"איך היה להבקיע נגד הפועל?": שחקני בית"ר נפגשו עם נערי פנימיית עין כרמית

22 מרץ 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
אור זהבי, סרגיי בורודין וגרגורי מורוזוב הגיעו לפנימיה על מנת לפגוש את הנערים, לדבר איתם ולחלוק איתם חלק מהחוויות. המגן סיפר על השער המדהים שלו ועל הקליטה בישראל: "הרגשתי שטדי נדלק, זה היה לא נורמלי"
כותב: assaf nachum

בית"ר "גשם" ירושלים פועלת בשנים האחרונות בצורה נרחבת בקהילת ירושלים והסביבה. האהדה העצומה למועדון, הבקשות הגדולות שיש בכל שבוע לביקורים, וגם כאלה שמגיעים לבית וגן, עוזרים לנו לייצר פעילויות מרגשות ומעצימות עבור בני נוער וילדים.

מיד לאחר אימון הבוקר של הקבוצה, ורגע לפני היציאה לפגרה הקצרה בעקבות משחק הנבחרת, הגיעו שלושה שחקני בית"ר, אור זהבי, גרגורי מורוזוב וסרגיי בורודין, לפנימיית עין כרמית, אשר נמצאת בבית הספר החקלאי עין כרם. כפר נוער מושלם, המשלב בתוכו למידה ועבודה במגוון תחומים אשר גורמים לנערים במקום להתפתח ולגלות את הדברים שמעניינים אותם כעת וגם כמקפצה לעתיד.

מיד עם הגעת השחקנים, התאספו סביבות עשרות בני נוער לצילומים, חתימות ושיחות אחד על אחד, כאשר השחקנים הזרים פותחים את הלב ומספרים על ההתאקלמות שלהם בישראל ובכלל על החיים ככדורגלנים. לאחר ההתלהבות הראשונית, התכנסו הנערים שנמצאים בקבוצת הכדורגל של הפנימייה לשיחה מעניינת ומרתקת עם השחקנים.

ראשון פתח אור זהבי, שסיפר קצת על הדרך שעבר בבית"ר מאז שהיה ילד, נער ושחקן נוער, על כך שעזב את המועדון וחזר אליו בדלת הראשית. הוא סיפר על הקשיים בתור כדורגלן צעיר, ועל האופטימיות שצריך לשדר לאורך כל הדרך. אחד הנערים שאל גם על איך מתמודדים אם מתחילים משחק לא טוב, והמחשבות מקשות על התפקוד, והשחקנים ייעצו לו ברגעים כאלה לנסות לשחק פשוט, ולבנות את הביטחון שלו שוב תוך כדי המשחק.

סרגיי בורודין דיבר על ההתאקלמות שלו לאחר שהגיע לישראל ואמר: "לפני שהגעתי לפה שמעתי דברים טובים מאוד על ישראל ועל ירושלים, אבל שום דבר לא הכין אותי לטירוף של להיות שחקן בית"ר כאן. עוצרים אותי בעיר, מלא חתימות, מנסים להגיד לי עד כמה בית"ר חשובה להם. אני מאוד אוהב את המועדון ומקווה להמשיך פה גם בעתיד".

גרגורי מורוזוב נשאל גם סיפר על התחושה לאחר השער שהבקיע נגד הפועל תל אביב והוסיף: "אני חייב להגיד שגדלתי ושיחקתי במהלך חיי בדינמו מוסקבה, ובית"ר מאוד דומה לדינמו מבחינת מועדון. אלה שני מועדונים מפוארים, האווירה בהם היא משוגעת. אני זוכר בפעם הראשונה שעליתי למגרש בטדי והיו עשרות אלפי אנשים ואמרתי לעצמי שאי אפשר לאכזב קהל כזה וגם ניצחנו את אשדוד".

"בגול נגד הפועל תל אביב חשבתי להגביה בהתחלה, אבל אמרתי לעצמי שהגבהנו יותר מדי פעמים ואנסה אולי לבעוט. לשמחתי זה נכנס וזה הדליק את האצטדיון ברגע, היה היה לא נורמלי". המגן נשאל גם למה לא חגג את הגול יותר מדי והוסיף: "השחקנים קפצו עליי לחבק אותי, אבל אותי עניין לחזור אחורה כדי להבקיע את הגול השני ולנצח. כל כך שמחתי שזה קרה. שמחתי בעיקר בשביל האוהדים שלנו, שעברו שבועות לא כל כך נעימים".

לאחר שנשאל על המנטליות של לגדול כשחקן כדורגל באירופה, מורזוב נתן את הטיפ שלו: "כדורגלן צעיר חייב להיות חזק בראש. יותר חשוב מהכל. היו שחקנים מוכשרים ממני, והיו שחקנים שהיו פיזיים ממני, אבל מי שמצליח בסוף להיות מקצוען זה מי שעומד בפיתויים, שמבין מה הגוף שלו דורש כדי להיות מקצוען כזה ובעיקר להבין שיש גם ימים רעים ולהתחזק מהם. הפסיכולוגיה של הספורט חשובה מאוד וכל שחקן צעיר חייב להשקיע בה כמו בכל דבר", סיכם.

לאחר מכן, בטקס מרגש, חילקו השחקנים לכל ילד בקבוצה מדים של המועדון, שנתרמו על ידי בעלי חברת יומברו, רוני הרדי. כל ילד קיבל מדים, התלבש, ויצא עם השחקנים למשחקון קצר במגרש. לפי מה שראינו שם, בורודין יכול להיות גם חלוץ לא רע…

הקבוצה יוצאת כעת לפגרה של מספר ימים, לקראת היישורת האחרונה של העונה, שכוללת את משחקי הפלייאוף התחתון (המשחק הבא מול הפועל חיפה) וכמובן חצי גמר הגביע, שייערך מול מכבי תל אביב באצטדיון סמי עופר.