לקראת הפסח – מחדשים ועושים מהנשמה

מחדשים ועושים מהנשמה
12 יוני 2019
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
שיתוף הפעולה עם עמותת "תנופה בקהילה" הוליד פרויקט מיוחד ומרגש בו משפצים דירה בפנימייה לילדים בסיכון
כותב: מערכת האתר

בית"ר עושה מהנשמה: שיתוף הפעולה עם עמותת "תנופה בקהילה" הוליד פרויקט מיוחד ומרגש של שיפוץ דירה ומגרש כדורגל בפנימייה לילדים בסיכון.

שיתוף הפעולה בין בית"ר לפנימייה החל כבר לפני שנתיים יחד עם חברת "רם שן". השנה שיתוף הפעולה עלה מדרגה כאשר "רם שן" מממנים ל-13 ילדי הפנימייה בית ספר לכדורגל במתחם האימונים בבית וגן. הילדים מגיעים לאימונים כפעמיים בשבוע עם הסעה שלוקחת ומחזירה אותם.

שחקני הקבוצה עם ילדי הפנימייה
שחקני הקבוצה עם ילדי הפנימייה

ילדי הפנימייה זוכים אחת לשבועיים לביקור של שחקני הקבוצה הבוגרת. השחקנים משחקים ומבלים אתם זמן איכות. המפגשים הללו נותנים לילדים תחושת שייכות וגם לא מעט שיעורים לחיים ומחדדים את תחושות התקווה, והאמונה בעצמם. בנוסף, המועדון מארח את הילדים במשחקי הבית של הקבוצה בטדי.

השנה חברנו לעמותת "תנופה בקהילה" על מנת לשפץ את הדירה של הילדים המשחקים בבית הספר לכדורגל בבית"ר. "תנופה בקהילה" הינה עמותה אשר מסייעת לאוכלוסיות מוחלשות לצאת ממעגל העוני לדרך חדשה באמצעות שיפוץ בתיהם – ללא עלות – ותמיכה סוציאלית. העמותה משקיעה ביצירת בתים שיאפשרו לדיירים לחיות בבטחה ובכבוד. העבודה נעשית ע"י בעלי מקצוע קבועים של העמותה, בעלי ניסיון רב שנים בענף השיפוצים.

היום החל פרויקט השיפוץ שיארך כחמישה ימים ויגיע לסיומו רגע לפני חג הפסח. שיפוץ הדירה כולל תיקון וצביעה של הקירות, אבזור הדירה, המקלחות והשירותים, החלפת תאורה, החלפת וילונות, רענון לריהוט וצביעת הדירה בגווני שמנת ופסטל לאווירה נעימה.

שחקני הקבוצה מקבלים הסבר על השיפוץ

שחקני הקבוצה: שמואל שיימן, אופיר קריאף, דוד קלטינס, טל כחילה ואור זהבי הגיעו היום לפנימייה עם הבעלים משה חוגג, כדי לקחת חלק בפרויקט המבורך ולסייע בשיפוץ.

משה חוגג: "אחד הדברים הכי חשובים שאנחנו עושים השנה בבית"ר ירושלים זה מניחים תשתיות ערכיות. זה התחיל עם הקהל בשיתוף פעולה מבורך, לראשונה מזה חמש עשרה שנה אין אלימות וקריאות גזעניות ביציעים. זה ממשיך עם חינוך דור המחר. אנחנו משתפים פעולה עם הפנימייה בירושלים לאורך כל השנה. השחקנים מגיעים לפה לשחק עם הילדים ולתת אימונים אישיים. הילדים עצמם גם מתאמנים בבית הספר לכדורגל בבית וגן. ביחד עם עמותת תנופה בקהילה באנו לשפץ את המגרש כדורגל והדירה של הילדים".

גבי נחמני, מייסד ומנהל "תנופה בקהילה": "שיתוף הפעולה בנינו לביו בית"ר ירושלים הינו שיתוף פעולה מדהים. השחקנים באים לפה, מבלים עם הילדים ועוזרים בשיפוץ. 25 שנה שהעמותה קיימת, שיפצנו 5,000 דירות ברחבי הארץ והכל אנחנו עושים בהתנדבות עם לב פתוח".

טל כחילה: " אנחנו מגיעים לפנימייה כבר שנתיים. אני באופן אישי שמח לבוא לפה כל פעם. אני חושב שזה עושה לי הרבה יותר טוב מאשר לילדים. אני שמח לראות אותם צוחקים ונהנים, הם משתפים אותנו בבעיות שלהם ומשחקים ביחד כדורגל. זאת זכות גדולה שקיבלנו ואני מודה על כך כל יום".