קלינגר לקראת מכבי חיפה: מחובתנו להחזיר את בית"ר לצמרת

קלינגר לקראת מכבי חיפה: מחובתנו להחזיר את בית"ר לצמרת

כתב: hagar


מאמנה החדש של הקבוצה ערך את מסיבת העיתונאים הראשונה שלו לאחר שמונה לתפקיד בשבוע שעבר, והתייחס למשחק החוץ הקרוב מול הירוקים מהכרמל: "חשוב שניראה כמו קבוצה. סומך על השחקנים"


מאת מערכת האתר הרשמי


בית"ר ירושלים תצא מחר (שני, 21:00) למשחק חוץ בסמי עופר מול מכבי חיפה, זאת במסגרת המשחק שינעל את המחזור העשירי בליגת העל.

מאמן הקבוצה, ניר קלינגר, ערך מסיבת עיתונאים לקראת המשחק ואמר: "אני אמנם רק חמישה ימים מעביר אימונים, אבל התחברתי מאוד מהר לאנשים, למועדון, לשחקנים, לצוות. אלו החלקים היותר טובים שלי. אני מתחבר מהר. עבדנו קשה. ניסיתי כמה שיותר להבין מה קרה ולמה, ושנית, מה קדימה. לנסות להבין את המערכת והשחקנים. לדלות פרטים. היה חשוב לי לעבוד יותר שעות, ללמוד ולהבין. למדתי די הרבה, לא הכל. בטוח שיש דברים שאדע בעתיד הקרוב. מרגיש טוב. מרגיש בנוח. אתגר גדול. לקחתי את האתגר בלב שלם. המצב נתון. בטוח ביכולות לעשות את שינוי המומנטום או התפיסה. זה מועדון ענק והזדמנות בשבילי לאמן מועדון ענק אחרי שלפני 14-15 שנה עזבתי את מכבי תל אביב אחרי 3.5 שנים. אני חוזר לקדמת הבמה. הסיטואציה שונה".

השינוי שדרוש לקראת חיפה: "מחובתי לשנות משהו שלא עבד. אחד הדברים הראשונים שדיברנו לאורך השבוע האחרון, ארצה לראות את השחקנים מחויבים, במיוחד אחרי מה שקרה במשחק האחרון. התנאים של הקבוצה אדירים. כל דבר שמתבקש מקבוצה מקצוענית – יש. אנחנו צריכים לספק את הסחורה. מצפה לשינוי קיצוני בגישה ובמחויבות במגרש. מתחילים משם ולאט לאט עניינים טקטיים ומערכים. אני בא עם אנרגיה טובה. זה בית”ר ירושלים. קבוצה שצריכה להיות בצמרת. מחובתנו להחזיר את בית"ר לצמרת".

באיזה מצב קיבלת את הקבוצה: "יהיו חסרים מספר שחקנים. באתי עם דף חלק. לא מתכוון להגיד את דעתי בנושאים מקצועיים על מה שהיה. מנסה כמה שיותר לדבר לדבר עם שחקנים כדי לתקן את מה שלא עבד. הקבוצה נמצאת במקום האחרון בליגה, עם זה אי אפשר להתווכח. ראיתי קבוצה שרוצה. האימונים היו טובים, אימונים של תשוקה. ראיתי אנשים שרוצים להצליח. אין מבחינתי תירוצים. כרגע הולכים עם השחקנים שנמצאים בסגל והם הכי טובים מבחינתי. לא רוצה שידברו על מה היה. אף אחד מהשחקנים לא אמר מילה רעה על גיא".

המטרות: "זה מורכב. קשה להציב מטרות למאי או לסיום הליגה הסדירה. אני חמישה ימים פה. המטרה הראשונית, המיידית היא לייצב את הקבוצה, את משחק ההגנה, את היכולת הטקטית. צריכים לצבור נקודות ואחרי תקופת הביניים צריכים לראות איפה אנחנו נמצאים ואז נוכל לפרוס את המטרות לטווח הארוך".

המשמעות של ערן לוי "אימנתי את ערן. גם אם יש לי דברים לא נעימים להגיד אני אומר. האימונים הם הכי חשובים לי. לא יכול לבחון את ערן, עידן או איינבינדר על פי מה שהיה, אלא על פי שבוע האימונים האחרון. שחקן בכושר טוב, מלא ביטחון. לכן החלטתי שערן יהיה בהרכב וישחק וייתן את הדברים הטובים שיש לו. ככה ימדדו כל השחקנים. לא מרגיש צורך שיש שחקנים שחייבים לשחק. האימונים מדברים אליי הכי הרבה".

ההגעה של ערן לוי לבית"ר: "ככה זה אצלנו במדינה. כל אחד מפריח לאוויר מה שבא לו. שנינו יודעים את האמת. כשהוא חתם בבית"ר אז איחלתי לו בהצלחה וכתבתי לו 'אני לא מאמין לך' כי זה היה קרוב לסגירה בהפועל חיפה".

העזיבה של הפועל חיפה: "לא היה פשוט (לשתוק). לפעמים עדיף לקחת אוויר, לא להקשיב יותר מדי. אספר לכם את סיפור הצפרדעים, הטבעתי חותם בהפועל חיפה. הלכתי קדימה. אני בשלב אחר בקריירה".

המשחק מול מכבי חיפה: "חשוב שניראה כמו קבוצה. סומך על השחקנים. אנחנו יודעים שהמשחקים האלה גדולים וסוערים חשוב שנפתח ברגל ימין".