יחד, למען הקהילה – יום הזיכרון הבינלאומי לשואה

we remember
26 ינואר 2020
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
במסגרת פעילות "יחד למען הקהילה", אשר מתקיימת בחסות מנהלת הליגות לכדורגל וקבוצות ליגת הבורסה לניירות ערך, צוין במשחק מול נס ציונה את יום הזיכרון הבינלאומי לשואה
כותב: מערכת האתר

יום הזיכרון הבינלאומי לשואה – הוא יום המאבק באנטישמיות ובגזענות. יום זה מצוין מדי שנה ב-27 בינואר, היום בו שוחרר מחנה ההשמדה אושוויץ מידי הנאצים.

הקונגרס היהודי העולמי נוסד בשנת 1936 על מנת להבטיח את קיומו ואחדותו של העולם היהודי. בפעילותו השוטפת נלחם הקונגרס בתופעות האנטישמיות על כל צורותיה, מגביר את המודעות לסכנה הטמונה בהסתה לחוסר סובלנות, רדיפה ואפליה וממשיך לשמר את זיכרון השואה ואת זכרם של מיליוני היהודים ואינספור הקהילות היהודיות שנמחקו.

הערב (ראשון) במשחק מול נס ציונה, לפני שריקת הפתיחה, השחקנים והשופטים עלו לדשא עם חולצות ייחודיות הנושאות את הכיתוב: !WeRemember NEVER AGAIN עם שילוב סרטון שהוקרן במסכי האצטדיון, בו מופיעים שחקני הליגה.

https://vimeo.com/387265539

הסרטון בחסות מנהלת הליגות לכדורגל

ארז כלפון, יו"ר המנהלת: "בשנה האחרונה אנו עדים לעליה חדה באנטישמיות בכל רחבי העולם. האנטישמיות פוגעת באנשים בכל העולם על בסיס יומיומי ואם לא נעצור אותה היא תמשיך לאיים על כולנו. העלייה המתמשכת באירועי האנטישמיות האלימים בעולם מחייבת את כולנו לעודד את השיח ולהגביר את המודעות לנושא. המינהלת גאה להיות שותפה במיזם הנצחה חשוב עם שותפים מכל העולם – WeRemember, שיגביר את החשיפה העולמית לזכר יום השואה הבינ"ל. אנחנו במנהלת הליגות ובקבוצות אומרים לא לאנטישימיות, לא לשנאה".