אבוקסיס: "מעכשיו – הראש רק על חצי הגמר"

30 אפריל 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן בית"ר ירושלים התראיין לאחר ה-1:3 על נס ציונה והוסיף: "שמח שסיימנו את המשחק בלי פצועים או מורחקים, גאה בשחקנים על הפלייאוף"; דגני: "אין אנדרדוג במשחק אחד בחצי הגמר"
כותב: מערכת האתר

אחרי ה-1:3 על נס ציונה, והשמחה באצטדיון המושבה, הגיע מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס, לענות על השאלות של העיתונאים. השאלה הראשונה היתה על כך שהוא קיבל צהוב ולא ניהל את 20 הדקות האחרונות: "לפני המשחק אמרתי לשחקנים להיזהר מאדומים, בסוף כמעט אני קיבלתי אחד. קיבלתי צהוב ופחדתי שפתאום אני אתן איזו הערה, והשופט הרביעי יקפוץ לשופט אז לא עמדתי על הקווים. נגמר טוב סך הכל".

על חלוקת הדקות בסגל אמר: "במחצית פרד קיבל צהוב, אז הוצאתי אותו אבל פרט לזה – רעננו שחקנים, חילקנו את הדקות, עכשיו צריך לבוא ביום רביעי להיות במשחק שיא שלנו מבחינת ההגנה וההתקפה. מכבי קבוצה מצוינת, אבל במשחק אחד הכל אפשרי". על החלק ההגנתי שנחלש מעט בסיום המשחק הוסיף: "בלם שנכנס למשחק כחילוף זה תמיד קשה, היו כמה דקות לא טובות שלנו בסוף, אבל היו גם היו לנו דקות לא טובות במחצית הראשונה ודלויה השאיר אותנו במשחק. במחצית השניה היינו הרבה יותר תכליתיים".

על ירדן שועה, שרשם 16 בישולים השנה אמר: "הוא יכול לפרוח שהוא עושה שינוי בראש, אנחנו המאמנים מכוונים, ומי שלוקח את זה לצד הטוב, מצליח. אני שמח מאוד ממה שהוא עושה, הוא יודע שהוא צריך לעבוד ולהיות יותר טוב כי קבוצות לומדות אותו והוא צריך להיות טוב יותר. רוב העונה הוא עשה דברים יפים מאוד, ובשביל לעבור את מכבי נצטרך את ירדן בשיא שלו, את אספריה וניקולסקו, את ההגנה במשחק טוב, זה משחק מאוד קשה, אבל בשביל זה נצטרך משחק מצוין של כולם. בלי טעויות שעשינו בעבר או נגד סכנין.

"גם הרוטציה גדלה", הוסיף אבוקסיס והמשיך: "עזריה רק חזר, פריידיי ישר נפצע במשחק הראשון והלך קצת אחורה. אני שמח שהוא גם הוא חזר לעצמו, ושיש לנו עוד אופציה ליום רביעי. אחד הדברים שהפריעו לנו הוא שלא היה לנו כלי התקפי נוסף, כשהחלק הקדמי פחות הלך לו". לסיכום הוסיף: "אני גאה בשחקנים, לעשות פלייאוף כזה, עם 4 נצחונות מ-5 משחקים, להראות כמו שאנחנו נראים, הגענו למאני טיים ביום רביעי. אין פה אנדרדוג במשחק הזה, הכל יכול להיות, חצי קהל לפה וחצי לשם, אנחנו נצטרך להיות ביום טוב, לדעת לנצל את החולשות שלהם. מעכשיו הראש רק מכבי, ונצטרך לעשות את זה".

אוראל דגני סיכם בקצרה בסוף והוסיף: "אני לא חושב שאנחנו באים כאנדרדוג, יש מנצחת אחת, מכבי קבוצה מצוינת, יש להם מלא כלים התקפיים, אתה רואה שהם מבקיעים הרבה מאוד שערים. נצטרך להיות מוכנים, לדעת את החוזקות והחולשות שלהם, במטרה לנצח ולהתקדם קדימה".