אבוקסיס: "הראש כבר בסכנין"; סילבה: "הקבוצה מגיעה חזקה יותר"

9 מרץ 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
מאמן הקבוצה כבר עם הפנים קדימה: "לא הזמן לדבר על מה שהיה אלא על מה שיהיה. באים למגרש אחד הקשים בליגה". השוער: "עטפו אותי כאן"
כותב: מערכת האתר

בית"ר "גשם" ירושלים ערכה אימון הבוקר (חמישי) לקראת המשחק נגד בני סכנין, שיתקיים ביום שבת בשעה 19:30 באצטדיון "דוחא" במסגרת המחזור ה-26 והאחרון של הליגה הסדירה. למרות ההפסד במחזור האחרון שקבע שבית"ר לא תלויה בעצמה, השחקנים יודעים שניצחון בדוחא והפסד של אשדוד יכניס את הקבוצה אל הפלייאוף העליון.

מאמן הקבוצה, התייחס במסיבת עיתונאים להפסד הכואב של הקבוצה במשחק שעבר ואמר: "עברנו שבוע מאוד קשה, אכזבה קשה, אבל אנחנו מתאוששים כי בסופו של דבר זה הכדורגל וצריך לדעת להמשיך קדימה. אנחנו יודעים שאכזבנו את הקהל, שבא ותמך ועודד אותנו וציפה מאתנו, זה היה ביד שלנו וכמו שאמרתי לכם אחרי המשחק, היינו נמהרים מידי לצאת קדימה בלי לחשוב בחכמה על המשחק. ללא ספק זה משהו שמאוד אכזב אותי. דיברתי על זה עם השחקנים ואני חושב שהם גם רצו ונתנו והשקיעו במשחק הזה, והייתה שליטה שלנו לאורך כל 80 הדקות ולפעמים בכדורגל גם שאתה רוצה לרוץ מהר מידי קדימה, אתה עושה טעויות וזה מה שקרה לנו. אבל אנחנו כבר עשינו אימונים לקראת סכנין ומתמקדים במשחק הזה כרגע".

באשר למשחק ההגנה של הקבוצה ברבע שעה האחרונה אבוקסיס אמר: "אני עומד בראש המערכת ככה שזה מובן שהאש כלפיי וגם היא הופנתה אליי ששיחקנו קדימה מידי. כל הזמן אומרים לי שבית"ר ירושלים צריכה תמיד לרוץ קדימה, אבל כשאתה משחק קדימה אז שואלים למה קדימה? חברה, כבר למדנו שלפעמים לא צריך לשמוע הכל. אתם יודעים שהשחקנים רצו לנצח את המשחק, הם נסחפו בטירוף שהיה במגרש הזה, היה פה קהל מטורף, תמיכה של הקהל ובאופן טבעי הם רצו קדימה. אני חושב שהחילופים שלנו נגד עשרה שחקנים היו חייבים להיות התקפיים ועשינו את זה.

"עשינו הכל בשביל לנצח את המשחק הזה, בשביל שזה יהיה תלוי בנו במחזור האחרון. ועדיין אני חושב שלאורך 80 דקות, היינו באמת מאורגנים ומסודרים. לא היינו חשופים פעם אחת, בטח בחצי השני והגול השני היה בעצם הפעם הראשונה שהם תקפו אותנו במחצית השנייה. מה שקרה זה ששחקנים המשיכו לתקוף. אני לא חושב שזה מזלזול אלא מרצון לנצח. זה מראה שבכדורגל לא תמיד שאתה רץ קדימה זה הדבר הנכון, אבל עוד פעם אנחנו מאחורי זה, כאבנו השבוע את ההפסד והראש שלנו במשחק ביום שבת".

