ירושלים של דדש: המשחק הקרוב יוקדש ליו"ר המיתולוגי של הקבוצה

9 פברואר 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
ביום שבת הקרוב, מועדון בית"ר "גשם" ירושלים תארח את מ.ס אשדוד במשחק שמוקדש ליקיר העיר ויקיר הקבוצה משה דדש. דדש, יגיע ביחד עם כל משפחתו לטקס שייערך עבורו, יקבל תשורה והוקרה מבעלי הקבוצה, ברק אברמוב, על כר הדשא. רגע לפני המשחק רצינו להכיר לכם האוהדים הצעירים את אחד האנשים החשובים בהיסטוריה של המועדון.
כותב: מערכת האתר

משה דדש, נולד ב-1943 בירושלים וגדל בשכונת הבוכרים. כבר בצעירותו היה מדביק מודעות של הצגות קולנוע, ולימים אהבתו לעולם הסרטים הניעו אותו לרכישת בתי הקולנוע אדיסון, מיטשל, כפיר ועדן. לא פעם הוא העיד על עצמו שהוא מעריץ מושבע של עולם הקולנוע ופעם אמר משפט מיתולוגי: "אני הילד מהסרט סינימה פרדיסו". את עולם הקולנוע, דדש היה נוהג לדמות לעולם הכדורגל. לדבריו, "כדי שאנשים ירכשו כרטיס צריכים כוכבים על הדשא וכוכבים על המסך".

הרומן של דדש עם ביתר התחיל כבר בתחילת שנות ה-70 כאשר היה מנהל הקבוצה וכבר בעונה הראשונה הקבוצה סיימה במקום השני. כמה שנים לאחר מכן, בית"ר ירדה ליגה ובמקומו מונה לתפקיד אילן רומן. למרות עזיבתו, האהבה לבית"ר הניעה אותו לתמוך כלכלית בקבוצה בתקופה הקשה.

15 שנה לאחר שעזב, דדש שראה את המועדון שהוא כל כך אוהב מדרדר ברמתו ובהישגיו, שב דדש לניהול הקבוצה וכבר בעונתו הראשונה החליט להשיב בחזרה את כוכב הקבוצה אלי אוחנה. עם השנים, דדש המשיך במגמה של החתמת שחקנים נוצצים כמו איציק זוהר וראובן עטר. כבר אחרי עונה אחת, בית"ר חזרה לליגה הראשונה ובעונה אחרי זכתה באליפות המדינה. בתקופתו, בית"ר ירושלים הייתה ההצגה הכי טובה בעיר, הצגת שיש בה הכל: דרמה, קומדיה, בורקס, סרט תורכי וברוב המקרים תחתיו, הסרט של בית"ר נגמר בהפי אנד. בעשור זה הייתה בית"ר קבוצה תחרותית שנאבקה על כל התארים עונה אחר עונה. השיא הגיע כאשר הקבוצה זכתה בשתי אליפויות ברצף בעונות 1996/1997 ו-1997/1998. לדדש היה חלק ניכר בבניית תור הזהב של המועדון שהביא להצלחת אדירה, ובאמתחתו שלוש אליפויות שמיצבו את בית"ר ירושלים כאחת מהקבוצות הטובות בליגה.


לקראת האירוע המרגש, מאמן הקבוצה יוסי אבוקסיס ששיחק בקבוצה בשנים שבהם דדש היה הבעלים מספר שעד היום אחרי כל השנים הם עדיין בקשר טוב. "דדש הוא איש מדהים, איש שעשה המון למען המועדון הזה בטח בתקופה שאני הייתי שחקן. גם הוא וגם אברהם לוי אנשים שעשו המון למען בית"ר והם אלה שהביאו אותי לפה. לעולם לא אשכח את התקופה המטורפת שהייתה פה בעבר ולהם יש חלק ניכר בה. אין ספק שזה אנשים שמגיע להם שיכבדו אותם. משה איש מדהים, שיש לו הרבה זכויות בהיסטוריה של בית"ר ירושלים, באליפויות ובכל הכדורגל השמח שהיה פה בתקופה ההיא. ללא ספק הוא איש שאני מאוד אוהב".

לרכישת כרטיסים לחצו כאן