אבוקסיס "החזרנו אלפי אוהדים שלא היו פה בשנים האחרונות", ניקולסקו:"נעשה הכל בשביל לשמח את האוהדים"

יוסי אבוקסיס
16 מרץ 2023
  • שיתוף בטוויטר
  • שיתוף בוואטסאפ
  • שיתוף בפייסבוק
לקראת המשחק במוצאי שבת הקרוב, הצהובים שחורים רוצים לחזור למסלול הניצחונות מול הפועל תל אביב
כותב: מערכת האתר

בית"ר "גשם" ירושלים ערכה הבוקר (חמישי) אימון לקראת המשחק מול הפועל תל אביב שיתקיים ביום שבת בשעה 19:30 באצטדיון טדי במסגרת המחזור ה-27. השחקנים שלנו יודעים את החשיבות של המשחק מול הפועל תל אביב והם באים במטרה לנצח.

מאמן הקבוצה יוסי אבוקסיס התראיין במסיבת העיתונאים והתייחס לביקורת על הקבוצה שנשמעה בימים האחרונים:
"אני לא יודע מי מדבר אז אני לא יכול להתייחס ספציפית. אני חושב שעם האוכל בא התיאבון וזה בדיוק המשפט של בית"ר ירושלים השנה, כי בהתחלה כולם רצו רק לשרוד את העונה הזו. אם הייתי אומר לכולם בתחילת העונה לאחר מחזור שביעי שרק התחלנו להביא שחקנים, שנסיים את העונה הסדירה עם 10 נקודות מעל 2 הקבוצות שבמקומות האחרונים, אנשים היו אומרים שזה בלתי יאמן. עם הזמן אנחנו יצרנו ציפיות, והצגנו כדורגל נהדר, כבשנו שערים. אם אני לא טועה אנחנו במקום הרביעי במספר הכיבושים. כבשנו המון שערים והיו המון משחקים יפים ופתאום יש תיאבון. אז שכל אחד שיקבל וייקח את זה איך שהוא רוצה. נכון שאנחנו מאוכזבים בעיקר משלושת המשחקים האחרונים שלנו, אבל אני חושב שמה שקרה בשלושת המשחקים האחרונים זה חוסר ניצול מצבים. אני לא חושב ששיחקנו כזה גרוע במשחקים האלה. אם ניקח את המשחק מול מכבי חיפה כל עוד היינו ב-11 שחקנים הגענו למצבים והובלנו. החמצנו עוד שני מצבים וכשאתה מגיע לסמי עופר אתה חייב לכבוש אותם. המצבים האלה שהחמצנו אלא בדיוק המצבים שכבשנו בחודש לפני כן. גם מול הפועל ב-2 מצבים ספגנו שערים, והגענו למצבים בחצי השני ולצערי החמצנו. גם מול סכנין הגענו ל-4 מצבים בחצי הראשון, שאני חושב שזה ההבדל בין לומר בית"ר פתאום חלשה לבין לא פוגעת. אפילו שמעתי אנשים שאומרים בית"ר הגנתית. אז שוב, אותם שחקנים שיחקו אותו הרכב רץ כמעט כל העונה, גם בסמי עופר שבאנו ושיחקנו עשינו מחצית מצוינת, עד שהורחק לנו שחקן. יותר מזה, גם אין לנו יותר מידי רוטציות בשביל להגיד שעשינו שינויים וטעויות בהרכבים יותר מידי. ההרכב הזה רץ כל המשחקים, אם תשימו לב אולי עשינו שינוי אחד בין משחק למשחק, וגם זה היה מאילוצים שפעם זה היה ששחקן שנפצע או כאשר רצינו אמצע חזק מול מכבי חיפה בסמי עופר בסך הכל. אני רואה את כל המשחקים האחרונים שלנו כמה וכמה פעמים כל משחק ומה שקרה לנו בשלושת המשחקים האלה, זה שלא ניצלנו את המצבים שלנו. מפה ולהפוך את זה כאילו זו קבוצה אחרת ומשהו אחר זה כבר כל אחד והאינטרס שלו. אני מאוד שלם עם העבודה שעשינו השנה, ורק מי שהיה פה בתחילת העונה מבין מאיזה בור יצאנו".

