עופר ורטה: "אם יש משהו שמטריף את הקבוצה, זה הקהל האדיר שלה"

עופר ורטה: "אם יש משהו שמטריף את הקבוצה, זה הקהל האדיר שלה"

כתב: hagar


הילד השקט מאשדוד שרק רוצה להצליח: על הצ'אנס שקיבל בבית"ר ("באימונים הראשונים, לא עשיתי חשבון לאף אחד"), המטרות של הקבוצה ("עברנו רק עשרה מחזורים, מוקדם לדבר"), ההזדמנות בנבחרת ("מרגיש פספוס, מקווה לחזור דרך בית"ר"), התקופה הקשה בהפועל תל אביב ואיזו קבוצה אהד כילד. אחד על אחד עם עופר ורטה, בלעדי לאתר הרשמי


מאת רועי נעים


בטורניר יורו 2013 לנבחרות צעירות שהתקיים בארץ, סומן עופר ורטה כאחד ההבטחות בכדורגל הישראלי, ולאחר מכן בקיץ 2015 נרכש בסכום גבוה על ידי הפועל ת"א. אך בכדורגל ציפיות לחוד ומציאות לחוד, ואחרי שנתיים לא טובות בסופן האדומים ירדו ליגה שוחרר המגן שגדל באשדוד וחתם בבית"ר ירושלים.

סומנת בגיל צעיר ב-2013 ביורו הצעירות, היית המגן הימני המוביל. מאז לא התרוממת (אשדוד, הפועל ת"א), אתה חושב שזאת ההזדמנות האחרונה שלך בקבוצה גדולה?
"האמת שהתחלתי בצורה לא הכי טובה, כשעברתי להפועל. אחרי 5 שנים באשדוד באמת רציתי לצאת לקבוצה גדולה וראיתי שבהפועל עשו משהו יפה, אבל זה הכדורגל. השקיעו שם מיליוני שקלים אבל לא הלך. אני מאמין אבל שהכל לטובה וזה הכדורגל".

עופר ורטה במדי הנבחרת "

עופר ורטה במדי הנבחרת "מאמין שהכל לטובה" (יניב גונן, ONE)

אתה עוקב אחרי מה שקורה בהפועל ת"א? או שברגע שעזבת אז זה כבר לא מעניין אותך?
"עוקב בקטנה, לפעמים רואה משחקים, לא בודק ושואל. עכשיו כשהגעתי לבית"ר אני באמת רואה הזדמנות לחזור להיות המגן שבאמת הייתי. כולם יודעים את היכולות שלי ומצפים ממני לתת את מה שאני יודע על המגרש. שמחתי להגיע לבית"ר ואני חושב שזה מועדון אדיר, כיף לי פה".

עופר ורטה.

עופר ורטה. "מועדון אדיר, כיף לי פה" (ליאת אבשלומי)

לא פתחת את העונה כמו כולם, אבל בכל זאת השתלבת ומסתמן שתפסת מקום בהרכב, בעמדה שלא מעט עברו בה בבית"ר.
"אני אספר לך משהו, הרבה אנשים אמרו לי 'למה לך לעבור לשם, יש שם כבר סגל קבוע שרץ הרבה זמן', אבל אני מאמין ביכולות שלי, גם כשהגעתי באימונים הראשונים, לא עשיתי חשבון לאף אחד, שיחקתי חזק כדי להיכנס להרכב. אני שמח על זה שנתנו לי את ההזדמנות ושמאמינים בי, העיקר להמשיך".

מה אתה חושב על אנטואן קונטה כבלם?
"שחקן טוב, אמנם הוא עוד צעיר, רק בן 24, יש לו עוד מה לעבור, אבל אין ספק שהוא שחקן מעולה".

אנטואן קונטה. "יש לו עוד מה לעבור" (ליאת אבשלומי)

אנטואן קונטה. "שחקן מעולה, יש לו עוד מה לעבור" (ליאת אבשלומי)

מה דעתך על בית"ר כקבוצה, מבחינת כישרון, אתה חושב שאפשר לרוץ עד הסוף?
"יש באמת קבוצה איכותית, וכל שחקן בבית"ר יגיד לך שבית"ר צריכה ללכת על כל התארים. זה שם גדול ומועדון גדול. אליפות כרגע זו באמת מילה גדולה, עברנו בסך הכל עשרה מחזורים, וזה באמת מוקדם לדבר על זה. אם נגיע לקראת סוף העונה ונמשיך עם היכולת הזאת ועם הניצחונות, אז יהיה אפשר לדבר, כרגע זה באמת מוקדם".

