העיתונאי רוני דיאון הלך לעולמו

11 ינואר 2022
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מועדון הכדורגל בית"ר "גשם" ירושלים מביע את תנחומיו, עם היוודע דבר מותו של העיתונאי וההיסטוריון הבית"רי רוני דיאון
כותב: מערכת האתר

אם תעברו ברחובות ירושלים ותשאלו את חובב הספורט הממוצע מי הוא רוני דיאון, כנראה שהתשובה תהיה "אגדה". דיאון (70) עיתונאי והיסטוריון ירושלמי, שסיקר למעלה מ- 40 שנים את זירת הספורט הירושלמית, נפטר לאחר מאבק ממושך במחלקת הסרטן.

רוני דיאון, היה אחד מאותם יחידי הסגולה שאפשר לקרוא להם אנציקלופדיה ירושלמית מהלכת. עוד לפני שברחובות העיר ידעו מי הוא אורי מלמיליאן, דיאון קשר את נפשו עם בית"ר ירושלים – דוגמת החברות רבת השנים עם הנשיא לשעבר ריבלין מימיו כיו"ר המועדון ועם אגדות בית"ריות אחרות.

יו"ר המועדון, אלי אוחנה, ספד לו: "רוני היה אחד מעמודי התווך של העיתונות הירושלמית ותמיד דאג לשאול להתעניין ולסקר את המועדון באופן עקבי ואדוק. מה שאפיין את רוני היה הדרך בה כתב, שהפכה אותו לאחד ששינה את מפת התקשורת הירושלמית. לצערנו, המחלה הארורה הכריעה אותו, ומשפחת בית"ר ירושלים משתתפת בצערה העמוק של המשפחה".

אחרי שנים רבות של עבודה עיתונאית בין היתר בידיעות אחרונות, מעריב, גלי צה"ל ואינספור רגעים בביצת הספורט ירושלמית, ניתן להגיד שאין כמעט אנשים שאהבתם לכדורגל ולירושלים כל כך חזקה. מספיק רק להעיף מבט בספר "אני אוהב אותך בית"ר" שדיאון הוא אחד מכותביו, כדי להבין כמה הערכתו לצהובים-שחורים הייתה גדולה ועמוקה.

גם לאחר שאיבד את קולו עקב מצבו, תשוקתו לכדורגל הירושלמי והדאגה לבית"ר ולשחקניה לא דעכה, והוא דאג להיות בקשר רציף עם ראשי ואנשי המועדון, גם עד ימיו האחרונים. יהי זכרו ברוך.