, לקחתי קצת אחורה, ומקווה שהכל יהיה בסדר. אני כשיר 80 אחוז, אבל מאמין שאגיע ל-100 אחוז בהמשך".

 

על תחילת העונה: "הקבוצה לא נבנתה בצורה אידיאלית, אנחנו ישבנו ובכינו לשופט בבית המשפט שלא יפרקו את המועדון ואחרי כמה ימים כבר שיחקנו בנתניה ומול באר שבע. אז כן, החולצה הזאת קצת כבדה, ופתאום שיש לחץ ויש קהל, אז זה משפיע. אומרים תביאו לחימה, אז פתאום הכניסה לא הולכת, וגם הגליץ', וכשנתייצב מבחינת תוצאות, כל השחקנים פה יראו מה הם שווים. לא נרים את הראש יותר מדי, נבוא לאשדוד, ננסה לשמור על שער נקי ונמשיך קדימה. אנחנו משחקים עבור קהל ענק, הדעה שלי עליו ידועה, מגיע, תומך מעודד, מקווה שנשמח אותו משבוע לשבוע".