איך התמודדת עם חילופי המאמנים?
"כשאני באתי אלי כהן בדיוק עזב, אז לא כל כך התמודדתי עם זה. לי הכל מצוין, כולם חברים של כולם. כל מאמן שבא שיהיה לו בהצלחה, אנחנו משחקים כדורגל".

ורטה וקלאודיו. "כולם חברים של כולם"

ורטה וקלאודיו. "כולם חברים של כולם" (ליאת אבשלומי)

מה השאיפות שלך לעתיד, יש אולי עדיין ציפייה לצאת לאירופה?
"לכל שחקן יש שאיפה כזאת. אני כרגע לא מסתכל רחוק, רק הגעתי. תן לי להצליח בבית"ר, לעבור את המשחקים הקרובים, לנצח אותם ולהיות טוב. זה כיף להמשיך ולקבל את המחמאות. כל עוד אני במקום הזה אני שמח ולא חושב רחוק".

באופן אישי, ממה שראו ממך עד עכשיו בבית"ר, אתה שווה יותר מזה? כי עד עכשיו ראו ממך יותר פעולות הגנתיות מאשר התקפיות.
"אני יותר מגן התקפי מאשר הגנתי, תמיד הייתי כזה. במשחקים האחרונים ששיחקתי, לא רציתי ישר להראות מה אני יודע מבחינה התקפית, גם במשחק האחרון הגעתי לכמה מצבים שיכולתי לבעוט אבל שיחקנו נגד קבוצות התקפיות כמו מכבי נתניה ומכבי חיפה שיש להן התקפה מצוינת. אז רציתי לתקוע את היתד בהגנה. עם הזמן יבואו גם היכולות ההתקפיות, אבל אסור לשכוח שבסופו של דבר אני מגן".

עופר ורטה

עופר ורטה. "אסור לשכוח שבסופו של דבר אני מגן" (ליאת אבשלומי)

הוזמנת בעבר לנבחרת הבוגרת אבל לא שיחקת, מרגיש פספוס?
"מרגיש פספוס גדול כי הרבה זמן לא הייתי שם, אמנם בנבחרות הצעירות שיחקתי והייתי בולט. בנבחרת הבוגרת אלי גוטמן הזמין אותי כמה פעמים, הוא גם רצה לתת לי לשחק נגד רוסיה אבל בסוף זה לא יצא. זה אחד הדברים שגם דרך בית"ר אני מאמין שאם אני אמשיך ביכולת הזאת אני אגיע שוב, זה משהו שאני מסמן לעצמי במטרה".

איך היה המפגש הראשון שלך עם הקהל של בית"ר ואיך זה לשחק עבורו ולא נגדו?
"אם יש משהו שיש בקבוצה הזאת שמטריף אותה בכל משחק, זה הקהל. וואו, באמת הצגה. זה שהייתי בהפועל ובאתי לבית"ר לא מפריע לי, הקהל נותן לי את ההרגשה שאני חלק מהקבוצה ולא דיברו איתי על זה שהייתי בהפועל. הייתי שם בסך הכל שנתיים וגם שם היינו חלשים מאוד. הייתה תקופה שהתאמנו 5-6 שחקנים באימון. היה בלאגן שלם שם".

אוהדי בית"ר בפעולה (ליאת אבשלומי)

אוהדי בית"ר בפעולה. "וואו, קהל הצגה" (ליאת אבשלומי)

כמו שבטח שמת לב, בית"ר זו לא עוד קבוצה בכדורגל הישראלי, מכל המובנים. איך אתה מתמודד עם הלחץ מסביב?
"יש משהו שמלווה אותי מהילדות, זה משהו שלימד אותי מאמן בקבוצות הילדים. קודם כל תיתן מעצמך 100% במגרש, אם לא היית טוב אין מה לעשות אבל אתה יודע שאתה חוזר הביתה ואומר לעצמך שנתת 100%. זה הכדורגל ולפעמים לא הולך, אבל אני מאמין שקודם כל צריך לתת את ה-100% וכל השאר יבוא. זה המוטו שלי".

ירדת פעמיים ליגה בקריירה, פעם עם אשדוד ופעם עם הפועל, איך התחושות?
"אין ספק שזה משהו שנשאר איתך, אבל הרבה שחקנים גדולים ממני ירדו ליגה ואין הרבה מה לעשות עם זה. אני לא שוקע בזה, נכון שזה יישאר עד סוף הקריירה אבל אין מה לעשות, ממשיכים הלאה".

