אבוקסיס: "מעכשיו – כל משחק הופך לסופר משמעותי"; סילבה: "צריכים להצטיין"

11 ינואר 2024
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן הקבוצה דיבר לקראת חדרה על המצב בטבלה, על הקהל ובעיקר על המאמץ של השחקנים. השוער שיתף על התחושות שלו לבד בארץ
כותב: מערכת האתר

המחזור ה-17 בליגת וואן זירו מפגיש את בית"ר ירושלים למשחק חוץ מול הפועל חדרה, שיתקיים ביום שבת בשעה 15:00 באצטדיון בנתניה. לקראת המשחק דיברו במסיבת העיתונאים, יוסי אבוקסיס, והשוער מיגל סילבה.

אבוקסיס ענה לשאלות העיתונאים ואמר: "כל משחק הופך להיות סופר משמעותי, כל משחק חשוב. אנחנו בפיגור בעליה לפלייאוף העליון, אבל בחודש האחרון אנחנו בהתקדמות בקבוצה שלנו, בסדר של המשחק שלנו, בהגעה למצבים. גם במשחק לא טוב שלנו, הגענו לכמות מצבים טובה, ויכולנו להכריע את המשחק. יש משהו שצריך לשפר בניצול המצבים שלנו, כל המשחקים אנחנו מחמיצים המון, אבל אנחנו מגיעים למצבים, אני מעודד מזה וגם מזה שמשחק ההגנה השתפר. אנחנו צריכים להביא יותר נקודות, ולנצח. אני חושב שעברנו תקופה מאוד מאוד מטורפת, 10 משחקים ב-37 יום. אני מעריך את זה, ומעריך את השחקנים שנותנים את עצמם, סוחבים את עצמם, נותנים דקות. עכשיו שנחזור לשחק פעם בשבוע מקווה שנהיה יותר רעננים, וגם החזרה של הפצועים שלנו יביאו לנו את התוצאות.

"נהיה חייבים להתאושש. בין משחק למשחק היו לנו עכשיו חמישה ימים, אז צריך להגיע יותר מוכנים, כמובן שסוחבים, בכל עמדה נפצע לנו שחקן ובעצם נפגעה לנו הרוטציה. גם מיירון, גם עזריה, גם בן ביטון, גם אלה שחלו. כל אחד שנעדר פגע לנו ברוטציה של המשחק. אני מצפה שיהיה

"גם פריידיי וגם מיירון הם חלוצים טובים, נכון שפרד החמיץ, אבל אני סומך עליו שייתן את הגולים, גם מיירון ייתן את הגולים. מי שחושב שאפשר להביא סקורר עכשיו, בינואר, מאירופה, פנוי, אז זה קצת לחיות בחלום. אם היתה אפשרות להתחזק, יש רצון מצד הבעלים להתחזק בכל עמדה במגרש. אם נמצא את מה שאנחנו מבקשים, נביא אותם. יש רצון מצד ברק אברמוב להתחזק, אבל שוב, בשחקנים טובים, לא להביא סתם שחקנים שלא יכולים לשדרג אותנו. אנחנו חושבים איך נכנסים לפלייאוף העליון, יש הפרש גדול כי ההפרש חמש נקודות, אנחנו צריכים להתמקד באיך להיכנס לשישייה הזאת, זה קשה אבל אני מאוד מאמין בקבוצה הזאת וחושב שאנחנו יכולים לעשות את זה.
יש סיכוי שזוהר זסנו יגיע לבית"ר, נחכה ונראה, יש שיחות בין ברק לאשדוד, ואני מקווה שזה יסתדר".

על הקריאות בוז: "אני לא רוצה להתייחס למי שמקללים, ושורקים בוז. אנחנו קבוצה שעשתה מהפכה בקיץ, לקח לנו זמן, חזרנו ממלחמה, אנחנו במגמת שיפור, זה לא נעים. אתה חוזר לפה אחרי הרבה שנים, וזוכים בגביע, ומצליחים לגרום למועדון להמון קהל לחזור למגרשים, לעשות מנויים, ופתאום אחרי כמה משחקים שריקות בוז זה לא נעים, אבל אני לא מתכוון להתנגח עכשיו במי שעושה את זה. אני באמת כל כך עסוק בלשפר את הקבוצה ולהיראות יותר טוב, ולשפר שחקנים, כמו עם חלק מהצעירים, אני עסוק בזה. גם אם זה מבאס, זה לא משהו שאני ממוקד בו כל היום. מהלב – זה לא נעים, אבל לא משהו שישבור אותי. זה לא גורם לי לצאת מהפוקוס. אני צריך להמשיך לשפר את הקבוצה הזאת, להמשיך לעלות בטבלה. עם הדרך הזאת נעשה את זה ונגיע".

"ראיתי את חדרה נגד מכבי תל אביב, זה יהיה משחק מאוד קשה, כל משחק בליגה הוא קשה. אפילו הגדולות מנצחות בשיניים, גם חיפה ומכבי תל אביב מתקשות. מאוד קשה בליגה הזאת, בטח בקצב המשחקים עכשיו. עומס המשחקים של כל הליגה מביאה ירידה גדולה. במשחק נגד אשדוד המחצית השניה שלנו היתה יותר טובה. זה מראה לי ששיפרנו משהו מהמשחקים האחרונים. אנחנו צריכים ללמוד מהטעויות, אבל אחרי 5 ימי מנוחה נגיע בסבלנות למשחק הזה. נביא יותר נקודות מהסיבוב הראשון".

השוער מיגל סילבה, סיפר על התחושות של השחקנים: "יש לנו הרבה הזדמנויות להבקיע ולגמור את המשחק, ואנחנו צריכים לעשות את זה. כרגע יש לנו הזדמנות נהדרת בידינו להגיע לפלייאוף, אם נשחק טוב, 5 נקודות זה לא הפרש גדול. אנחנו צריכים להגיע למשחק עם תשוקה ולעשות את זה. אנחנו צריכים לשחק חזק יותר, להצטיין ולהיות בפוקוס. כשיש לנו הזדמנויות להבקיע אז לעשות את זה ולבוא עם הכל למשחק".

"אנחנו מקבלים הרבה גולים מטעויות, אבל אנחנו צריכים להיות יותר מפוקסים כי במשחקים האלה בימים האלה, אם אתה עושה טעות, יש איכות ליריבים שלנו, והם מצליחים להבקיע ולעשות שינוי. אנחנו צריכים להשתפר, ולעשות את העבודה שלנו".

באופן אישי על כך שהמשפחה לא נמצאת: "אנחנו מנסים לארגן טיסות עבורם ושיבואו, דיברתי עם יוסי, זה קשה, אני צריך לעזור למשפחה שלי ולאישתי להגיע. אולי אחרי הפועל תל אביב יהיו מספר ימים שאני אוכל לנסוע ולהביא אותם. לא היה זמן עד עכשיו. אני מקווה שנבוא כולם ביחד. זה קשה, זה קשוח. כל יום להיות לבד בבית, ולדבר עם הילדים בפייסטיים, זה קשה, אבל אני מקווה שהם יבואו ונהיה ביחד".