קלינגר לקראת סכנין: צריך להפוך את המפגש הזה לספורטיבי, כל התעסקות אחרת לא נכונה ולא צריכה לחדור אלינו

קלינגר לקראת סכנין: צריך להפוך את המפגש הזה לספורטיבי, כל התעסקות אחרת לא נכונה ולא צריכה לחדור אלינו

כתב: hagar


מאמן הקבוצה דיבר במסיבת עיתונאים לפני המשחק מול היריבה מהמגזר (שבת, 20:30) והתייחס בין היתר גם להגעתו של בניון: "יוסי נטמע בחדר ההלבשה בצורה הטובה ביותר". שיימן: "בכל משחק רוצים את שלוש הנקודות ולא כ"כ אכפת לי מי היריבה"


מאת מערכת האתר הרשמי


בית"ר ירושלים תצא למשחק חוץ חשוב בדוחא מול בני סכנין, זאת במסגרת המחזור ה-17 בליגת העל. כנהוג, הקבוצה ערכה מסיבת עיתונאים לקראת ההתמודדות, בה לקחו חלק מאמן הקבוצה ניר קלינגר ושחקן הקבוצה שמואל שיימן.

תחילה התייחס קלינגר לצירופו של יוסי בניון לסגל: "בניגוד לדרכי, אני יכול להגיד שיוסי נטמע בחדר ההלבשה בצורה הטובה ביותר, זה היה קל בשבילו ובשביל הקבוצה. שמחים שהוא איתנו ואני מאמין שזה ייתן לנו עזרה בכמה מימדים. גם מקצועית וגם מנטלית. לגבי שאר העסקאות, החתמות ופרסומים – כדרכי, אני לא רוצה להתייחס, בטח יומיים לפני משחק חשוב, לדברים שלא קשורים למשחק, ולכן אני מבקש רק על כדורגל".

החתמת בניון: "זה גם מקצועי. יוסי ראוי אחרי קריירה כ"כ מפוארת ורצון כזה עז להמשיך לשחק, אני בטח לא אהיה זה שאמנע את זה ממנו. אמרתי את זה גם בהודעה שלנו, ברגע שמשה חוגג פנה אליי, כל עוד זה לא בא על חשבון החתמות אחרות שאני צריך, נתתי לזה אור ירוק, לחצתי לו יד ואמרתי לו תביא אותו. באהבה וברצון. מה שחשוב לי להגיד זה שבתקופה האחרונה, בחודש האחרון, בית"ר זה מועדון מתוקשר ומעניין כל כך הרבה אנשים".

יוסי בניון מצטרף לבית"ר (ינון פוקס)

יוסי בניון מצטרף לבית"ר (ינון פוקס)

העסקה עם חדרה: "אני לא חושב שהייתי איפשהו לא ברור. כל מה שלא קשור למשחק עם סכנין. צריך לכבד גם את חדרה, אין לי מה להגיב כי אני לא יודע מה נכון ומה לא נכון. לא הייתי שופט אף אחד. זה הכל כיף להתעסק בזה בתקשורת, אנחנו לא ניתן לשום דבר להסיט אותנו. אני מעריך את השחקנים ורואה את הרצון שלהם להצליח ולשמור את המחויבות למועדון. הדברים יתבהרו בקרוב ולא תצטרכו לשאול אותי".

המשחק מול סכנין: "אני חושב שנכון שאנחנו מנצחים בחוץ בחודש האחרון, אנחנו מתפקדים טוב. זה לא אומר שאנחנו לא מתפקדים טוב בבית. היו לנו משחקים ודקות מצוינות בכל הארבעה שלא ניצחנו. היו שלוש תוצאות תיקו וגם ההפסדד למכבי היה המשחק הכי טוב שלנו. התוצאות יגיעו. היו גם דברים שדיברתי עליהם מספיק שלא קשורים למשחק עצמו, כמו טעויות כאלה ואחרות, עברנו את זה כבר ואנחנו צריכים להתמקד בלראות איך ממשיכים להביא נקודות ושומרים על יציבות. כשנגיע למשחק הבא בטדי אני מקווה שנדע לעבוד על העניין המנטאלי או על העניין מקצועי-פסיכולוגי, כדי לעבור את המשוכה הזאת ולהתחיל לנצח בטדי".

