קלינגר לקראת ב"ש בטרנר: "קרב חשוב עבור שתי הקבוצות. עשינו דרך משמעותית ונגיע מוכנים"

קלינגר לקראת ב"ש בטרנר: "קרב חשוב עבור שתי הקבוצות. עשינו דרך משמעותית ונגיע מוכנים"

כתב: hagar


 בית"ר ירושלים תצא מחר (שני, 21:00) לטרנר למשחק חשוב ותנסה להתקרב לתמונת הפלייאוף העליון, המאמן: "בית"ר צריכה להיות קבוצה שיוזמת ושולטת במשחק", איתמר ניצן: "לא חושב שאפשר לזלזל בהפועל באר שבע"


מאת מערכת האתר הרשמי


לקראת המשחק שינעל את המחזור ה-23 בליגת העל בו תפגוש הקבוצה את הפועל ב"ש בטרנר, בית"ר ערכה מסיבת עיתונאים בהשתתפות מאמן הקבוצה ניר קלינגר ושוער הקבוצה איתמר ניצן.

"ברור שזה קרב חשוב עבור שתי הקבוצות. עשינו דרך משמעותית ונגיע מוכנים" אמר קלינגר, "אנחנו סומכים על הניסיון שיש לנו בקבוצה ועל העבודה שעשינו בתקופה האחרונה. זה צריך לבוא לידי ביטוי, אני מקווה מאוד שכבר מחר במשחק".

עתידו במועדון: "אני לא האישיו פה, מה שחשוב זאת בית"ר ירושלים. כשאני קיבלתי את הקבוצה במחזור התשיעי, לא חשבנו בכלל על קטע של פלייאוף עליון. הייתה בעיה קשה מאוד בקבוצה. מבחינת ארגון, סדר, ספיגות. הדרך הייתה ארוכה. היו במהלך התקופה הזאת גם פספוסים, אבל אין ספק שאם היינו מצליחים לייצר עוד 4-5 נקודות בשמונה המשחקים הראשונים, אז או שלא הייתי המאמן, או שהיינו עמוק בפלייאוף העליון. זאת אומרת שהנקודות האלו שבי"תר יכולה הייתה לצבור במשחקים הראשונים, היו יכולים לתת לנו את השקט, אבל זה לא קרה".

60183182-7c58-4fb4-a513-8e8ba2643a5a

ניר קלינגר. "אני לא האישיו פה" (ליאת אבשלומי)

"לגבי דיבורים, כולנו פה לא מהיום בכדורגל ואנחנו יודעים שיש אינטרסים כאלה ואחרים למי שמייצר את השמועות האלה. כל אחד שיעשה את העבודה שלו. אני חושב שמה שחשוב זה בית"ר ירושלים ולא העתיד שלי. באתי לפה בידיעה ברורה שיש לי המון עבודה, מהמקום הכי נמוך שיש. אני יודע שאנחנו במחזור ה-23 של העונה ויש סיכוי. נשארו עוד ארבעה משחקים, אבל המשחק הזה הוא גולת הכותרת, ושם הקבוצה צריכה לעשות את העבודה שלה ולא להתעסק ברכילויות ושמועות. אני גאה להיות מאמן בית"ר ירושלים, ואני מקווה שבסוף הדרך מי שיצטרך להעריך או שלא, יעשה את זה. מבחינתי מה שחשוב זאת הקבוצה".

עוד הוסיף בנושא: "אני לא הגבתי, שאלתם ואני עונה בכנות. אני לא מעניין פה, מה שמעניין זה בית"ר ירושלים שזה מועדון ענק שצריך להיות שם. זה שהיו חסרים לנו מלא נקודות בהתחלה, מה לעשות? המצב לא היה טוב והקבוצה עברה דרך ותהליך מעולה, בכל מיני פרמטרים. אם נסתכל על נתונים של בודדים ושל קבוצה במהלך 15 משחקים שאני מאמן את הקבוצה, זה תהליך שהוא די מהיר. אבל הוא עבר איזשהם מהמורות בדרך. אני לא מחפש שום דבר אישי. אני רוצה שבית"ר ירושלים תהיה בפלייאוף העליון. זה מונח לפנינו, אבל זה לא קל. אני רוצה שהקבוצה תגיע לפלייאוף העליון בכוח, במאמץ. אם חלילה לא, זה יהיה מבאס מאוד, אבל זה המצב".

