אבוקסיס: "חייבים להמשיך את המומנטום"; דגני: "מרגיש שאנחנו יותר מחוברים"

20 אוקטובר 2022
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
המאמן והבלם התראיינו במסיבת העיתונאים לקראת המשחק מול מ.ס אשדוד וסיפרו על השבוע האחרון: "חשוב להיות קבוצת הגנה טובה, לא לספוג שערים שטותיים"
כותב: מערכת האתר

בית"ר "גשם" ירושלים תתארח במוצאי שבת הקרוב (19:45, אצטדיון הי"א באשדוד, שידור ישיר בספורט 2), אצל מ.ס אשדוד באחד המגרשים הקשים בליגת העל. הצהובים שחורים שלנו ינסו להמשיך במומנטום אחרי הניצחון על קרית שמונה, על מנת לברוח קצת מהתחתית ולצבור נקודות.

המאמן יוסי אבוקסיס, התראיין היום במסיבת העיתונאים ואמר: "כמובן שלנצח אחרי הרבה זמן זה משחרר לחץ, אבל אנחנו יודעים שיש לנו משחק חשוב נגד אשדוד. אין ספק שהאווירה יותר טובה באימונים, אבל יש לנו חוב גדול מאוד בעונה הזאת ואנחנו נמצאים עדיין עמוק למטה, אנחנו צריכים ניצחון, למען הביטחון וכדי לשפר את היכולת שלנו. אנחנו חייבים ויכולים להביא הרבה יותר מהעונה. חשוב מאוד להמשיך".

כאשר נשאל על היריבה אמר: "אשדוד קבוצה חזקה, אבל לא יודע אם להגדיר אותה פייבוריטית. בליגה שלנו יש 3-4 קבוצות חזקות, וכל השאר יכולות לנצח אחת את השניה. יש להם המון שחקנים איכותיים. מבחינת רוב המשחקים בליגה, אפשר לנצח את כולם. חייבים להמשיך את המומנטום, חייבים להיות אגרסיביים, שיפרנו את משחק ההגנה שלנו, שזה הדבר הכי חשוב לנו. אני רוצה שנהיה קבוצת הגנה טובה ולא נספוג שערים שטותיים.

אם נעשה את זה, אז נהיה בעניינים. ברוב המשחקים מתחילת השנה משחק ההגנה היה קטסטרופלי. תמיד אני אומר משחק ההגנה, ולא רק ההגנה, כי הלחץ מתחיל מהחלק ההתקפי וזה מה שעזר לנו. בטח נגד אשדוד, שיש לה שחקנים איכותיים".

לגבי המשך הדרך אמר: "אני רוצה שנראה את ביתר עם עוד ביטחון, ועוד יכולות שיגיעו עם זה. מה שקרה פה, בגלל שהתחלנו את העונה כמו שהתחלנו, איבדנו את הביטחון. כל המערכת נהייתה בלחץ, וחשוב להחזיר את הביטחון, לייצב את ההרכב, לרוץ ביחד בהרכב שאני חושב שצריך לשחק. ברגע שנעשה את זה, נראה בית"ר טובה יותר".

 

על המערך אותו מעדיף: "אני עוד פעם אומר, אילתרנו עם שלושה בלמים מספר פעמים השנה ושנה שעברה, אבל ברגע שההגנה שלנו נמצאת ובריאה, כמובן שאני רוצה קו 4, לפעמים אנחנו מאלתרים, אבל זה המערך שאני מאמין בו. חנציס ואור זהבי ודוגה פצועים, וכמובן דן עזריה, אבל לא מסתכלים על זה, הראש בשבת, עם ההרכב שנבוא מאמין שיהיה טוב".

אוראל דגני התראיין לאחר תקופה ארוכה ואמר: "אני מרגיש טוב יותר אחרי הפציעה, אבל לאט לאט אכנס לכושר ויהיה טוב. מקווים שזאת דרך חדשה למועדון, אנחנו צריכים להמשיך ולעשות משחק טוב, ולנצח. אני מאוד מקווה שאנחנו בדרך הנכונה". דגני נשאל על פתיחת העונה הוסיף: "אני אישית נפצעתי, ויש עוד כמה שחקנים שנפצעו ועדיין פצועים. גם התחלנו את העונה מאוחר. אין מה להשוות בכלל את הסגל שיצא למחנה האימונים לזה של עכשיו, אז הכל השפיע". על הצעירים הוסיף: "לא פשוט לשחק בביתר ירושלים בתור צעיר, הקהל מאוד גדול, וכשלא הולך הקהל יודע ללחוץ אותך אם אתה פחות טוב. הצעירים חייבים לדעת להתמודד עם זה, ככה זה לשחק במועדון כמו בית"ר".

על הקבוצה הוסיף: "אני מרגיש שהיא התחברה מאוד, אנחנו המון ביחד במהלך השבוע, מתאמנים ביחד, יושבים ביחד ואני חושב שהקבוצה מתחילה להתחבר, אני מאמין בקבוצה הזאת ובתהליך הזה". על המשחק סיכם: "אשדוד לא פייבוריטים, אין ספק שהם מעלינו בטבלה, ומשחקים טוב, אבל זה לא מעניין. מעניין מי מנצח בסופו של דבר את המשחק".