אבל גדול בבית״ר ירושלים: דרור קשטן הלך לעולמו

15 ינואר 2024
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
אחד מהמאמנים המעוטרים בתולדות המועדון והכדורגל הישראלי כולו, נפטר בגיל 79. בעלי המועדון, ברק אברמוב: "השראה לכל הכדורגל הישראלי"
כותב: מערכת האתר

מועדון הכדורגל בית"ר "גשם" ירושלים מרכין את ראשו עם היוודע דבר מותו של דרור קשטן היקר. דרור, שהיה אחד מהמאמנים המעוטרים בתולדות המועדון, גידל דורות של שחקנים, היה מאמן אהוב, יסודי שהגשים את חלומם והרטיט את הלבבות של האוהדים. אנו משתתפים בצער המשפחה ומקווים שלא יידעו עוד צער.

קשטן העביר במועדון בסה״כ כ-4 קדנציות שונות, לאורך 7 שנים, בהן זכה ב-3 אליפויות, 2 גביעי מדינה וגם בגביע הטוטו, באלוף האלופים ובגביע ליליאן.

בעלי המועדון ברק אברמוב ספד לו ואמר: "כולנו גדלנו על דרור קשטן ועל היכולת האדירה שלו להוציא את המקסימום מהקבוצות שלו. מעבר לכך, מדובר באדם נפלא שדרש מחויביות ומקצועיות מכל שחקן ששיחק אצלו ונחשב להשראה בכדורגל שלנו. המועדון כולו משתתף בצער המשפחה והכדורגל הישראלי, שאיבד היום את אחד מהאנשים הכי חשובים שהיו לו. כמובן שננציח אותו בתור מועדון".

מנכ"ל המועדון, כפיר אדרי: "הלב כואב. זו בשורה קשה מאוד. דרור עיצב את הדור שהוא אימן מעבר לכדורגל וגרם לכולנו להבין כמה חשוב להיות אדם טוב ומכבד לפני הכל. הוא היה השראה והיה לנו אוזן קשבת לכל דבר שהיינו צריכים. אני משתתף בצער המשפחה".

מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס, אמר: "זה יום עצוב מאוד, גם לכדורגל הישראלי וגם לי באופן אישי. עברתי עם דרור קשטן שנים בבית"ר ירושלים ובהפועל תל אביב, הוא המאמן שהשפיע עליי הכי הרבה כשחקן וגם כמאמן, יש הרבה דברים שאני לוקח ממנו, יום עצוב מאוד, אני משתתף בצער המשפחה.

"דרור קשטן היה לו דיסטנס גדול מהשחקנים, אבל אלי אוחנה ואני הצלחנו ליצור קירבה מעבר לשחקן ומאמן, מעבר ליחסים קרובים. זה יום קשה לכולם. הוא השריש הרבה דברים לשחקנים, מקצוענות, מחויבות, לא לזלזל בדברים, לפעמים דברים שזה בורח לשחקנים. להגיע לאימון ולתת את המקסימום. הוא תמיד עמד על זה שנחינה חיים ספורטיביים, הוא ישב לשחקנים על הראש על טקטיקה והכל, קידם צעירים, ותיקים, אליפויות, גביעים, מה לא. הוא דמות לחיקוי לכל מאמן וכל שחקן. הוא גרם לכולם להיות טובים יותר. יש כל כך הרבה סיפורים איתו, גם מצחיקים, גם מרגשים, גם עצובים. יום קשה מאוד.

גם מאיר הרוש, שעבד איתו בשתי קדנציות בבית"ר אמר: "דרור קשטן היה אישיות מדהימה, מאמן. אהבתי להיות איתו, כשהיה צריך לצחוק הוא היה צוחק, אבל יש סיפור אחד שמראה כמה הוא היה רציני ויסודי. היה משחק של בית"ר ירושלים נגד יפו, סיימנו ב-0:0, הוא מאוד לא אהב את מה שראה, והודיע למאמן הכושר ולעוזר המאמן שהם לא עושים שום דבר באימונים השבוע. במשך שבוע שלם הוא לא נתן לשחקנים כדור, אלא רק העביד אותם קשה וגרם להם לרוץ כדי להבין את החשיבות של ההשקעה. מיותר לציין שבמשחק אחר כך הבסנו והמשכנו כל הדרך למעלה. אני משתתף בצער המשפחה ומקווה שלא יידעו עוד צער".