בני בן זקן: "אנחנו משחקים בבית עם תמיכה טובה של הקהל, נעשה את המקסימום"

בני בן זקן: "אנחנו משחקים בבית עם תמיכה טובה של הקהל, נעשה את המקסימום"

כתב: hagar


לקראת המשחק מול הפועל באר שבע (שני, 21:00, טדי) ערכה בית"ר מסיבת עיתונאים בהשתתפות מאמן הקבוצה בני בן זקן והקפטן איתי שכטר. נותרו כרטיסים ליציע הצפוני, לטובת אוהדי הקבוצה יוקצו שאטלים ממספר מוקדים לכיוון האצטדיון


מאת רועי נעים
תמונה: אתר ONE


תחילה, הקדיש דובר המועדון אושרי דודאי, מספר פרטים בנוגע לסידורי התנועה: "אוהדי הפועל באר שבע יופנו לחניון בגן החיות התנכ”י, כאשר העדיפות עבורם היא לא להגיע מהכניסה לעיר, זאת על מנת לא להיקלע לעומסים. הדרך המומלצת עבור האוהדים האדומים היא להשתמש בכניסה המקבילה לירושלים דרך מבשרת ציון/קסטל לכיוון עין  כרם וצומת כרם לכיוון כביש קוליץ, מה שיחבר אותם לציר גן החיות”, והוסיף: “קהל האוהדים של באר שבע שיגיעו לגן החיות ייצא מהחניון באמצעות השאטלים שימתינו ביציאה ממנו ומשם יגיעו ישירות לאצטדיון טדי”.

“עבור אוהדי בית”ר יוקצו שאטלים בחניוני שמואל בייט כשקרוב ל-20 אוטובוסים ימתינו להם כדי לסייע להם להגיע למתחם האצטדיון בצורה נוחה יותר ועם פחות עומסים. חניון נוסף לאוהדי בית”ר הוא חניון הלאום בסמוך לרחוב הנשיא השישי, משם יצאו גם כן בשאטלים לכיוון האצטדיון” סיים דודאי.

"היו לנו משחקים גדולים וחשובים. באופן כללי כשמגיעים משחקים כאלה, משתדלים להיות מרוכזים ומפוקסים יותר. מחוייבים יותר לפרטים הקטנים". פתח בני בן זקן את דבריו והוסיף: "הייתה לנו פגרה די ארוכה לפני המשחק, יום יום משתדלים להתרכז בביצוע שלנו. כדי להגיע לנקודה מסוימת בחיים שיום לבד שהביצוע שלך ממוקד. אנחנו משחקים בבית עם תמיכה טובה של הקהל, נעשה את המקסימום".

בני בן זקן במסיבת העיתונאים (רדאד ג'בארה, ONE)

בני בן זקן במסיבת העיתונאים (רדאד ג'בארה, ONE)

על היריבה: "אני פחות רוצה להתייחס בהערכות לגבי מצבה של באר שבע. היא קבוצה טובה. אנחנו משחקים בבית, עם תמיכה גדולה של הקהל, התוצאות האחרונות בבית היו טובות, ואנחנו רוצים להמשיך במומנטום. הפגרה הגיעה בזמן, הקבוצה התחילה מוקדם את העונה עם המשחקים בליגה האירופית. מרוכזים בעצמנו ורוצים לעשות את המקסימום".

על משחק ההגנה של בית"ר: "משחק ההגנה הוא של כל הקבוצה, אם הקבוצה תהיה מחוייבת. מאוד מקווים שאנחנו מגיעים אחרי הפגרה ונציג משחק הגנתי טוב יותר".

על ההרכב: "ברמה העקרונית רוב ההרכב דיי סגור, כמובן שיש שינויים שאפשר לשקול, יש מספר אפשרויות שנחשוב עליהם. קונטה מגן ימני שישיחק בעונה שעברה כך, הוא יכול להיות גם בלם מצוין. נבחר את ההרכב הכי טוב שאנחנו יכולים".

ההתמודדות עם טוני וואקמה: "אני חושב שבאר שבע ביום נתון יכולה להבליט בכל עמדה שחקן טוב. פעם וואקמה ופעם שחקנים אחרים. את הפרטים הקטנים נחליט לקראת המשחק".

