שלום אדרי: "10 דקות בבית"ר הן כמו 90 דקות בקבוצה אחרת"

שלום אדרי
15 מאי 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
אחד השחקנים האהובים בקבוצה שלנו התראיין לאתר "וואלה" וסיפר על המעבר המטורף מליגה א' לקבוצה של המדינה: "כשהגעתי - רוני לוי, יוסי בניון ואלי אוחנה עמדו לידי ובחנו. זה לא נתפס". הקליקו לריאיון המלא
כותב: מערכת האתר

שלום אדרי שלנו הוא אחד השחקנים המסקרנים ביותר בקבוצה שלנו. המעבר המטורף שלו מטירת הכרמל בליגה א' לליגת העל, הגיע בעיקר לאור העובדה שהצוות המקצועי שלנו הצליח להבין את הפוטנציאל שלו ופשוט גרם לו להתעסק אך ורק בכדורגל. שלום עשה דרך ארוכה בכדורגל, אבל האמין כל הזמן שבסופו של דבר הוא יקבל את ההזדמנות. וגם כשבפעם הראשונה הוא לא הצליח, הוא לא נכנע, וכשהגיע אלינו – את ההמשך אתם כבר יודעים…

בריאיון לאתר "וואלה" כחלק מהפתיחות התקשורתית של המועדון בתקופת הקורונה, חושף שלום את ההתמודדויות הלא פשוטות, את הדרך הארוכה, את החברות האמיצה עם אופיר קריאף ושלומי אזולאי, ובעיקר – מספר על החוויה האדירה בתור שחקן בית"ר ירושלים, על כל המשתמע מכך.

"ההבדל בין הליגות הוא עצום. מהציוד, דרך רמת העבודה באימונים, אינטנסיביות, פיזיות, דרישות טקטיות. בהתחלה היה לי מאוד קשה, הייתי תפוס בכל הגוף. רק בסוף מחנה האימונים הצלחתי קצת להדביק את הקצב ולהבין איפה אני נמצא. מבחינת כושר לא הייתה לי בעיה, אבל ברמת האינטנסיביות והקצב זה משהו שלא הייתי רגיל אליו שנים. לקח לי זמן להיכנס".

"ניר אמיר ומשה הסוכן שלי מלווים אותי ביחד, הם ביקשו להיפגש איתי. כשהלכתי לפגישה ניר אומר לי 'תקשיב, ב-16 בחודש יש מבחנים בהפועל באר שבע ואנחנו רוצים שתלך'. אחרי כמה ימים הם קראו לי שוב ואמרו לי שיש גם אפשרות למבחנים בבית"ר ירושלים ושאלו מה אני רוצה לעשות. המבחנים בבית"ר היו באותו יום, ה-16 בחודש. ישבנו עם אבא שלי וחד משמעית אמרתי שאני הולך לבית"ר. שאלתי גם את שבו והוא אמר שנכון יותר בית"ר. אחרי כמה שבועות גם חיים מונה לעוזר המאמן, כמה ימים לפני שהתחלתי התרשמות. הרגש שיחק כאן, אבא שלי בית"רי, וגדלתי בבית כזה. כילד הייתי הולך למשחקים ומחובר מאוד לקבוצה, זה תמיד היה החלום. כשהייתי בליגה א' אמרו לי שארגיש פספוס אם אני לא אשחק בליגת העל, הייתי אומר להם שאם אני אפרוש ולא אבקיע גול ניצחון בטדי אני ארגיש פספוס".

"בסוף תקופת ההתרשמות ביקשו שאבוא ואתאמן עוד שבוע עם הסגל המלא. אחרי שבוע הייתי בבית של אחותי, קיבלתי טלפון, לא זיהיתי את המספר. על הקו היה בניון. הוא אמר לי 'שלום מה נשמע זה יוסי', שאלתי איזה יוסי, הוא אומר לי 'יוסי בניון, החלטנו שאנחנו רוצים אותך ושתבוא לחתום'. טלפון ראשון היה לאבא שלי, זה קודם כל היה בשבילו".

על אופיר קריאף ושאר השחקנים סיפר: "נסביר את זה ככה: בהתחלה, כשהגעתי לאימונים התחברתי לאופיר קריאף. הייתי עושה את הנסיעות מנתניה ואחרי שחתמתי אופיר לחץ עליי שאני צריך לגור בירושלים. הצטרפתי לבניין שלו ושם גרו גם גדי קינדה ושלומי אזולאי. אופיר חיבר את כולם, הבית שלו זה בית"ר, הוא הסביר לי מה זה בית"ר, כמה הכול גדול ואיך צריך להתנהל ולא לעשות טעויות. הוא לקח אותי מהרגע הראשון עליו, הראה לי והסביר לי איפה אני נמצא. אחר כך הגיעו האימונים. אתה מקבל עצות והדרכות בדברים הכי קטנים משחקנים כמו עידן ורד ודן איינבינדר. זה לא רק הקטע המקצועי, יש לנו מרקם של אנשים בחדר הלבשה שאף אחד לא רוצה לוותר עליו, כולם רוצים להיות חלק ממנו".

לריאיון המלא הקליקו כאן