אוהדי בית"ר בדוחא (ליאת אבשלומי)

אוהדי בית"ר בדוחא (ליאת אבשלומי)

היריבות עם סכנין: "בדיוק כמו שהיה עם הפועל ת"א. גם זה היה משחק טעון, הקהל הגיע יום יומיים לפני ודחף ועודד ולחץ וזה לא השפיע על השחקנים, הם תפקדו יפה מאוד. אני חושב שגם הפעם, צריך להפוך את זה למשחק ספורטיבי ולהתרכז בזה, ואז באמת יהיה לנו סיכוי הרבה יותר טוב. כי כשאנחנו ממוקדים במה עושים על המגרש ולא במסביב, והייתה לנו חזרה גנרלית במשחק מול הפועל ת"א, לקחנו את זה כמו שצריך ולא נתנו לזה לתת איזשהי הסחת דעת, ורק מקצועית, ונצטרך לעשות את זה גם הפעם".

יוסי בניון ועידן ורד באימון (ינון פוקס)

יוסי בניון ועידן ורד באימון (ינון פוקס)

המצב בטבלה: "אני לא נביא, הליגה צפופה, ואמרתי את זה גם אחרי ההפסד נגד מכבי בגביע וגם אחרי ניצחון על חדרה. מה שחשוב זו היכולת, ואם נהיה במגמת שיפור אז התוצאות יהיו טובות. אנחנו בדרך הנכונה מבחינת יכולת ואסור לנו להוריד כמו שקרה נגד הפועל חיפה. זה היה משחק טיפה טיפה פחות טוב. מבחינת הנתונים שמרנו על אותו קו שאני מחפש כמאמן. לא צריך לחפש איזה ניצחון בפוקס כמו שחשבנו לפני חודשיים, זה לא שם. עשינו עבודה ואנחנו צריכים לשמור עליה".

תפקודו של עידן ורד: "המספרים של עידן ורד הם יחסית לפתיחת העונה ולתקופה שהייתה בביתר וכל המסביב, המספרים הם בסדר גמור. ברור שהוא דורש מעצמו הרבה יותר. אין ספק שהוא גם הקפטן וגם אחד המנהיגים של הקבוצה. אני לא מודאג לגביו בכלל. אני רואה את העבודה שהוא עושה. הוא נוגע תמיד ברף העליון של הריצה, של כמות הספרינטים. הנתונים שלו מצויינם. זה יכנס ויילך לו יותר. אני לא מודאג לגבי עידן. הוא יכול לתת הרבה יותר שערים והוא ייתן, אבל זה לא מתבטא תמיד בגולים ובישולים. סומכים עליו".

שמואל שיימן: "תמיד יש התרגשות, אבל אני רואה את זה כמשחק רגיל"

מגן הקבוצה שמואל שיימן התייחס גם הוא למשחק בשבת: "משחק חשוב, תמיד יש התרגשות. אני אישית רואה את זה כמשחק רגיל. כמו שראיתי את הפועל ת"א וכמו נגד הפועל חיפה. בכל משחק רוצים את שלוש הנקודות ולא כ"כ אכפת לי מי היריבה. אני לא מסתכל על סכנין, אנחנו בתקופה טובה, הפסדנו משחק אחד נגד מכבי ת"א בגביע וחוץ מזה לא הפסדנו, היה לנו רצף של שלושה משחקים שלא קיבלנו גול. עכשיו חבל שקיבלנו, אבל אנחנו נראים טוב".

2ff64f69-ca5a-405d-a7ab-7b438e293ac3

שמואל שיימן במסיבת העיתונאים

הביקורות: "אני 11 שנה כדורגלן, שמונה שנים בארץ, ומתוך השמונה עברתי שבע שהם רק ביקורת. חוץ משנה שעברה בהפועל חיפה, תמיד הייתה ביקורת. הביקורת מבחוץ וזה לא מעניין אותי. מה שבתוך הקבוצה ומה שאומרים לי בפנים, זה מה שחשוב לי. מה שבחוץ לא מעניין, שיגידו מה שרוצים".

שיתוף הפעולה עם ניר: "זה לא אני אישית. זאת ההגנה כולה. סיימנו את הסיבוב עם ההגנה הגרועה בליגה. התחלנו טוב מאוד את הסיבוב השני מבחינת הגנה. אני יודע שבית"ר זאת קבוצת התקפה, אבל אני בראש שלי שחקן הגנה, אתה קודם כל בונה יסודות, וזה בהגנה".

אוהדי בית"ר בדוחא (ליאת אבשלומי) יוסי בניון ועידן ורד באימון (ינון פוקס) 39020edf-56a1-427e-b9c1-9711d8e53efb 2ff64f69-ca5a-405d-a7ab-7b438e293ac3