חסרונו של עידן ורד: "אין ספק שעידן מאוד חשוב גם מבחינה מקצועית וגם חברתית, הוא איש חשוב למועדון הזה, מתגעגעים אליו. יש פה קבוצה מצוינת עם שחקנים ותיקים ומנוסים לא פחות זה התפקיד של כולנו להיות חזקים".

ההפסד של ב"ש ללוגאנו: "אי אפשר לדעת, יש הפסדים שעושים טוב לקבוצות ויש הפסדים שעושים רע, בדיוק בגלל זה אנחנו מרוכזים רק בעצמנו".

על המטרות: "בית"ר זו קבוצת צמרת, גם בשנתיים האחרונות, זה בדיוק מה שאנחנו רוצים לעשות. בשלב הזה המטרה היא להיות יותר טובים, להציג משחקים יציבים יותר, ולנצח משחקים שאנחנו מובילים בהם. רוצים להיות קבוצה שלמה יותר. זו המטרה כרגע".

איתי שכטר במסיבת העיתונאים (רדאד גבארה, ONE)

איתי שכטר במסיבת העיתונאים (רדאד גבארה, ONE)

לאחר מכן התייחס קפטן הקבוצה איתי שכטר למשחק ואמר: "אנחנו לא מופתעים, יודעים שיש יום וחצי עד המשחק, מקווים באמת שהאצטדיון יהיה מלא. זה משחק סופר חשוב בשבילנו, יודעים מול מי אנחנו משחקים, מדברים הרבה על האיכות והכוח של באר שבע, זו קבוצה עם אופי מאוד חזק. אנחנו נצטרך להיות מוכנים מחר מהדקה הראשונה וכמובן עד הסוף, זו קבוצה שגם אם היא נקלעת למצב פחות טוב היא יודעת איך לצאת ממנו".

על הלחץ: "מלחיץ לשחק בבית"ר ירושלים, תמיד צריך להוכיח את עצמך. אנחנו רוצים את טדי מלא כל משחק, זה הדבר הכי טוב בשבילנו, הקהל נותן כוח ועוצמות שלפעמים אנחנו לא יודעים איך להגיע איתם. בטוחים שתהיה אווירה מחשמלת. אני קורא מפה לאוהדים שעוד לא קנו כרטיס להגיע לאצטדיון, אנחנו צריכים אתכם".

על הניצחון הקודם מול ב"ש בגביע הטוטו: "אני תמיד אומר שכל משחק שונה מהמשחק האחר, מה שהיה בגביע הטוטו זה היה מזמן, למרות שהייתה אווירה מדהימה וניצחון טוב. מחר זה משחק שונה לגמרי. גם המשחק שהם הפסידו בו האירופה, לא קשור למחר. נצטרך להסתכל על באר שבע ולדעת שזו קבוצה מסוכנת. אם אתה עוזב אותם לשנייה או לא מרוכז הם מענישים אותך. קבוצה ברמה הכי גבוהה שיש שעשו קמפיין גדול באירופה. אנחנו בית"ר ירושלים, מועדון גדול וצריכים לתת להם את הכבוד".

שחקני בית"ר חוגגים מול ב"ש בגביע הטוטו

שחקני בית"ר חוגגים מול ב"ש בגביע הטוטו

על חסרונו של ורד: "עידן ייחסר לא רק לי, אלא לכל הקבוצה. אחד השחקנים החשובים. בית"ר זה מועדון גדול שצריך לדעת להתמודד עם דברים כאלה, אני רוצה לאחל לו רופואה שלמה. להיות קפטן בית"ר זה להוציא מעצמך את המקסימום בכל אימון ומשחק. אני מקווה לעשות את זה כמו שאני עושה את זה בתקופה האחרונה. יש לי קבוצה חזקה מאחורי, מקווה שנעשה את זה"

על חשיבות המשחק: "בבית"ר כל משחק הוא משחק עונה, כל משחק הוא חשוב. כמובן מול קבוצה שאנחנו מתמודדים איתה בצמרת, מחר זה משחק שיכול לדחוף אותנו קדימה, במיוחד עם הקהל שלנו".

איתי שכטר במסיבת העיתונאים (רדאד גבארה, ONE) בני בן זקן במסיבת העיתונאים (רדאד ג'בארה, ONE) bs3t7813