בית"ר ירושלים אינו מועדון אשר מסריו קשורים רק בכדורגל. את הפלטפורמה של המשחק והאהדה סביב המועדון המשחק, אנו מנתבים באופן מקודש גם לשיתוף פעולה עם הקהילה. הרי ידוע וברור לכל שהמותג הנקרא בית"ר ירושלים יכול לשמש במפתח קסמים ללב של כולם. לא מעט עמותות מסייעות לנו לזכות במצווה של עזרה לזולת ותמיכה ואולי הדוגמאות הבולטות ביותר הן- "גדולים מהחיים" ו"חברים בסביבה הוגנת".

לפני כשנה וחצי ובאופן מוצהר העדיף המועדון לעלות לשחק כשעל חולצות המשחק הלוגו של עמותת "גדולים מהחיים"- ולא עם שותף עסקי כזה או אחר אשר יניב הכנסה כלכלית לא מבוטלת. ב"גדולים מהחיים" מגשימים חלומות לילדים חולי סרטן ואנו במועדון החלטנו לאמץ את העמותה ולשתף פעולה עימה. באופן קבוע מבקרים אנשי העמותה והילדים המקסימים שלה במשחק הקבוצה יחד עם המשפחות שלהם, האושר והחיוך של אותם ילדים אינו נמדד בשום סכום ואנו מתאמצים לעשות ככל שניתן על מנת להקל ולסייע במסגרת המועדון להסב אושר ונחת ואולי לגרום ולו במעט לריפו אותה מחלה ארורה.

עמותה נוספת היא "חברים בסביבה הוגנת" - במועדון רואים כערך עליון את המלחמה באלימות והדרישה להוגנות ושוויוניות בתחום הספורט, שחקנינו וראשי המועדון מבקרים בבתי ספר ומעבירים הרצאות בפני מאות תלמידים ומבהירים שלספורט יש מסר חינוכי כמו קבלת האחר, הכלה, חברות והגינות. דרך אותם ערכים אנו מאמינים כי אפשר לעזור בגידול ובחינוך של דור נכון יותר, מבין יותר וסובלן יותר.