עשרות מתנדבים ודן איינבינדר אחד: הסבב השני של "ואהדת פני זקן" יצא לדרך

דן איינבינדר
13 מאי 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
עשרות מתנדבים מרחבי הארץ הצטרפו דרך ZOOM להרצאה נוספת בה קיבלו כלים על מנת לעזור לקשישים שצריכים סיוע. גם דן איינבינדר לקח חלק: "גם בתקופות קשות יש הרבה אנשים טובים שרוצים לעזור ולעשות מצוות"
כותב: מערכת האתר

בעקבות סדנה וסבב הראשון מוצלחים במיוחד, פרויקט "ואהדת פני זקן" יצא לדרך בפעם השנייה עם עשרות מתנדבים חדשים אשר לקחו חלק בהכשרה שהתקיימה הערב (רביעי) ב-ZOOM. את ההרצאה העבירה מיכל הלפרין, אשר לימדה את יסודות הפניה לאנשים קשישים, ולאחר מכן עברה גם לשלב המתקדם בו למדו המשתתפים איך לדבר עם הקשישים ובעיקר – איך להסיר את החסמים שלהם בדרך להצלחה.

"בכל מקום שתשמעו מקשיש/ה אני זקן מדי בשביל זה, תדעו שזה ממקום שהם הפנימו את מה שאמרו להם", הסבירה הלפרין ונתנה את הכלים גם איך להתמודד עם זה, ביחד עם עוד מספר כלים משמעותיים. "הם קיבלו סטירה, כולם קוראים להם קשישים, הם בני 70, ותחשבו כמה קשה זה פתאום. הם רוצים להרגיש עצמאיים. מה זה אומר בשנת 2020 להיות אדם מבוגר בעולם הדיגיטלי. למה זה כל כך חשוב?".

שחקן הקבוצה, דן איינבינדר אמר בתחילת השיחה: "כיף לשמוע על כל הדברים הטובים שאנשים עושים במהלך תקופת הקורונה. אני יודע שזאת תקופה שהיא לא קלה לרובנו. אם יש משהו חיובי בתקופה הזאת שאנחנו יכולים לקחת זה דברים כאלו. זאת זכות גדולה מאוד לעשות מצוות כמו שכולם עושים פה".

"אני חושב שיש לזה משמעות וזכות אישית וקבוצתית גדולה מאוד לכל האנשים הנוכחים פה שתורמים ועוזרים ויוזמים בתקופה האחרונה. כיף לנו כמועדון וכקבוצה להיות חלק מזה. תודה רבה לכל השותפים במלאכה הזאת. זה מעשה מבורך".