שמירה אישית

הקרבה לדת, ראיתי שאתה מסתובב עם כיפה בחדר ההלבשה.
"אני מאמין מאוד, הרבה בקבוצה מאמינים. אפילו ראיתי פעם אחת שעושים מניין ביציעים, כל הכבוד זה דבר גדול. אני מנסה לשלב, בסוף מסתדרים".

עופר ורטה. "

עופר ורטה. "אני מאמין מאוד, הרבה בקבוצה מאמינים" (ליאת אבשלומי)

מי המודל לחיקוי שלך?
"דני אלבס, אבל בימים הטובים שלו בבארסה".

מי השחקן שהכי התקשית לשחק מולו בקריירה?
"שאלה קשה, יש כמה. אבל אני אלך על ליאור רפאלוב. עשה לי הרבה צרות. הסתדרתי עם כולם מבחינה הגנתית, אבל רפאלוב היה קשה עם התנועות שלו".

ליאור רפאלוב. "

ליאור רפאלוב. "עשה לי הרבה צרות" (רויטרס)

מי השחקן הכי גדול ששיחקת איתו?
"אני חושב שדימטר מקרייב. סקורר בצורה מטורפת. תראה, התקפות של אשדוד, זה להרים כדור ויש שחקן אחד בתוך הרחבה, שחקנים אחרים לא מצטרפים. מקרייב, היית שם לו את הכדור אפילו לא בצורה הכי נוחה, זה גול. הוא היה עושה גול מרבע מצב".

אם היית מאמן, איזה שחקן מהסגל של בית"ר היית לוקח איתך?
"שאלה מעניינת, הייתי לוקח את פריירה. שחקן שחקן. בא לקבל את הכדור, לא מפחד. לגמרי הציר של הקבוצה".

קלאודמיר פריירה

קלאודמיר פריירה. "בא לקבל את הכדור, לא מפחד" (ליאת אבשלומי)

מה אתה אוהב לעשות כשאתה לא משחק/מתאמן?
"פלייסטיישן, כמו כולם. מכור לפיפ"א"

אתה נראה בחור דיי ביישן, ספר לקהל משהו שאנחנו לא יודעים על עופר ורטה.
"כל עוד אני אשחק, אני אעשה את המקסימום בשביל הקבוצה. אני באמת מאמין בזה. עוד משהו שלא יודעים זה שכשהייתי קטן הייתי מסתובב כל הזמן עם חולצות של בית"ר. אבא שלי היה שרוף בית"ר, אז גדלנו על בית"ר. אז זה סוג של סגירת מעגל בשבילי".

עופר ורטה עם חולצת בית"ר כילד.

עופר ורטה עם חולצת בית"ר כילד. "גדלנו על בית"ר"

קבוצה אהודה בעולם?
"אין לי פייבוריטית, אבל תמיד אהבתי את מילאן, עד היום אני רואה משחקים שלהם. העונה הם לא התחילו טוב, עשו רכש מטורף אבל זה לא עובד. בתחילת העונה זה היה נראה טוב".

איך אתה עם רשתות חברתיות? פעיל או בקטנה?
"אני פעיל, מעלה מידי פעם תמונות".

מסר לאוהדים לסיום?
"צריך לתת מילה טובה, הם כל המשחק מעודדים. אני חולה על השירים שלהם, אין דברים כאלה. השיר בהתחלה שכולם יושבים זה חזק מאוד. זה מכניס אותנו לטירוף על השנייה הראשונה של המשחק. שיבואו וימשיכו לעודד אותנו ככה, אין עליהם".

שחקני בית"ר חוגגים בסיום

שחקני בית"ר חוגגים עם הקהל. "חולה על השירים שלהם"

עופר ורטה במדי הנבחרת " עופר ורטה. ליאור רפאלוב. " עופר ורטה עם חולצת בית"ר כילד. קלאודמיר פריירה קלאודמיר פריירה. עופר ורטה. " עופר ורטה ורטה וקלאודיו. "כולם חברים של כולם" אנטואן קונטה. "יש לו עוד מה לעבור" (ליאת אבשלומי) L.A00006_preview אוהדי בית"ר בפעולה (ליאת אבשלומי) c91e6aca-8265-43f5-a9db-ea46ffd9aec3