קלינגר לקראת אשדוד: "אם נהיה גוש אחד אנחנו נצא מהמצב הזה"

קלינגר לקראת אשדוד: "אם נהיה גוש אחד אנחנו נצא מהמצב הזה"

כתב: hagar


בית"ר ערכה מסיבת עיתונאים לקראת המשחק מול הקבוצה של יובל נעים (שבת, 20:30), המאמן: "דיברנו על זה שזה באמת ההזדמנות האחרונה, אנחנו נגיע להוטים על המשחק". ניצן: "כל עוד אני אהיה השוער הראשון של בית"ר ירושלים אעשה את זה בגאווה"


מאת מערכת האתר הרשמי


רגע לפני המשחק מול מ.ס אשדוד במסגרת המחזור ה-20 בליגת העל, מאמן הקבוצה ערך מסיבת עיתונאים יחד עם איתמר ניצן והתייחס להתמודדות.

קלינגר אמר בתחילת דבריו: "כל העובדות נכונות, שני המשחקים הקרובים הם ההזדמנות האחרונה. אנחנו מודעים לכל ההיבטים, ואכן אני חושב שהמסר גם מבחינתי עבר לשחקנים למרות שהם יודעים את זה, אני מרגיש את עליהם. כן, אנחנו חייבים לנצח את המשחק הקרוב קודם כל, כדי באמת להשאיר איזשהו פתח להסתכל למעלה, ואם לא חלילה אז נצטרך להיזהר. אבל זה לא בלקסיקון שלנו. דיברנו על זה שזה באמת ההזדמנות האחרונה, אנחנו נגיע להוטים על המשחק".

תפקודו של עידן ורד: "רחשים זה בתקשורת. תקשורת תמיד רוחשת. אין שום סיכוי שעידן ורד יעזוב את בית"ר. שום רחשים לא הגיעו מצד בית"ר. יכול להיות שהיו גישושים, אני לא יודע על זה כלום. עידן ורד הוא הקפטן של בית"ר ירושלים ואני חושב שהוא אחד השחקנים המוכשרים שיש בארץ בתפקיד שלו, ככה אני רואה אותו. לצערי הוא קצת סובל מאחרי המשחק עם מכבי ת"א מאיזשהי מתיחה בשריר התאומים, אני מקווה שנוכל להשתמש בו במשחק הקרוב. באותו עניין, תפקידו של המאמן זה לתמוך בשחקנים שלו ולחזק אותם גם שהם בתקופה פחות טובה. וזה מה שאני מתכוון לעשות. בתקשורת זה חובתכם לבקר ולפרשן, אם זה מדברים נכונים ואם זה אינטרסים, זה לא קשור אליי ולקבוצה שלי. הייתי שחקן, אימנתי את רוב השחקנים הגדולים בדור הזה. תמיד תמכתי בשחקנים שלי ותמיד אמשיך לתמוך. אני רואה כמה כואב להם. הם עובדים ומשתדלים כולם ומשקיעים המון".

עידן ורד עם הכדור (ינון פוקס)

עידן ורד עם הכדור (ינון פוקס)

עוד הוסיף: "הנתונים של המשחק מול מכבי ת"א מעידים שבשום פרמטר למעט הכישרון לא נפלנו בשום פרמטר מבחינת לחימה ויציאה למעברים. נתקרענו בחלק האחרון, זה דבר שמאפיין אותנו בתקופה האחרונה, אבל כל האחריות עליי. אבל לא על השחקנים, אני רואה כמה הם רצים ומשקיעים. אני חייב להגיד שמכבי ת"א השנה היא קבוצה חזקה ומאומנת מאוד. אני לא רוצה להיות חלק מכל העליהום והתקשורת שמתנפלת עלינו ובעיקר על השחקנים שלכאורה לא מספקים את הסחורה. אני רואה את זה אחרת, יש תקופות שלא הולך. אני נותן גב לשחקנים שלי, יש נתונים מדעיים ואפשר למדוד הכל. קחו תראו את הנתונים ותראו שהשחקנים עבדו. בחלק הקדמי בקטע של האיכות וההחלטה האחרונה, שם אנחנו קצת בלחץ ולוקים. זה ישתחרר. בואו עליי, השחקנים שלי יקבלו את הגב, זה לא יעזור לאף אחד".

