עשרות אוהדים כבר קיימו את המצווה: פרויקט "ואהדת פני זקן" נמשך

ואהדת פני זקן
16 אפריל 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
התגובות המרגשות של הקשישים, הביאו אותנו להמשיך עם סדנה שנייה שיוצאת לדרך ואנחנו מחכים רק לכם. מה עליכם לעשות? לעבור הדרכה ואחריה - להיות חלק מהמסע הקסום הזה ולעזור דרך הטלפון לאנשים שצריכים הדרכה במספר פעולות פשוטות. הם מחכים לכם
כותב: מערכת האתר

"זאת היתה חויה יוצאת דופן, כזאת שאפשר לתאר רק אחרי שאתה מסיים את ההדרכה. כשאתה מנתק ואתה מבין שעזרת למישהו להישאר בקשר עם המשפחה שלו, שהוא יכול פתאום לצלם סרטון ולשלוח לקרובים אליו – זה משהו שהוא פשוט עושה אושר בלב".

הציטוט הזה שייך לצחי, אחד מהאוהדים שלנו, שהרים את הכפפה והצטרף לפרויקט 'ואהדת פני זקן'. צחי הוא אחד מעשרות האוהדים שעברו את ההכשרה אותה מקיימת בית"ר "מילניום" ירושלים בשיתוף עם עיריית ירושלים ועמותת אשל.

ההדרכה עצמה בעיקר חושפת את הדרך בה מתנהלים בשיחה עם האוכלוסיה שלעיתים חוששת מהשינויים הטכנולוגיים ואנחנו יכולים להנגיש אותם אליהם. גל גרינברג, אוהדת בית"ר שכבר היתה חלק מהפעילות, הוסיפה: "בת אל יצרה איתי קשר בהתרגשות לאחר שהצליחה לסדר בעצמה בעיה במחשב, וגרמה לי המון אושר".

עובדי אגף הגיל השלישי בעיריית ירושלים, הביעו סיפוק משיתוף הפעולה ומספרים: "קבוצת המתנדבים של אוהדי בית"ר הפגינו אכפתיות, מוטיבציה, אנושיות ורצון עז להנחיל לגמלאים את הידע הנדרש, גילו סבלנות לקשיים ולחרדת הטכנולוגיה של הקשישים".

במקביל להכשרת המתנדבים נעשתה השקעה עצומה בהכנת הגמלאים והמתנדבים על ידי רכזות הגיל השלישי פנינה דהגרציה ואפרת פרחי, מעקב וליווי בהנחייתה של סיגל מרדכי ובקרה והערכה על ידי שרה אסוייד. כאן המקום להודות מכל הלב לאוהדי בית"ר ירושלים, לבעלים של הקבוצה משה חוגג, הנהלת הקבוצה הגר אוחנה, ד"ר ינון שנקר שתכנן והוציא לפועל את המיזם במקצועיות רבה ואריאל מקרן רוטשילד.

אחד החששות הגדולים של חלק מהמשתתפים היתה היכולת הטכנית שלהם עצמם, אז זה הזמן להרגיע – מדובר בפעילויות שאנחנו עושים יום יום, כמו צילום סרטונים, שליחתם, ושימוש ב-ZOOM. כמובן ובמידת האפשר, תוכלו להרחיב לאן שתרצו את השיחה, אבל מה שבטוח – תעזרו לאנשים שמחכים לעזרה הזאת כדי ליצור קשר בצורה יותר תכופה עם בני משפחותיהם.

הסדנה הבאה תתקיים ביום שני הקרוב ה-20/4, בשעה 18:00 לאחר מכן יקבלו האוהדים שלנו את הקשישים וייצרו איתם קשר על מנת לעזור לו. כך, בהדרכה פשוטה – תתרמו ותעשו מצווה אדירה, שתשפר את איכות החיים של אנשים מהגיל השלישי.

רוצים להיות חלק מהתהליך המדהים הזה? מלאו את הפרטים ואנחנו נחזור אליכם.

להרשמה לחצו כאן