עידן ורד לקראת הפועל ת"א: אין אגו ואין האשמות, בית"ר זה המועדון של ישראל

עידן ורד לקראת הפועל ת"א: אין אגו ואין האשמות, בית"ר זה המועדון של ישראל

כתב: hagar


קפטן הקבוצה דיבר במסיבת העיתונאים לקראת המשחק מול העולה החדשה שיסגור את הסיבוב הראשון של העונה: "כבר היינו בעבר במקום נמוך ועכשיו נצטרך להילחם". קלינגר: "אני דורש מחויבות מכל שחקן שעולה על הדשא"


מאת מערכת האתר הרשמי


 

בית"ר ירושלים תצא למשחק חוץ מחר (שני, 21:00) באצטדיון המושבה, שם תפגוש את העולה החדשה הפועל ת"א למשחק שינעל את המחזור ה-13 בליגת העל. מאמן הקבוצה ניר קלינגר ערך מסיבת עיתונאים לקראת המשחק יחד עם הקפטן עידו ורד.

קלינגר אמר בפתח דבריו: "אנחנו לא חיים בעולם אחר או בפלנטה אחרת, אנחנו מודעים למצבנו בטבלה. אני תמיד אומר שהטבלה לא משנה. להגיד שאנחנו במקום האחרון זה לא הנקודה, צריך לשפר את הסגנון שלנו, את המחויבות, את הסביבה שלנו וכל אלו יעלו אותנו על דרך המלך. זו עבודה שלוקחת יותר זמן ממה שחשבתי. עוד נגיע לאווירה טובה וחיובית, נשתפר כי אני מכיר את המועדון הזה כבר שנים. המועדון דוגל בהתקפה, אלו הדברים שאני דוגל בהם ורוצה להגיע למקומות הללו".

שיפור במשחק ההגנה: "אני חייב לומר שבמשחק הקודם מול מכבי נתניה ההגנה נראתה יותר טוב, אבל לא יצרנו מספיק מצבי הבקעה. היה איזון וההגנה הייתה די בסדר למעט פעמיים שבהן נחשפנו. שיחקנו מול קבוצה מובהקת של מתפרצות די בסדר, חייבים להשתפר בחלק הקדמי. בית"ר חייבת לייצר לפחות חמישה או שישה מצבי הבקעה במחצית, כי אחרת לא נבקיע מספיק ונרדוף אחרי היריבה".

חיבור הסגל: "אנחנו בדרך לשם, אין לי בעיה לדבר לגבי המחויבות – יש הדלפות, אבל כששחקן עובר עבירת משמעת הוא לא פוגע במאמן, אלא בשחקנים ובהנהלה ובמועדון. לכן אני מאוד שם דגש על ללכת לכיוון חיובי של מחויבות, אם יש דברים שמפריעים אני רוצה לשנות, גם אם זה דורש גישה מיליטנטית. לא יהיה שינוי אם לא תהיה מחויבות על המגרש ובחדר ההלבשה".

bq5a0150

ניר קלינגר במסיבת העיתונאים

הדרישות מהסגל: "השחקנים הבינו טוב למה אני מתכוון, אני דורש מחויבות מכל שחקן שעולה על הדשא. זו מערכת שיכולה להיות מאוד משפחתית וסוערת רגשית והמחויבות ניכרת בכל אספקט, מהמשחק ועד השפה אחד לשני. אני יודע שהחיובי תמיד עובד ולשם אני מנסה לקחת את הקבוצה, לא אתפשר על זה בסנטימטר. סיר לחץ? כמו מכבי ת"א או הפועל ב"ש, או מכבי חיפה זה מועדון ענק. אף שחקן שלי לא התחיל כאן היום, יש לחץ וצריכים לדעת להתמודד עם זה. אסור להיבהל, כי אם נהיה טובים התבשיל יהיה טעים".

המצב בטבלה: "בית"ר לא רגילה להתמודד בתחתית, אבל זה לא תורם שנדבר על זה ולא מתאים למועדון שנהיה במקום הזה. חיוביות מלאה של כולם ומחויבות לקהל והבעלים תוציא אותנו מהמקום הזה, שאנחנו לא צריכים להיות בו. ארון אולנארה? היו לו עבירות משמעת, הוא היחיד. יש לנו שחקנים במועדון הזה וראיתי את זה בפעם האחרונה במחנה האימון, שהדליפו מה אמרתי להם. הם לא אמרו שאמרתי שיש שחקנים שתענוג לאמן אותם ומי שלא יהיה מחויב לא יהיה כאן, נעשה הכל כדי לייצר קבוצה מאוחדת ומחויבת בכל, אחרת גם אני לא שווה כלום ואין לי מה לחפש פה".

ניר קלינגר ועידן ורד במסיבת העיתונאים

ניר קלינגר ועידן ורד במסיבת העיתונאים

המשחק מול הפועל תל אביב: "אני יכול לדבר עלינו, מכירים את היריבה ויודעים שהיו בה שינויים גם בעמדת המאמן וגם בסגל. אנחנו מסיימים שבוע עמוס, אבל יהיה מפגש חם ואמוציונלי, נעשה את ההכנות הדרושות. הצלחנו להתאמן למרות מזג האוויר, שחקנים חוזרים לכשירות כמו עידן ורד ומיקי סירושטיין שהיו חסרים, גם אנתוני וארן ודוד קלטינס. הם לא עמדו לרשותי לאחרונה ואני שמח שהם חוזרים כדי שיהיו לי יותר אפשריות ב-11 במשחק הזה".

"אין אגו ואין האשמות, מי שלא יהיה חיובי וידליף ויהיה שלילי, יגרום לזה שנהיה טובים ואם לא אז נראה רע", הוסיף עידן ורד. "אם חדר ההלבשה יהיה שלילי אם לא יהיו שחקנים מחויבים, אז אנחנו ניפול ובסופו של דבר זה הכל. אנחנו בסוף הסיבוב במקום האחרון בליגה שזה הדבר הכי בעייתי. בלי קשר לקהל ולהפועל ת"א, יש לחץ, אבל אנחנו מנסים להצליח ויש רצון להיות עם המועדון הזה. משקולות על הרגליים? בית"ר זה המועדון של ישראל וזה בסדר שהקהל מוחה, כבר היינו בעבר במקום נמוך ועכשיו צריך להלחם. יש לנו את הקהל הטוב בארץ, וכשלא הולך אז לא הולך והקהל מוחה. ב-2009 זה גם התחיל ככה, היינו במקום התשיעי או העשירי והגיעו 150 אוהדים לבית וגן, בסוף סיימנו עם תואר מתוק, עם גביע המדינה ומקום שלישי, אז הכל תלוי בנו בסוף".

ניר קלינגר ועידן ורד במסיבת העיתונאים bq5a0150 bq5a0144