התפקוד בהתקפה: "זה בדיוק הדברים שדיברתי עליהם, זה לא שאני רוצה להחליף את כל החלק הקדמי. אנחנו לא משופעים בסגל בחלק הקדמי כמו מכבי שיכולה להחליף שחקן בשחקן ואף אחד לא ירגיש. הבעיה ברורה לנו ואנחנו לא מסתתרים ממנה. עובדים באימונים מו השער הרבה על קומבינציות בהתקפה. זה עניין של ביטחון ומשהו שצריך להשתחרר אצל אותם שחקנים שידעו לתת את המספרים. זה יגיע עם הזמן, והם יקבלו את התמיכה ממני ומהמועדון, הם יחזירו בחזרה. לפעמים שחקן הוא בלחץ, זה לא חוכמה ישר לשלוח אותו הביתה. אני לא עובד ככה, אני תומך בשחקנים שלי ואני מאמין בהם שזה ייצא יותר טוב במשחקים הקרובים".

אנתוני וארן נוגח (ינון פוקס)

אנתוני וארן נוגח (ינון פוקס)

שינויים בסגל: "אני מקווה שנצליח להביא תחליפים לפחות עוד חלוץ אחד לסגל, מקווה שאינברום יחזור בקרוב. הביקורת עליי היא נכונה ומוצדקת, אני מקבל אותה ולא בורח ממנה. כשהגעתי לביתר עשיתי את המהלך המתבקש. לפני חודש היינו במקום אחר, אפשר לראות שאחרי הניצחון על חדרה 0:3 היינו במקום אחר. ואז הגיעה התקופה הזאת של ארבעה משחקים שאנחנו לא מצליחים לנצח, ושם זה התגלגל למקום שמקצועית הביקורת היא נכונה ועובדתית, מכיוון שאנחנו עושים את הכל נכון עד שאנחנו מגיעים לשליש האחרון ושם אנחנו נתקעים, בגלל אולי הרצון והכמיהה הזאת לבשל ולהבקיע וזה אולי טיפה שן להם מעמסה על הכתפיים. פה זה עבודה, גם מנטאלית וגם מקצועית שאני צריך למצוא פתרונות לזה. אני מנסה למצוא פתרונות ואני אכן מקבל את הביקורת הזאת. אני חושב שצריך לתמוך בשחקנים והם יחזירו לנו".

חדר ההלבשה: "אני לא אימנתי פה במהלך הקריירה הארוכה שלי, עברתי בכמעט כל הקבוצות הגדולות. אני חושב שאחד הדברים החשובים בקבוצה כמו בית"ר ירושלים, שאנשים צריכים להבין שזה בית"ר ירושלים. המילה הנרדפת זה מחוייבות לקהל ומחוייבות למועדון הזה. אנחנו אחראיים למצב רוח של מאות אלפי אנשים. מה שניסיתי להעביר מסר לשחקנים הוא חד משמעי – מי שלא מוכן להיות מחויב לחולצה הזאת שהוא מקבל ולובש ב-1000 אחוז, אולי אין לו מקום בקבוצה הזאת. אבל זה המסר שלי, שכולם נהיה ביחד. שמחים או עצובים, רק ביחד. יש לנו מספיק שחקנים מנוסים שיש להם מנהיגות טבעית שהיו בקבוצות, סחפו קבוצות אחריהם, אמרתי להם שאני מצפה שיקחו את הדברים. שאני הייתי קפטן בנבחרת ובמכבי חיפה ות"א, הייתי לבד מסדר את חדר ההלבשה, ומי שלא היה מתיישר היה מקבל שתי סטירות. זה יהיה, זה מנהיגות, זה זמן למנהיגות ולקחת אחריות. אני לוקח אחריות על המצב הזה באופן מלא. אין בעיה עם ביקורת, אבל השחקנים נותנים ורוצים. בפרמטרים שאני בודק אני רואה רצון ואי אפשר לטעון אחרת. אני לא אנטוש אף אחד ולא אשנה את דרכי גם אם אצטרך לשלם בתפקיד שלי. נכונים לנו ימים יפים כי הייתה תקופה של יציבות והיה חסר לנו רק הכיף".

