משה חוגג: "המשפט של רבי עקיבא 'ואהבת לרעך כמוך' נטע בי תקווה שאפשר לעשות שינוי אמיתי"

משה חוגג: "המשפט של רבי עקיבא 'ואהבת לרעך כמוך' נטע בי תקווה שאפשר לעשות שינוי אמיתי"

כתב: hagar


הנהלות בית"ר ירושלים ובני סכנין התארחו היום (חמישי) במסיבת עיתונאים חגיגית והכריזו על החזרת קהלי החוץ למשחקים בין שתי הקבוצות. הבעלים: "ביציעים אנחנו מנצחים, אבל הקהל נמדד ברגעים הקשים"


מאת מערכת האתר הרשמי


מנהלת הליגות לכדורגל ערכה היום (חמישי), בשיתוף ההנהלות של בית”ר ירושלים ובני סכנין, אירוע הכרזה רשמי המודיע על חזרת קהלי החוץ של הקבוצות במסגרת ליגת ג'פניקה. האירוע התקיים בבית הנשיא במסגרת מיזם "מגן הכבוד – תקווה ישראלית", שהינו יוזמה של בית הנשיא בשותפות עם משרד התרבות והספורט, מנהלת הליגות, ההתאחדות לכדורגל, הטוטו ועמותת ערכים בספורט. המשחק הראשון בין הקבוצות בו יהיה קהל החוץ ייערך כבר ביום שני הקרוב ב-21:00 באצטדיון טדי.

בין נושאי הדברים, לקח חלק הבעלים של המועדון, משה חוגג, שאמר: "כשהחלטתי לרכוש את המועדון, גם הכדורגל עמד לנגד עיניי ובעיקר השינוי החברתי. חשבתי על משפטו של רבי עקיבא שאמר 'ואהבת לרעך כמוך'. המשפט המדהים הזה שכולל כל כך הרבה מצוות נטע בי תקווה שאפשר לעשות שינוי אמיתי. המחזורים הראשונים מראים לי שאפשר לעשות שינוי אמיתי. ביציעים אנחנו מנצחים, אבל קהל נמדד ברגעים הקשים. במשחקים האחרונים התוצאות מאכזבות והקהל מגיע ליציעים בכל מקרה וזה משמח אותי מאוד. המשחק הזה חשוב מכיוון שהוא זה שיסמל את הדרך החדשה שלנו בבית"ר ירושלים, אני מקווה גם שזה יהיה הניצחון הראשון על הדשא והרביעי ביציע. אשב במשחק הזה עם הקהל עם בני בן ה-6. כפי שהלכתי למשחקים עם אבי, רוצה שנוכיח שטדי הוא מקום להגיע אליו בכבוד וליהנות מכדורגל".

בעלי שתי הקבוצות עם נשיא המדינה

בעלי שתי הקבוצות עם נשיא המדינה

נשיא מדינת ישראל רובי ריבלין, שאירח בביתו את האירוע אמר: "עבור אוהד הדבר היחיד שחשוב הוא לנצח, אבל חשוב לזכור שהוא הכי חשוב אם הוא מושג דרך כבוד אמיתי. אומרים שהבית נמצא במקום שבו שוכן הלב. עבור האוהדים הלב שוכן ביציע הקבוצה האהודה. אין מועדון בלי אוהדים. האוהדים והאוהדות הם הרוח של השחקנים. ההחלטה המשותפת שקיבלתם חשובה, שכן הקודמת הייתה קרע בחברה הישראלית. ההחלטה ב-2016 על אי הגעת קהלי החוץ הייתה משמעותית, נפל אז דבר בכדורגל הישראלי. התופעה הצטברה וקנתה לה מקום בכדורגל הישראלי. לתחושתכם, ההחלטה ההיא הייתה הכרחית לטובת השחקנים והאוהדים. אבל כשמתקבלת החלטה כזאת מצד שני מועדונים חשובים כאלה בכדורגל הישראלי, היא חשוב, כמו שהיה חשוב שסכנין זכתה בגביע אז וייצגה את ישראל באירופה. ההחלטה ההיא נוגדת לחוקים של המשחק הנפלא כדורגל".

יו"ר סכנין מוחמד אבו יונס הוסיף: "אנחנו שמחים שזכינו לנשיא שקרוב לעם, זה טוב לכדורגל ובכלל. אני שמח שעלה הרעיון ודבריי נפלו על אוזן קשבת מהצד של חוגג ושל המנהלת וכולם התגייסו למען הצלחת נושא זה. אני שמח מאוד שהנשיא נרתם לכך. משה אמר שהניצחון חשוב, אבל עוד יותר חשוב זה שבסוף המשחק נוכיח לעצמנו שכולנו ניצחנו במטרה שלנו. אנחנו נחדיר לקהל שלנו שאנחנו מדברים על משחק כדורגל בסך הכל. לכל אחד יש את הדעות שלו, זה לא משחק אליפות או חיים ומוות, צריך לבוא וליהנות"

בעלי שתי הקבוצות עם נשיא המדינה ec0b9e45-373d-4cf3-847b-bfaac9509c39