שחרורו של יאקוב סילבסטר: "אני לא נוהג לדבר על שחקנים שלא קשורים לעניין. אני מברך את יאקוב על הגולים שהוא הבקיע אתמול, הם עזרו לנו מאוד. 'משנה מקום משנה מזל' זה לא העניין. יאקוב סילבסטר הוא בדיוק החלוץ שמתאים לסגנון המשחק של בני יהודה. הוא לא חלוץ רחבה 9 שזה מה שבית"ר צריכה. הוא מצוין למתפרצות וראינו את זה אתמול. בית"ר צריכה להיות קבוצה שיוזמת ושולטת במשחק, ולכן העדפתי את אנתוני וארן, זו זכותי המלאה".

ההרכב שתורגל: "אני מתרגל אותו בשיטות שלי, יש משחקים שצריך לדעת להתכונן אליהם. זה משחק מאוד מיוחד, יהיה פה משקל חשוב למי ישחק ואיך נשחק. כדאי שאנחנו נשמור את הדברים אצלנו. בכל מועדון ובכל קבוצה יוצאים החוצה כל התרגולים. זה לא משחק שאתה רוצה שהיריב שלך יידע איך אתה משחק ומה אתה מתכנן. בקריירה שלי הגעתי למשחקים מכריעים וידעתי לעשות את ההתאמות שלי בהכנה השבועית. מקווה מאוד שההרכב שיעלה מחר יהיה הרכב טוב, שצריך לייצר משהו עבור בית"ר ירושלים ואני באמת שומר את זה קרוב לחזה".

גדי קינדה באימון (ארנון בוסאני)

גדי קינדה באימון (ארנון בוסאני)

שינויים בהרכב: "יש שני שינויים כפויים לצערי. ספגנו מכה קשה נגד מכבי חיפה. וארן לא יכול לשחק במשחק הזה ואולי גם במשחק הבא. וגם קונטה שגרם להרבה שינויים בקבוצה. זו מכה קשה, אבל אנחנו בית"ר ירושלים ונצטרך להסתדר בהתאם. הצוות עושה עבודה יומיומית כדי להכשיר אותם לשבועות הבאים. יש סגל מספיק רחב, ונמצא את הפתרונות. אין עניין של הפתעות בהרכב, נחכה למחר. לא נשים את איתמר ניצן חלוץ".

חזרתו של אינברום: "אור חזר רק לאימוני ריצה. זאת אגב עוד מכה קשה שספגנו. שחקן שהביא לנו מספרים יפים מאוד. ידענו שההיעדרות שלו תהיה יותר מחודשיים. הוא עדיין רק בריצות קלות ולא הגביר קצב של אימונים. לדעתי שבועיים-שלושה והוא יהיה כשיר".

אור אינברום בועט פנדל (ינון פוקס)

אור אינברום בועט פנדל (ינון פוקס)

שוער הקבוצה איתמר ניצן השתתף גם הוא במסיבת העיתונאים והתייחס לגבי משחקי הנבחרת הקרובים: "כרגע המצב של בית"ר ירושלים לא נותן לי להתרכז בדברים האלה, וטוב שכך. אם וכאשר יגיע זימון אני אהיה הכי מאושר בעולם. כמו שניר אמר, אם אנחנו לא נעבור את המשחק הזה כמו שצריך, מעשית הסיכויים שלנו יהיו מאוד קלושים".

איתמר ניצן (ינון פוקס)

איתמר ניצן (ינון פוקס)

המצב של הפועל ב"ש: "כל משחק הוא נתון בליגה הזאת. לא חושב שאפשר לזלזל בהפועל באר שבע, בטח לא בטרנר. זה מועדון גדול שלקח את שלושת האליפויות האחרונות. אין לנו פריווילגיה להסתכל עליהם כאנדרדוג. נעשה את המקסימום כדי לנצח שם, זו לא תהיה משימה קלה בכלל. זאת עדיין באר שבע בטרנר, בוא לא נשכח".