אבוקסיס במסיבת העיתונאים: "לא זוכר טירוף כזה גם כמאמן וגם כשחקן"

11 מאי 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן הקבוצה התראיין לקראת משחק הליגה האחרון מול קרית שמונה והתייחס לגמר הגביע: "רוצים לעשות משחק טוב לפני הגמר"; הקשר אופיר קריאף הוסיף: "שוקל להחליף מספר טלפון"
כותב: מערכת האתר

בית”ר “גשם” ירושלים תשחק את משחק הליגה האחרון שלה העונה כשתצפין למשחק חוץ מול קריית שמונה בשבת (19:10). המשחק יהיה משחק ההכנה האחרון של הצהובים שלנו לקראת גמר הגביע שייערך ב-23.5 באצטדיון סמי עופר.

הבוקר קיימה הקבוצה מסיבת עיתונאים בו התראיינו מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס, והקשר אופיר קריאף.

מאמן הקבוצה יוסי אבוקסיס התראיין תחילה ואמר:" יש טירוף סביב גמר הגביע אבל יש משחק הכנה אחרון ואנחנו נצטרך לתרגל כמה דברים אבל כמובן שנצטרך לשחק עם כל השחקנים גם עם אלה שלא שיחקו במשחק האחרון. צריך לזכור שאין לנו מחזור בשבוע הבא וזה אומר ששחקנים צריכים לשחק כי אני לא רוצה שיהיה מצב שמחצי גמר הגביע עד הגמר שחקנים לא ישחקו בכלל. אנחנו מתכוננים בשיא הרצינות וזו הסיבה שאנחנו באים בהכנה הכי טובה שלנו וגם יוצאים למלון לפני המשחק כדי לעשות משחק טוב לפני גמר הגביע. ביום שבת זה יהיה משחק הכנה ואחרי זה גמר הגביע זה משחק של כל העונה".

כאשר נשאל על כך שלנתניה יש משחק נוסף לפני גמר הגביע אמר: "אני לא עושה מזה יותר מידי סיפור כי כשאני חושב על כך, זה לא שעכשיו יש שתי שבתות של פגרה. תחשוב שאם היינו משחקים בשבת בקריית שמונה והמחזור הבא היה נניח ביום שני והגמר בשלישי? אז מה ההפרש היה של יום אחד בין המשחקים? אז בגלל זה אני חושב שגם נתניה במחזור האחרון ישחקו עם ההרכב המשני שלהם ולכן מבחינתי אין יותר מידי הבדל לגבי זה. אנחנו כמובן נצטרך לעשות אימונים טובים בעשרה ימים שלפני הגמר, גם לעבוד קשה וגם לתרגל דברים. כמובן שבסוף העונה האימונים הם קצת פחות חזקים ואנחנו שומרים בהם על השחקנים במידת האפשר כדי שיגיעו מוכנים למשחק הגמר".

על הטירוף סביב גמר הגביע: "אני אומר עכשיו לכולם אני מצטער למי שאני לא אוכל להשיג לו כרטיס. אני באמת לא מתכוון. יש כל כך הרבה פניות וזה מעבר ליכולת שלי וכאן זו ההזדמנות שלי להתנצל בפני כולם כי בטוח אחר כך אנשים לא ידברו איתי אבל זה המקסימום שאני יכול לעשות. יש טירוף כזה גדול לפני המשחק הזה שאני לא זוכר בכל שנותיי כמאמן או כשחקן. זה כיף גדול. מצד אחד זה לחץ גדול, אבל מצד שני יש לך מחויבות לקהל כזה עצום של אוהדים. אנחנו חיים בכדורגל ועובדים שנה שלמה כדי להגיע למשחקים כאלה. אני מקווה שנעבור את קריית שמונה וכולם יהיו בריאים ומוכנים לגמר. אני מבין את הטירוף ומתחיל להרגיש את זה. בחיים לא הרגשתי שלושה שבועות לפני משחק טירוף כזה של אנשים. זה מראה את העוצמה של המועדון הזה את הקהל שדרך אגב נתן הצגה מטורפת בחצי הגמר. אני שומע אנשים עד היום שבוע אחרי עדיין מתרגשים מזה. זה הכוח של בית"ר ירושלים- הקהל".

הקשר אופיר קריאף דיבר גם הוא ואמר: "זה נכון שהראש בצורה טבעית חושב על הגמר כמו שלפני כן הוא היה בחצי הגמר. אבל כמו שלמדתי פה לאורך השנים מהרגע שיש לך את החולצה בית"ר אתה צריך לספק תוצאות בין אם זה במשחק אימון ובין אם זה במשחק רשמי ואנחנו כמובן רוצים לנצח. בעזרת השם שהכל יעבור בשלום מבחינת פציעות וכרטיסים ולאחר מכן יש לנו עשרה ימים להתרכז בגמר. כל לילה אני עוצם את העיניים לפני השינה וישר אני פותח אותם מלחץ בגלל שאני חושב על מה שהולך להיות בגמר.

כשחקן שעבר את כל הגילאים בבית"ר מגיל 6 דרך הנערים, הטרום והנוער, יש לי הזדמנות חד פעמית של קריירה שלמה ששחקנים לא זוכים אליה והיא להניף את הגביע כקפטן של המועדון. אני חושב על זה, אני חולם על זה, ואני מקווה שבעזרת השם אזכה להגשים את החלום".

כאשר נשאל על מיקום של הגמר: "בוא נגיד שאם ננצח אז לא יהיה אכפת לנו אם זה יהיה באיסטנבול או בחיפה העיקר שבעזרת השם נצא עם הגביע ביד".

על הפניות שקיבל מאוהדים לגבי כרטיסים לגמר: "חשבתי להחליף מספר לא פעם ולא פעמיים. זה מטורף! אבל שתמיד נהיה במעמדים כאלה ונזכה לעניין כזה במשחקים שלנו".

מחכים לראות אתכם איתנו בצפון במשחק ליגה האחרון של הקבוצה. יאללה בית"ר!
לרכישת כרטיסים לקרית שמונה