יאללה! בית״ר ירושלים: התערוכה

חולצות בתערוכה
25 ספטמבר 2019
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
התערוכה המדוברת על המועדון נפתחה הערב באירוע חגיגי. משה חוגג: "האהבה למועדון הזה זה משהו בלתי נתפס"
כותב: מערכת האתר

הערב נפתחה בחולון תערוכת ״יאללה! בית״ר ירושלים: התערוכה״. שתוצג עד לסוף השנה האזרחית. בעלי הקבוצה, הצוות המקצועי והניהולי והשחקנים, הגיעו לאירוע בו נכחו גם שחקני עבר ועשרות מוזמנים.

בתערוכה, שמתפרשת על שתי קומות, ניתן לראות את העבר המפואר של הקבוצה, כולל חולצות ופריטים מיוחדים (חלקים מימק״א המיתולוגי, ועוד). מדובר על תערוכה שמשלבת עבר והווה מופלאים של הקבוצה.

בעלי הקבוצה, משה חוגג, אמר: ״תחשבו על מה שקורה כאן. בניגוד להרבה דברים אחרים שאנחנו עושים, זאת לא יוזמה שלנו. כל הקרדיט לרפי וזאנה. לא תראו קבוצות אחרות שדברים כאלה קורים להם וזה לא סתם. כשהחלטתי לרכוש את ביתר הבנתי שיש לה אוהדים מקריית שמונה ועד אילת. הקבוצה צמחה מלמטה, מהשכבות החלשות וחלחלה ללבבות של כולם.

״האוהדים כל כך מסורים לה, לפעמים לטוב ולפעמים ורע. 72 השעות האחרונות סימלו את בית"ר יותר מכל. מניצחון חשוב, דרך אירוע לא נעים ופתאום יש סולחה ובערב זכינו בתואר. זאת רכבת הרים, האהבה למועדון הזה זה משהו בלתי נתפס. אחרי ההפסד להפועל חיפה אמר לי אוהד שנסע מאילת עד טדי. איך מגיבים לבנאדם שבא את כל הדרך וסיים וצריך לחזור. הוא עשה את זה גם אחר כך שוב לגמר גביע הטוטו. זה פשוט מדהים. אני הייתי עובר דירה במקומו. תודה על התערוכה הזאת״.

אוצר התערוכה, רפי וזאנה אמר בתחילת הטקס: ״אף פעם לא הייתי אוהד כדורגל, אבל במהלך התקופה הזאת הפכתי להיות אוהד בית"ר ירושלים. כשאני גדלתי הדבר היחיד בעולם הספורט היה אלי אוחנה. בית"ר היא יותר מקבוצה, אלא תרבות שלמה״.

מוטי ששון, שסיפר אף ששיחק מול בית"ר, אמר: ״אין לי חוויות נעימות ממשחק מול בית"ר. הייתי חלוץ ומולי היו צרנוחה ומזרחי. רק התקרבתי הייתי בורח. בית"ר ניצחה במשחק הזה ולמרות זאת לקח לי שעה לצאת מחדר ההלבשה. מדובר באגודה לתפארת. אוחנה, מלמיליאן, רובוביץ. אני רואה במקום הזה ובתערוכה הזאת אקט חינוכי. זאת תופעה חברתית ואידיאולוגית״.

התערוכה תתקיים עד לסוף השנה האזרחית, ה-31.12. אז רציתם פעם להצטלם ליד החולצה המיתולוגית של אוחנה, לעמוד בין כל הגביעים וצלחות האליפויות של בית"ר, להראות לילדים ולמשפחה למה אתם כל כך מכורים לקבוצה של המדינה, לריח של טדי ולצהוב שחור? עכשיו יש לכם איך. התערוכה תהיה פתוחה לציבור מה-26 בספטמבר (יום חמישי), בימים שלישי עד חמישי (17:00-20:00) וכמו כן, בימי שישי ושבת (10:00-13:00). הכניסה חופשית

תערוכת יאללה בית״ר