בלי עין הרע: בית"ר ירושלים ניצחה 1:2 את הפועל מרמורק ועלתה לרבע הגמר

בלי עין הרע: בית"ר ירושלים ניצחה 1:2 את הפועל מרמורק ועלתה לרבע הגמר

כתב: hagar


אנתוני וארן (19, 26) הרשית פעמיים תוך שבע דקות והעניק לצהובים שחורים את היתרון, ניקולאי דיולגארוב (32) צימק עם בעיטה חדה מחוץ לרחבה עבור האדומים שניסו למצוא את השוויון במחצית השנייה אך ללא הצלחה. בשלב הבא: הפועל כפר סבא


מאת רועי נעים
צילום ליאת אבשלומי


לאחר הניצחון הגדול 2:4 על בני סכנין, מארחת בית"ר בשעה זו את הפועל מרמורק מהליגה הלאומית, זאת במסגרת שמינית גמר גביע המדינה.

מרמורק הגיעה לשלב הזה אחרי ניצחון 1:3 על הפועל כאוכב בסיבוב ח' ואחרי שהביסה 0:5 את הפועל ראשון לציון בליגה, לעומתה בית"ר הדיחה בסיבוב ח' את אותה ראשל"צ כשניצחה אותה 1:2 מצמד של אנתוני וארן.

מאמן בית"ר, בני בן זקן, נאלץ להסתדר בהרכב ללא מספר שחקנים. ז'אורז'יניו וקלטינס הפצועים, חן עזרא ובריהון החולים, ועידן ורד שנמצא בתהליך החלמה. בקישור הוצב לראשונה אור וקנין הצעיר, לצידו של קלאודיו הוותיק, ואריק סאבו שב להרכב לאחר עונש ההרחקה שריצה.

אנתוני וארן חוגג (ליאת אבשלומי)

אנתוני וארן חוגג (ליאת אבשלומי)

החצי הראשון נפתח טוב עבור בית"ר כאשר כבר בדקה ה-19 אנתוני וארן נגח פנימה את הראשון שלו אחרי הגבהה מדויקת של קלאודיו. שבע דקות חלפו ושוב וארן היה במקום עבור הצהובים שחורים כאשר השתלט על ריבאונד שניתז מהמשקוף אחרי בעיטה של הייסטר, וגלגל פנימה את השני שלו ושל בית"ר. חניכיו של ניסן יחזקאל הצליחו לחזור למשחק כאשר ניקולאי דיולגארוב הבולגרי בעט מחוץ לרחבה ברגל שמאל לפינה הימנית של קליימן ופנימה. מרמורק ניסתה להשיג את השוויון במחצית השנייה והרבתה לבעוט מרחוק אך לא הצליחה למצוא את הרשת. בסיום מנצחת בית"ר 1:2 ועלתה לרבע גמר הגביע, שם תפגוש את הפועל כפר סבא.

שחקני בית"ר חוגגים

שחקני בית"ר חוגגים (ליאת אבשלומי)

מהלך המשחק

מחצית ראשונה

המשחק נפתח בשליטה של בית"ר, אך שתי הקבוצות לא הצליחו להגיע למצב ממשי ליד השער.

דקה 19, בית"ר עלתה ליתרון: כדור עומק של קלאודיו לתוך הרחבה הגיע לראש של אנתוני וארן שהמשיך נהדר לרשת וקבע 0:1.

דקה 26, בית"ר עלתה ל-0:2: שבע דקות חלפו מהגול הראשון והצרפתי של בית"ר השלים צמד. בעיטה חדה של הייסטר פגשה את המשקוף ונהדפה אל מספר 25 שהשתלט על הכדור וגלגל אותו לרשת בקלות.

אנתוני וארן חוגג (ליאת אבשלומי)

אנתוני וארן חוגג (ליאת אבשלומי)

דקה 32, מרמורק צימקה ל-1:2: כדור שהוגבה למרכז החרבה הבית"רית נהדף החוצה ודיולגארוב הגיע ראשון ושחרר בעיטה חדה לפינה הימנית של קליימן ולרשת.

דקה 39: ניראל מחפוד קיבל כדור באגף ימין, חתך למרכז ושחרר מ-25 מטרים בעיטה ברגל שמאל אבל הכדור שלו הלך קצת מעל השער.

אריק סאבו מול ים ששון (ליאת אבשלומי)

אריק סאבו מול ים ששון (ליאת אבשלומי)

דקה 42: מרמורק כמעט והשיגה את השוויון כאשר יצאה למתפרצת ושוב היה זה הבולגרי של דיולגארוב שבעט הפעם בשמאל אבל בוריס הגיב טוב והדף את הכדור.

מחצית שנייה

דקה 46: עם פתיחת המחצית השנייה מרסל הייסטר קיבל כדור טוב בתוך הרחבה אך לא הצליח להכניע את השוער.

דקה 54: איבוד כדור של הגנת בית"ר הגיע לרן רובין שבעט בשמאל מחוץ לרחבה והכדור שלו חלף סמוך למשקוף והחוצה.

אנטואן קונטה עם הכדור

אנטואן קונטה עם הכדור (ליאת אבשלומי)

דקה 65: אופיר קריאף שנכנס כמחליף הוריד עם החזה לאנטואן קונטה שניסה את מזלו מ-25 מטרים אבל איתמר ישראלי לא התקשה וקלט את הכדור.

דקה 67: חילופי מסירות בין וארן לסאבו הסתיימו עם בעיטה של הסלובקי מחוץ לרחבה היישר לידיים של השוער.

אופיר קריאף מחליך מסירות עם אריק סאבו (ליאת אבשלומי)

אופיר קריאף מחליף מסירות עם אריק סאבו (ליאת אבשלומי)

דקה 75: אנתוני וארן כמעט והשלים שלושער. הצרפתי קיבל כדור מקריאף, דהר קדימה ובעט נהדר ברגל שמאל, אך שוער מרמורק זינק נהדר והדף את הכדור.

דקה 94: קליימן הדף בעיטה מחוץ לרחבה וגד עובדיה המחליף הגיע ראשון לכדור אך החמיץ מקרוב.

סיום בטדי: בית"ר משיגה את הניצחון ומעפילה לרבע הגמר, שם תתארח אצל הפועל כפר סבא במשחק הראשון ותארח בטדי את משחק הגומלין.

אנתוני וארן חוגג (ליאת אבשלומי) שחקני בית"ר חוגגים אנטואן קונטה עם הכדור אריק סאבו מול ים ששון (ליאת אבשלומי) אופיר קריאף מחליך מסירות עם אריק סאבו (ליאת אבשלומי) אנתוני וארן חוגג (ליאת אבשלומי) שחקני בית"ר חוגגים עם אנתוני וארן (ליאת אבשלומי) 22814313_884925341682770_3703863181588283319_n