אבוקסיס הוסיף ואמר: "בתקשורת אם מישהו אוהב אותך אז הוא מפרש את זה ככה ואם מישו לא אוהב אותך הוא יפרש את זה אחרת. אני כבר למדתי את זה, אני יודע את זה כל השנים ואני מאוד גאה בשחקנים שלנו על העבודה שהם עשו השנה. בית"ר ירושלים של השנה הצליחה להחזיר אלפי אוהדים שלא היו פה בשנים האחרונות. משחקים של שלוש בצהריים עם 17 אלף ו13- אלף ו-22 אלף מספר פעמים. אנשים קצת שוכחים את כל זה. זה שבשלושת המשחקים האחרונים היינו חסרי מזל מול השער, על זה להפוך את זה כמו שכולם מנסים?"
"אני אמרתי תמיד מה שחסר לנו לפליאוף העליון זה הפתיחה שלנו, שלא הייתה של קבוצת כדורגל נורמלית. יחד עם זאת אני באמת אומר גם לכולם, שהשחקנים מאוד רוצים, משתדלים ונלחמים. יש תקופה שכל כדור נכנס לרשת ויש תקופה כמו במשחקים האחרונים שזה לא נכנס. נכון שזה יצא מול שתי קבוצות שיש בינינו יריבות וזה מה שהכעיס את הקהל. אני באמת מקווה שנתקן את זה בפליאוף. אני באמת מבין את הקהל אבל מפה ועד להפוך את זה איך שרוצים זה כבר עניין אחר".

אבוקסיס התייחס גם להמשך העונה ואמר: "אנחנו כולנו תמיד תחת מבחנים. גם השחקנים וגם המאמנים. עכשיו יש לנו הזדמנות לפצות על שני המשחקים האחרונים שאכזבנו את הקהל ואני בטוח השחקנים רוצים לתקן את זה. כל השחקנים רוצים להיות פה ולשחק ולדאוג לעצמם לחוזה לשנה הבאה. כשאתה בבית"ר ירושלים אתה לא יכול להיות שאנן. יותר מזה, כשאתה בא למשחקים של בית"ר עם הקהל ועם התקשורת אתה לא יכול לבוא בדאון. כבר השבוע היו אימונים טובים מאוד ביחס לקבוצה שאיבדה את הפלייאוף ואחרי מה שעברנו בשבועיים האחרונים. האימונים האחרונים היו מצוינים ואמרתי לשחקנים שאנחנו ביחד עד הסוף.

אבוקסיס התייחס גם למשחק הקרוב נגד הפועל ואמר:" המשחק הזה נותן לנו הזדמנות להחזיר לקהל. אסור לנו לבוא לחוצים כי מה שקרה במשחק האחרון נגדם זה מרוב שרצינו והתלהבנו ורצינו לנצח רצנו קדימה מידי בטח ובטח ב-10 דקות האחרונות . נצטרך לשחק בסבלנות אנחנו צריכים לרצות אבל בשכל ואני מקווה שנחזיר לקהל על ההפסד".
לבסוף, אבוקסיס התייחס לעונה שקיבלה בית"ר ואמר: "עונש חמור מאוד מי שצריך לטפל בזה מטפל בזה. מקווה שזה משהו שישנו אותו".
חלוץ הקבוצה איאון ניקולסקו התראיין גם הוא והתייחס לתקופה האחרונה: "אני מאוד מאוכזב שלא עלינו לפלייאוף העליון. שני המשחקים האחרונים בשבילי היו ממש כואבים. הפסדנו את האפשרות להגיע לפלייאוף. עשינו את הכי טוב שלנו ואני מאוד גאה בנו. אמרתי לחברה שאני צריך להתחיל לכבוש שערים במשחקים הכי חשובים, ובגלל זה הכי כואב לי שלא הצלחתי למרות שהיו לי מצבים. אבל זה הכדורגל, לפעמים אתה מנצח ולפעמים מפסיד. למרות כל הכאב אנחנו גם צריכים לזכור איפה הקבוצה הזאת הייתה בתחילת העונה, ומה המצב עכשיו".

ניקולוסקו התייחס גם למשחק הקרוב נגד הפועל תל אביב ואמר: "אני אעשה את הכי טוב שאני יכול בשביל לעזור לקבוצה. באופן אישי אני מאוד רוצה לנצח את המשחק הזה זה ולחזור לכבוש שערים. אני רוצה לומר לכל האוהדים שהקבוצה מאוד מפוקסת לקראת המשחק ואנחנו נעשה הכל בשביל לשמח אותם".