קצת ריאל, קצת אתלטיקו, הרבה כדורגל: נערים ב' במסע קסום למדריד

10 אפריל 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
הצהובים שחורים הצעירים השתתפו בטורניר יוקרתי בספרד, התארחו גם בבית חב"ד וקיבלו חוויה שתלך איתם עוד הרבה מאוד שנים קדימה
כותב: כותרת האתר

לכל נער צעיר שמשחק כדורגל ושואף להגיע ולשחק ברמות הגבוהות ביותר של הכדורגל, הערים הספרדיות ברצלונה ומדריד תמיד יהדהדו בראש כפסגת הכדורגל, וזאת בשל העובדה כי הם מהוות את ביתם של קבוצות הפאר ריאל מדריד, אתלטיקו מדריד, ברצלונה ועוד.

קבוצת נערים ב' שלנו לקחה פסק זמן מהמסע המטורף שלה בליגה, ויצאה לדרכה לעבר העיר מדריד, שם לקחה חלק בטורניר "soccer star", שנערך בבירה הספרדית והפגיש את הצהובים שחורים שלנו עם בני גילם. הטורניר כלל 12 קבוצות מרחבי העולם שהתחלקו ל-2 בתים שונים, כאשר הבית של הצהובים שחורים שלנו הפגיש אותם עם 5 קבוצות: Laranja Toyokawa היפנית, Paso מקולומביה, "La Plata" הארגנטינית, ושתי הקבוצות הספרדיות seleccion madrid וראיו ואייקנו.

הצהובים שחורים הצעירים שלנו, בהדרכתו של המאמן חיים בן דוד, וביחד עם מנהל הקבוצה צביקה נחום, החלו את המסע שלהם בבירת ספרד כאשר נחתו בשעות הערב של יום חמישי לארוחת ערב ולינה במלון במדריד. ביום שישי בבוקר ערכה הקבוצה אימון כשבהמשך היום נסעה ללונה הפארק המקומי בעיר ליהנות קצת ובערב התארחה בבית חב"ד לארוחת שישי מרגשת יחד עם אנשי הקהילה היהודית במקום.

ביום שבת, הקבוצה יצאה הקבוצה לסיור מודרך במדריד ובהמשך היום סיירה באצטדיונה הביתי של ריאל מדריד, "הברנבאו". בערב שיחקה הקבוצה שני משחקים באצטדיון על שמו של כוכב הכדורגל הספרדי "גוטי", שחקנה לשעבר של ריאל מדריד. במשחק הראשון פגשו הצהובים שחורים שלנו את הקבוצה היפנית laranja Toyokawa במשחק שנגמר בתוצאה 1:0 לזכותם של היפנים. במשחק השני שיחקה הקבוצה נגד ראיו ואייקנו הספרדית שהסתיים בתוצאה 2:1 לטובת הספרדים.
ביום ראשון ערכו אנשי הצוות המקצועי שיחות אישיות עם השחקנים, ולקראת ערב יצאה הקבוצה לאצטדיון "גוטי" למשחק מול seleccion madrid המקומית במשחק שהסתיים בתיקו 2:2. בערב התארחה הקבוצה באצטדיונה הביתי של אתלטיקו מדריד "המטרופוליטנו" לצפייה במשחק של קבוצת הבוגרים של אתלטיקו מדריד נגד ריאל בטיס.

ביום שני שיחקה הקבוצה שני משחקים נוספים באצטדיון אורביס, כאשר במשחק הראשון הקבוצה פגשה את את הקבוצה הקולומביאנית paso Colombia בתצוגת כדורגל מרשימה של הצהובים שחורים שלנו שהסתיים בניצחון ענק 1:4 על הקולומביאנים. בהמשך היום שיחקה הקבוצה מול לטובת קבוצתLA plata הארגנטינאית והנחילה לה תבוסה במשחק שהסתיים בתוצאה 0:4 לטובת הצעירים המוכשרים שלנו.

את הבית סיימו הצהובים שחורים שלנו במקום השלישי מבין שש קבוצות ובעקבות כך הקבוצה שיחקה ביום שלישי משחק נוסף על מקומות 5-6 כשפגשה את הקבוצה הספרדית אלצ'ה במשחק שנגרר לפנדלים לאחר תיקו 2:2 במשך 120 דקות. בדו-קרב הפנדלים הפסידו הצהובים שחורים שלנו 5:3 וסיימו את דרכם בטורניר היוקרתי במקום השישי.

מאמן הקבוצה חיים בן דוד סיפר: "היינו פה כמעט שבוע בספרד. הכל היה מאוד איכותי ומאוד מגבש. טעמנו קצת מהכדורגל העולמי ואנחנו מגיעים לישורת האחרונה של הליגה עם כוחות מחודשים במטרה לסיים את הליגה בצורה הטובה ביותר. יצאנו למסע הזה בעזרת ההורים שעשו מעל ומעבר בעזרה שלהם ובדחיפת מנהל הקבוצה. נסענו כשחקנים וחזרנו קבוצה מאוד מגובשת ומחוברת. אנו חוזרים הביתה בהרגשה נפלאה אחרי טורניר מדהים".

מנהל הקבוצה, צביקה נעים, הוסיף: "בבוקר לפני שהמראנו הגענו לחלוקת מזון לנזקקים ומשם לשדה התעופה. הגענו למדריד ומעבר למשחקים הענקנו לשחקנים גם חוויות לימודיות וגם חוויות מהנות. לצד ביקור בקהילה היהודית והמסורת שלה, היינו גם בלונה פארק האדיר פה בעיר. עשינו גם סיורים, בעיר עצמה, באצטדיונים. היו לנו משחקים נהדרים. זאת הייתה חוויה יוצאת דופן".

תודה מיוחדת להורים הנהדרים של השחקנים שלנו בתרומה האדירה שלהם למסע המדהים הזה שבלעדיהם ספק אם כל זה היה יוצא לפועל. אנחנו גאים בנוער הנפלא שלנו שייצג אותנו בכבוד במסע המרגש ומחכים כבר לטורניר הבא. יאללה בית"ר!