המעמד שלו: "אף פעם לא חושש למעמד שלי. זה מקצוע שעברתי בו הכל, אני חושב שלמאמן אסור להתעסק בזה, אלא ללכת בדרך שלו ועם האג’נדה שלו. הדינמיקה היא משעשעת, כי לפני חודש אתה מלך והיום כלום. מרקו בלבול היה מלך לפני חודש ואחר כך הוא כבר לא. מנסים לייצר דרמות מבלי לשבת בכיסאות שלנו המאמנים אפילו יום אחד, ככה שאי אפשר להעביר עלינו ביקורת. אני יודע מה אני שווה ומה אני מסוגל לתת. הייתי בכל הרגעים הגדולים בכדורגל הישראלי ובנבחרת. זה מקצוע קשה ומי שלא יכול להתמודד עם הלחץ שלא יהיה במקצוע הזה. זה עולם אכזרי ואני מקבל אותו באהבה. אני רואה את האימונים ומקבל את התחושות מהאימונים. אני רוצה אנשים שרוצים לטרוף. אם אין את הווייב הזה, אני לא רוצה את השחקנים הללו. שחקנים שכן רוצים להשתפר אני מקבל אותם בזרועות פתוחות".

המשחקים בטדי: "אני יודע שאנחנו מאכזבים את הקהל שלנו, מבחינת תוצאות. הגרעין שמגיע גם לאימונים לא רואה את זה כמו שאנחנו חיים את זה ביום יום. האוהדים של בית"ר ירושלים ידעו הרבה תקופות יפות וגם קשות, אבל תמיד תמכו בקבוצה גם שהם היו מאוכזבים. אני חושב שהחיבור הזה יכול להיות הרבה יותר אדוק, לגלות יותר סובלנות. למרות שאנחנו מודעים לאכזבה. אם נהיה גוש אחד אנחנו נצא מהמצב הזה. האנרגיה היא דבר חשוב והאנרגיה שאנחנו מקבלים מהקהל מאוד חשובה. עם כל האכזבה אפשר לקחת עוד נשימה ולתת לנו עוד פוש כדי שהדברים יילכו יותר טוב בטדי".

ניצן: "אם נחבר שני ניצחונות הכל ייראה בצורה שונה"

איתמר ניצן לקח גם הוא חלק במסיבת העיתונאים ואמר: "המשחק הזה הוא פרשת דרכים שעומדת לפנינו. ניצחון יכול לצייר מציאות אחרת ואנחנו מודעים לחשיבות של המשחק הזה, נבוא מוכנים".

צירוף שטקוס: "מהצד אני מרגיש שיש לי פידבק, חד משמעית, וזה מתבטא בדקות המשחק שלי. התפקיד שלנו מאוד דינאמי, כל עוד אני אהיה השוער הראשון של ביתר ירושלים אעשה את זה בגאווה ובאהבה גדולה מאוד. אני מוכן לכל תרחיש ואני חלק מהקבוצה הזאת עד הסוף".

איתמר ניצן בחימום (ינון פוקס)

איתמר ניצן בחימום (ינון פוקס)

חדר ההלבשה: "מה שניר ניסה להעביר לנו זה בסה"כ בוסט של מוטיבציה ורצון להיות קבוצה אחידה ונוקשה. הוא חיפש את האקסטרה וזה מה שהוא ניסה להעביר. זה עבר חד וחלק".

המשך העונה: "כל משחק מייצר מציאות חדשה בבית"ר ירושלים. אם נחבר שני ניצחונות הכל ייראה בצורה שונה. הדרך הנכונה בעיני כדי להתרומם היא להסתכל רק למשחק הבא".

הלחץ בטדי: "זה אולי יושב לפני, אבל ברגע שעולים לחימום כל הדברים האלה נעלמים. אנחנו רוצים להתרכז בתוכנית המשחק שלנו. אם אתה בתור שחקן מתעסק בדברים האלה אז הראש שלך לא במקום הנכון. את פריביליגה להסתכל על הדברים האלה. צריכים להסתכל מול מי מתמודדים וכל התייחסות אחרת היא לא רצינית".

אנתוני וארן נוגח (ינון פוקס) איתמר ניצן בחימום (ינון פוקס) עידן ורד עם הכדור (ינון פוקס) bq5a4568 bq5a4557