אבוקסיס התייחס גם ליכולת של הקבוצה בתקופה האחרונה ואמר: "זה שהייתה לנו ירידה, אני תמיד אמרתי לכם שחסר לנו עומק בחלק הקדמי. גם שניצחנו אמרתי לכם את זה, ראיתי את זה כבר גם בתקופה של הניצחונות כי הבנתי שאין לנו עומק מקדימה, וללא ספק עכשיו אפשר לראות את זה. מאז שפרד הגיע ונפצע במשחק הראשון, הוא עד היום לא התאושש מהפציעה הזאת שלא נותנת לו להיכנס לכושר. זה משהו שמאוד פגע בנו, ואני ראיתי את זה ולצערי גם צדקתי.

כרגע זה לא הזמן לדבר על מה שהיה אלא על מה שיהיה. יש לנו משחק ביום שבת שאנחנו באים למגרש אחד הקשים בליגה, נגד קבוצה שיש יריבות בין המועדונים ועוד פעם בסופו של דבר זה גם לא תלוי בנו. אנחנו צריכים לנסות לנצח את המשחק הזה ולחכות ולראות מה יהיה במשחק המקביל".

אבוקסיס התייחס גם להיעדרותם של ירדן שועה ומורוזוב מהאימונים ואמר: "לגבי מורוזוב אני מאמין שהוא יהיה כשיר למשחק, לגבי ירדן הוא התלונן מהמשחק האחרון על כאבים ברגל וכרגע לא ידוע. מבחינתי כל שחקן שאומר לי שהוא פצוע, אני מאמין לו. אני באמת לא יכול להגיד יותר מזה".

"אחרי המשחק האחרון ביקרתי אותו ולא רק אותו. ביקרתי עוד שחקנים שלא אהבתי איך שהם שיחקו. אי אפשר לקבל רק מחמאות. בכדורגל צריך לדעת גם לקבל ביקורת. הרבה שחקנים קיבלו ביקורת כי זה התפקיד שלנו לתקן ולהגיד לשחקנים את מה שצריך. שזה דברים טובים אז הם שמחים שזה דברים לא טובים אז כל אחד לוקח את זה איך שהוא רוצה. ככה הייתי וככה אשאר. לגבי ירדן אני מאמין לו ויש עוד יומיים עוד המשחק ונראה אם הוא יתאושש או לא".

לגבי העמדתו לדין של אספרייה לאחר האירוע במשחק האחרון אבוקסיס אמר: "אספרייה הוא אחד הדמויות הכי טובות שהגיעו לבית"ר ירושלים. אחד השחקנים הכי מקצועיים והכי טובים שאימנתי עד היום. לא ראיתי שהוא עשה משהו לקהל של הפועל, אבל אני חושב שההתאחדות התנהגו בחכמה. נכון שמידי פעם יש לשחקני כדורגל בריחות, אבל בסך הכל הוא בן אדם מאוד טוב מאוד נעים, כיף לאמן אותו, השחקנים אוהבים אותו, הקהל אוהב אותו ככה שלא מדובר במישהו בעייתי שניסו לצייר אותו כך".

השוער הפורטוגלי, מיגל סילבה, התראיין גם הוא לראשונה, וכאשר נשאל על ההתאקלמות שלו בקבוצה, אמר: "אני מרגיש נהדר. מרגיש בבית. כל השחקנים והצוות והאנשים פה מנסים לעזור לי מהיום הראשון שלי. האווירה פה מדהימה אבל כרגע פחות בגלל ההפסד במשחק האחרון". סילבה התייחס גם ליכולת של הקבוצה במשחקים האחרונים ואמר: "המשחקים האחרונים היו קשים, אבל אני חושב שהקבוצה תחזור חזקה יותר. אנחנו צריכים לעבוד ולהשתפר. אנחנו יודעים שזה לא תלוי בנו, אבל אנחנו נצטרך לנצח ולעשות את העבודה שלנו". באשר ליריבות מול סכנין סילבה אמר: "שמעתי על המשחק הזה ועל החשיבות שלו, ואנחנו באים לעשות את העבודה שלנו בשביל לנצח את המשחק".