נלחמים עד הרגע האחרון: בית"ר גברה 0:1 על הפועל חיפה

נלחמים עד הרגע האחרון: בית"ר גברה 0:1 על הפועל חיפה

כתב: hagar


שער בודד של חן עזרא בדקה ה-22 קבע את תוצאת המשחק בסמי עופר וצימק את הפער מהפועל ב"ש לארבע נקודות, כחילה הציל גול בטוח מקו השער שתי דקות קודם לכן. במחזור הבא: מכבי נתניה בחוץ


מאת רועי נעים
צילום ליאת אבשלומי


בית"ר ירושלים ניצחה 0:1 את הפועל חיפה בסמי עופר, זאת במסגרת המחזור ה-31 של ליגת העל. עם 3000 אוהדים צהובים שחורים מאחוריה הגיעה הקבוצה למשחק קשה אחרי שראתה יום קודם לכן את המוליכה מביסה 1:5 בנתניה, במטרה לצמק את הפער מהמקום הראשון לארבע נקודות.

בני בן זקן בחר לפתוח עם אותו הרכב שניצח את מכבי ת"א במחזור הקודם, כאשר ורד, עזרא וסילבסטר הוצבו בחוד הבית"רי. ניר קלינגר מנגד בחר להמשיך בחוד החיפאי עם עדן בן בסט ואלון תורג'מן.

שחקני בית"ר לפני שריקת הפתיחה

שחקני בית"ר לפני שריקת הפתיחה (ליאת אבשלומי)

מהלך המשחק

מחצית ראשונה

בית"ר פתחה טוב את המשחק וכבר בדקה השלישית חן עזרא איים לראשונה על השער של שטקוס. הקשר הטעה בתנועה אופיינית את תאמאש ובעט מחוץ לרחבה אבל הכדור שלו הלך החוצה. גם המארחים נכנסו מהר למשחק ובדקה החמישית בן בסט מסר לתורג'מן שבעט מתוך הרחבה לרשת החיצונית של קליימן.

בדקה ה-19 בית"ר ניצלה מספיגה כאשר דור מלול הגביהה לרחבה, בן בסט נגח אבל טל כחילה הגיח משום מקום והציל גול בטוח מקו השער.

טל כחילה עם הכדור

טל כחילה עם הכדור (ליאת אבשלומי)

שלוש דקות לאחר מכן הגיעה התגובה של בית"ר. סאבו שלח את קונטה באגף ימין, הצרפתי המשיך מהאוויר בכדור רוחב לתוך הרחבה, אליו הגיע חן עזרא שבעט למרכז השער ופנימה. 0:1 בית"ר.

בדקה ה-28 גל אראל ניסה את מזלו עם מספרת אבל הכדור שלו היה חלש מידי ולא מדויק. על סף המחצית בית"ר יכלה להכפיל את היתרון, התקפה מסודרת הסתיימה עם בעיטה של קונטה מזווית קשה באגף ימין, ואף רגל בית"רית לא הצליחה לדחוק את הכדור לרשת. 0:1 במחצית.

אנטואן קונטה עם הכדור

אנטואן קונטה עם הכדור (ליאת אבשלומי)

מחצית שנייה

שתי דקות בתוך החצי השני ובית"ר שוב הגיעה למצב טוב מול שערו של שטקוס. סילבסטר שבר את מלכודת הנבדל של האדומים ודהר לאחד על אחד מול השוער הליטאי, אך קפילוטו הכשיל אותו על סף הרחבה. קלאודיו לקח את הבעיטה החופשית והכדור שלו הלך אל מעל השער.

קלאודיו מתכונן לבעיטה החופשית

קלאודיו מתכונן לבעיטה החופשית (ליאת אבשלומי)

בדקה ה-56 הפועל חיפה סיכנה שוב את שערו של קליימן כאשר פלקושצ'נקו שחרר בעיטה חדה מ-25 מטרים, אבל הכדור שלו הלך סמוך לקורה והחוצה. המארחת המשיכה ללחוץ ולחפש את השיוויון וכמעט השיגה אותו אחרי התקפה מסודרת שהסתיימה עם החמצה של אראל מתוך הרחבה.

בדקה ה-85 בית"ר יכלה לסגור את הסיפור. חן עזרא יצא נהדר למתפרצת ופרגן לאיתי שכטר, אך החלוץ בעט בשמאל מעל השער של שטקוס. בהמשך ניסה גבריאל תאמאש את עם בעיטות מחוץ לרחבה, אך אלו הלכו החוצה והתוצאה נשארה על כנה.

שחקני בית"ר חוגגים בסיום

שחקני בית"ר חוגגים בסיום (ליאת אבשלומי)

במחזור הבא (שני, 21:00) תתארח בית"ר אצל מכבי נתניה.

שחקני בית"ר חוגגים בסיום קלאודיו מתכונן לבעיטה החופשית אנטואן קונטה עם הכדור L.A00109_preview טל כחילה עם הכדור שחקני בית"ר לפני שריקת הפתיחה L.A00112_preview