קטן גדול: בית"ר ניצחה 0:1 את מכבי פתח תקווה ועלתה זמנית למקום השני

קטן גדול: בית"ר ניצחה 0:1 את מכבי פתח תקווה ועלתה זמנית למקום השני

כתב: hagar


למרות ריבוי פציעות על הדשא ומחוצה לו,  משחק של לחימה והקרבה מצד השחקנים העניק לקבוצה ניצחון חשוב הודות לשער בודד של יעקב בריהון (68). ביום חמישי: הפועל ראשון לציון בגביע


מאת עמית ברק
צילום: ליאת אבשלומי


בית"ר ירושלים עלתה אתמול (שבת) זמנית למקום השני בטבלה אחרי שניצחה 0:1 את מכבי פ"ת. הקבוצה הגיעה למחזור ה-16 לאחר ניצחון חוץ 1:3 על מ.ס אשדוד וקיוותה להמשיך במומנטום החיובי עם ניצחון בית בטדי נגד המלבאסים, שנמצאים בתקופה לא טובה מבחינתם, וממוקמים במקום העשירי בליגה במרחק של שבע נקודות מהקו האדום.

בני בן זקן נאלץ להתמודד שוב ללא מספר שחקני מפתח. עידן ורד עדיין שנמצא בתהליך החלמה לא היה בסגל, כמו גם יוסי בניון שעדיין לא היה כשיר במאת האחוזים. אליהם הצטרפו גם דוד קלטינס שנפצע במחזור הקודם ואריק סאבו המורחק.

שחקני בית"ר רגע לפני שריקת הפתיחה (ליאת אבשלומי)

שחקני בית"ר רגע לפני שריקת הפתיחה (ליאת אבשלומי)

מהלך המשחק

מחצית ראשונה

כבר מפתיחת המשחק בית"ר הראתה שליטה אך לא הצליחה לפרש את זה ליתרון. הזדמנות של יובל אבידור להקפיץ מעל קליימן מרחוק לא צלחה ולאחר דקה שכטר עלה גבוה לכדור חופשי של קלאודימיר אך נגח החוצה.

בדקה ה-11 כדור קרן מצד שמאל הגיע לרגליו של טל כחילה שבעט חזק מקרוב אך יציאה טובה של גיגי שלחה את הכדור לקרן נוספת. התקפת מעבר נוספץ של הקבוצה הביאה את אנתוני וראן חמצב הבקעה טוב אך הצרפתי לא היה חד מספיק וגיגי הדף טוב החוצה.

טל כחילה מנסה להכניע את צחי גיגי

טל כחילה מנסה להכניע את צחי גיגי (ליאת אבשלומי)

בדקה ה-30 חוסר תיאום בין צחי גיגי ורומאריו פירס יצר מצב נייח מתוך הרחבה לבית״ר לאחר שהשוער תפס בידו את הכדור ממסירה של פירס. שכטר הוריד להייסטר שבעט מתוך הרחבה אבל הכדור הלך לרשת החיצונית. 0:0 במחצית.

מרסל הייסטר בועט לרשת החיצונית

מרסל הייסטר בועט לרשת החיצונית (ליאת אבשלומי)

מחצית שנייה

החצי השני נפתח בעוד התקפה מסוכנת של בית״ר כאשר בדקה ה-49 חן עזרא השאיר כדור לז'אורז'יניו שנכנס כמחליף, אך הברזילאי פיספס את הכדור והחמיץ הזדמנות נהדרת להעלות את הקבוצה ליתרון.
בדקה ה-69 זה סוף סוף נכנס. קונטה פרץ באגף שמאל, העביר פס רוחב חזק לידיים של גיגי, אך השוער השמיט את הכדור ויעקב בריהון שנכנס כמחליף כמה דקות קודם לכן  ניצל את הטעות כדי לדחוק את הכדור לרשת. 0:1 בית״ר.

שחקני בית"ר חוגגים עם יעקב בריהון

שחקני בית"ר חוגגים עם יעקב בריהון (ליאת אבשלומי)

האורחים ניסו לחזור למשחק לאחר הגול של בית"ר ויזמו יותר במטרה להשיג את השוויון, אך מספר הזדמנויות ליד שערו של קליימן לא מצאו את הרשת. על סף שריקת הסיום בית"ר נותרה בעשרה שחקנים לאחר שז'אורז'יניו הכשיל את מנור סולומון במרכז המגרש וראה את הצהוב השני. למרות החיסרון המספרי ולא מעט שחקנים פצועים על הדשא, פ"ת לא הצליחה להשוות ואף כמעט ספגה בדקה ה-92 כאשר מתפרצת של בית״ר הסתיימה עם דריבל באחד על אחד של קונטה מול גיגי אך השוער מנע בגופו את השער השני.

אנטואן קונטה נעצר אצל צחי גיגי

אנטואן קונטה נעצר אצל צחי גיגי (ליאת אבשלומי)

ניצחון חשוב לבית״ר שמעלה את הקבוצה זמנית למקום השני בטבלה עם 33 נקודות, שתי נקודות פחות מהמוליכה הפועל חיפה.

אנטואן קונטה נעצר אצל צחי גיגי שחקני בית"ר חוגגים עם יעקב בריהון מרסל הייסטר בועט לרשת החיצונית שחקני בית"ר רגע לפני שריקת הפתיחה (ליאת אבשלומי) טל כחילה מנסה להכניע את צחי גיגי AAA00205